bugün

teyzeye karşı 1-0 mağlup duruma düşülen durum.
(bkz: uyuyormuş gibi yapmak)
istisnasız her gencin başına gelen durum.
telafisi zor olan durumdur. göz göze gelindiğinde uykuya dalma numarası da işlemez. o yüzden ilk başta çevreyi süzersiniz, yaşıtınız veya daha ufak biri var mı diye. baktınız yok. ya bir daha göz göze gelmemek için dışarı bakarsınız ya da kalkıp yer vereceksiniz. daha kötü bir senaryo da var. otobüsün delikanlısı diyebileceğimiz 35-45 yaşları arasındaki abi "kalk, teyzeye yer versene!", "cık cık cık, şimdiki gençler böyle" diyerek sizi otobüste rezil eder. o an istemsiz bir şekilde kalkar, yer verirsiniz. daha sonra otobüsten inildiğinde pişman olunur. ulan keşke adamı rezil etseydim, yerimden de kalkmasaydım denir.
seve seve koltuktan kalkılacak durum.
Yer vermek mecburiyetinde kalınan durum.
fenadır. hemen gözler kapatılır. uyuma taktiği uygulanır.
hiçte umrumda olmaya istifimi bozmayan bir durumdur.
kafayı çevirip camdan bakmaya başlamanıza neden olan hadisedir.
hemen kör takliti yapmayı gerektirir. *
Bakış üstünüze doğru gelmeye devam ediyor arada size bakılarak yanındakine bir şeyler söylemeye başlıyorsa şimdiki gençler muhabbeti oluşmadan sırıtarak oturur musunuz sorusunu sormakda fayda var.
gözgöze geldikten sonra ayakta beklenir genelde.teyzemiz rahattır.
kimileri için çok zor bir an olabilir. tabi o an insan izanını kaybediyor olabilir, bilemiyorum ama nihayetinde üzerinde oturduğunuz koltuk bilmem kaç milyonun kanıyla sulanmış vatan toprağı filan değil. altı üstü bir koltuk. versen ne olur amk, zaten yarım saat, bilemedin kırk dakka yol.
içten düşünme patlaması yaşarsın o an. acaba kalksam mı? yok yok kalkmıyım bende para verdim kardeşim. daha sonra görmemiş gibi yaparız ve kafamızı cama yaslayıp uyuyor numarası yaparız.
şimdi sakin ol ve yavaşça ayağı kalk, nazik bir şekilde gözlerinle oturması için onu davet et.*
yok arkadaş direk kafamı çeviririm. biz de insanız yani. yok ya yer versem mi acaba bi çeviriyim kafamı teyzeye doğru. oo teyze de gözümün içine bakıyor. neyse ya bi kerelik vereyim yer ama bi daha olmaz teyze lütfen bakma bi daha öyle. hem de gözümün içine içine... o nası bi bakıştır ya.
teyzeyle göz göze gelmiş gibi değil de, sanki o yöne doğru dalmış havası verilerek kurtulabilinecek durumdur. * *
birde bu teyzelerimizin avcı versiyonları vardır.kartı otobüsten geçerler.birkaç saniye içinde istedikleri yeri belirlerler.yanıza gelirler.elerinde ağır torbaları vardır.kendilerini muhtaç göstermek için bu torbaları salına salına taşırlar.hareket ederken ''ıh, ah, oyyh'' gibisinden sesler çıkarırlar.siz yer vermeseniz bile önden arkadan biri teyzemizin sahtekar yüzüne aldanıp ''teyzene yer versene evladım der''.mecbur yer verirsiniz.yüzde 95i hedefine ulaşır avcı teyzelermizin.istediğini aldıktan sonra kıskıs güler hainliğinin verdiği sıcak oturakta.
(bkz: kalk lan ordan)
o koltuk verilecek başka şansın yoktur.
(bkz: kaptırılmış koltuk)
Sizin kafanızı hemen cama çevirerek dışarı bakmanız ve teyzenin koşarak gelip başınıza dikilmesiyle devam edecektir.