bugün

görsel
izlediğim diziler içinde en muhteşem dediğim dizidir.

Net..
insan zihninin en derinlerine kadar kazıyor.

"death is certain life is not""
gelmiş geçmiş en kaliteli hapishane dizisidir. gerçekçilik arayanlar için bire bir.
yeni başladığım dizi. bu kadar eski olduğunu tahmin edemedim açıkçası. 2.sezona geldiğimde söyleyebileceğim not; evet izlediğim diziler arasında ilk 5'e sokamam belki ama hapishane ortamını çok gerçekçi bir şekilde anlatmışlar. film olsa herhalde american history x olurdu.
kişisel olarak eklemek gerekirse, j.k. simmons'ı izlemek gerçekten büyük zevk.
ryan o'reily başta çok ibne duruyorken sonraları kahramana çevirdiler.
tanım: harika dizidir.
Oz tahmin edildiği gibi sadece bir hapishane dizisi değil; Oz, bir hapishane dizisinden daha fazlası... Suç dizilerinde yakalanan seri katillerin, azılı suçluların hapishanedeki hayatını Oz tum gerçekliğiyle anlatıyor. Oz'da çıkış gününü hesaplamak yerine, yeni güne uyanma planları yapar mahkûm. Oz'ın bir bölümü olan Em City'de çeteler vardır. Çeteler bir arada hareket ederler. Oz'da hayatta kalmak ve para kazanmak icin birlikte olurlar. Oz'da en iyi para kazanma yolu uyuşturucu satmaktır. Çünkü mahkûmların çoğu uyuşturucu bağımlısıdır. Uyuşturucuyu satan üstün gorülür çünkü neredeyse tüm mahkûmlar onun elindedir. Kiralık katiller ve en çok da ibneler bulunur. Hayatının çoğunu hapishanede geçirmek bir erkek için zordur ve mahkûm, hiç aklından çıkmayan cinsel açlığını diğer mahkûmlarla ilişkiye girerek yatıştırmaya çalışır. Bu dizide tüm pislikler bulunur ama bu dizi ne suç dizisi ne aksiyon dizisidir. Bu dizi dramı ele alır. Mahkûmların ve hapishane görevlilerin psikolojilerini cok guzel anlatır. Dört duvar arasinda geçer ama her bölüm onlarca olay olur. izleyici diziyi izlerken hiç sıkılmaz, neredeyse tüm karakterlerle bir bütün olur. Karakterlerin hapishaneden önceki hayatları, hapishanedeki hayatlari ve seneler içindeki değişimleri izlenmeye değerdir. Oz, mahkûmu değişime zorlar.
an itibariyle 4.sezonunu bitirdiğim dizi.

tam manasıyla şaheser. daha neler olacak diye merakla bekliyorum.

gelecekteki editime not: şimdiye kadar izlediğim en iyi bölüm 4.sezon final bölümüydü.

edit: bitti. keşke bitmeseydi, kendimi yalnız kalmış gibi hissediyorum. ulan resmen karakterleri buram buram özlüyorum.
Carsamba turkce dublaj cuma alt yazili verirdi cine5.

Turkce dublaj olsa da indirsek, izlesek.
90li yılların on numara hapishane dizisidir. izlemeye başladığın an bırakamazsın. Arkadaşla üniversiteden yurda gelip uyuyana kadar seyrettiğimiz bağımlısı olduğumuz diziydi. Prison break bu diziden esinlenmistir.
evet herkes oz'dan kaçmak ister, tabi gerçek şu ki kaçış yoktur. bir adamın değerini belirleyen nerede yaşadığı değildir, nasıl yaşadığıdır. bir adam düşününki ona özgürlük fırsatı verilmesine rağmen bunu reddedebilsin. işte böyle bir adamı, kareem said'i bünyesinde bulunduran dizidir.
Tüm yayını bittikden 13, ilk bölümü yayınlandıktan düz hesap 20 yıl sonra izlemeye başladığım farklı dizi. kerim said karakteri (kareem said) ve diyalogları için özellikle çalışılmış olduğu göze çarpıyor.

"orange is new black" muhtemelen çok para etmiş Oz'un kadın versiyonu olur...
Efsaneydi.

Tekrar izleyesi geliyor insanın.
tanıdık bir çok oyuncunun olduğu dizi.

fakat hapishanedeki müslüman liderin göt çıkması diziyi bırakmama sebep olmuştur.

dexter, the sopranos, matrix
belki de dizi tarihinin en ağır, derin ve realist dizisidir oz. siz her bölüm o akıl oyunlarının ve acımasız hesaplaşmaların döndüğü hapishaneye girersiniz. bölüm bittiğinde de oradan çıkarsınız. ama bir bakmışsınız tekrar girmek için can atıyorsunuz. *
bu hafta itibariyle başladığım dizi .
mağaradan yeni çıktım evet .
hapishane dizilerinin, fimlerinin nedense müptelasıyım .
Adam fawer'in son kitabı.

Az önce zevkle bitirdiğim ve bence yine okunmaya değer bir kitap.

Ayrica Kitabın önsözünde adam fawer Türk okuyucusuna özellikle tesekkur etmiş ve kitaplarinin en çok okunduğu ülkelerden birinin Türkiye olduğunu hatta bu kitabı yazmasına da bir turk'un vesile olduğunu anlatmış.
Türkiye gibi az kitap okunan bir ülke için enteresan bir veri ancak hosa giden bi davranış.
Jant markasi. Superalgeria modelleri efsanedir. 16"ten 21" kadar spor modelleri vardir.
görsel

Six Feet Under'ın birinci sezon beşinci bölümünde görünen dizi.
iki efsaneyi bir arada görmek insanı heyecanlandırıyor.
ilk 4 bölümünü dahi izlemekte zorlandığım kalitesiz dizi.
2. kez izlemeye başladığım dizidir.
onlarca kez izlenebilecek ender dizilerden bir tanesidir. izleyin, izlettirin efendim.
oz büyücüsü kewell'ı aklıma getirir.

bırakın abicim bahsetmeyin kimseye bu diziden. google'da ismini aratınca oz büyücüsü çıksın. insanlar jon snowlar, daryl dixonlar izlesin. ortolani, adebisi reis, ryan bize kalsın. bir tek biz bilelim, değerini anlamasın kimse.
en baba dizilerden birisi, izlenmeli izlettirilmeli.
güzel başlayıp, mükemmel devam edip affedersiniz ama yarak gibi biten dizidir. finale girmiyorum bile.