1. 1.
  esitlikci olmasa bile ulkedeki ucuz politikalari kokuden silebilecek ulkeye baya bir arti getirisi olacak uygulama. ingilterede 18. yuzyilda buna benzer bir uygulama vardi.
  6 -10 ... scurtel
 2. 2.
  bu ülke herkesin olduğuna göre ülkede herkesin seçme hakkına sahip olduğu düşünülürse geçerliliğini yitirecek önermedir.
  3 -4 ... silte
 3. 3.
  cemaatçi partilerin baştan inmemesine sebep olabilecek hadise.
  4 -2 ... isildur
 4. 4.
  gunumuz sartlarinda yuksek lisans tezi bile az gelecek olan uygulamadir.
  3 -2 ... revolter00
 5. 5.
  cırpınıs isteğidir. kolpa bir zihniyet bu ülkede basarılı olamayınca sacma istekler içine giriyor tabi. bunu uygularlar yarın yine basarılı olamazlar. o zamanda üniversite mezunu olma sartı getirirler. yine basarılı olamazlar. o zamanda olmuyor kardesim tek partili döneme gecelim derler. bütün partileri kapatalım tek chp kalsın derler. alacakları tek sey ... neyse ben birsey demiyorum.
  4 -8 ... imitasyon
 6. 5.
  bölücülük eylemidir. zaten ülke solcu, sağcı, sünni, alevi vs. vs. diye paramparça edilmedi mi dedirten istektir. ama olaya basın tarafından bakılacak olursa, yaşasın bize malzeme çıktı dedirtecek eylemdir.

  bu tip bir isteğin, "türkiye'deki en düşük eğitim seviyesinin lise olmasının istenmesi" denirse daha güzel olacak istekdir.
  4 ... yunatu
 7. 6.
  "askerde bacağını kaybeden bu ülke için sakat kalan ilkokul mezunu mehmetler oy kullanamayacak yani öyle mi?" sorusunu akla getiren kolpa zihniyetin kolpa isteği.
  8 -3 ... imitasyon
 8. 7.
  ne için oy verildiği ile alakalı durum. yani parlementer sistem ile yerel yönetim anlayışının iç içe olduğu güzide ülkemiz için pek de gerekli değildir. zira halkımız hala milletvekillerinin kendilerine yol, su, elektrik şolarak dönecek icraatlar için meclise gideceğini sanmakta, sonra da her seçim döneminde "ya bizim köyün yolu duble olmadı ama.." gibi salak söylemler ile oy vermeye karar vermektedirler. halbuki düzgün işleyen parlementer sistemlerde devlet yönetmek ile belediyecilik farklıdır. yasama ve yürütme organının seçildiği bir genel seçim için en az lise diploması gibi bir kriter olmasa da, belli bir gelişmişlik ve eğitim seviyesi mutlaka aranmalıdır.
  zira genel seçimde oy verirken mahalle muhtarını değil, sonuna kadar bağlı olacağımız yasaları yapan ve yürüten organları seçmekteyiz. bilginize...
  1 ... almodovar kadini
 9. 8.
  lisede politika dersi ya da oy nasıl kullanılır dersi veriyorlarda bu diplomayı alamayan arkadaş bu derslerden kaldığı için mi oy kullanamıyor bunun mantıklı bir açıklaması olmalı .

  (bkz: saçmalık)
  2 -1 ... sidikli kontes
 10. 9.
  bu konuda cumhuriyet gazetesi bir anket yapsın ne çıkarsa o olsun. bilinçli, gerçek vatandaşlarımız karar versin.*

  atan sana laflar hazırlamış haberin yok;

  (bkz: okumak cehaleti giderir eseklik bakidir)
  2 ... th0r