sınava hazırlanıyordur. tabii ayakta olan yolcularla birlikte çözmesini izlemek ayrı bir zevktir..
hukuk veya tıp kazanacaktır dalga geçmeyelım.
otobüsteki teyzelere yer vermemek için giriştiği eylemdir.
uyumak dışında bir yöntem deneyen liselidir.
hedefleri olan gençtir ya da hedefi falan olmayan ne amaçla böyle bir şey yaptığı bilinmeyen ilginç bir tiptir. Evladım gidip evinde çalışssana denmelidir.
geleceğimizdir. bırakınız çözsün bırakınız geçsin.
öğrencilere yer verme sebebi olabilecek olandır.
sanki heryer bitti birtek otobüs kaldı.
örnek alınması gereken liselidir her öğrenci her boş vaktini test çözmeye kendini geliştirmeye harcasa şuan da bu konumda olmazdık .
arkadaşlarına "ben çalışıyorum lan!" imajı vermektir.
o hedefe kilitlenmiştir.dalga gecenler aslında kendi geleceklerini görmekteler o an...
artık kafayı yeme noktasına gelmiştir.yazık ediyordur kendisine.
gereksiz zaman kaybıdır. emin olun o adamdan bi bok olmaz.
önce bir uzaktan kesilir şöyle bir güzel, bakarsınız körüğün önündeki tek koltuklardan birine oturmuş kafa patlatıyordur. Tabi inilecek yer de yaklaştığı için insan körük tarafındaki kapıya doğru ilerler, içindeki merak duygusu da kabarır tabi, "ya o kadar gürültüde nasıl çalışıyor bu otlak" diye çaktırmadan yaklaşırsınız yanına, test kitabına doğru usulca sokulursunuz ve bir de bakmışsınız eleman türkçe testi çözüyor, eh o gürültüde paragraf okuyup da anlamak da bir başarı.
sistemin, yarış atına çevirdiği bir figürandır kendisi.*
'5 dakikalık yol için bindiğim metroda 200 küsur sayfalık kitabımı okuyayımda beni kültürlü sansınlar...' zihniyetindeki liselidir.
evinde test çözmesi kendisine daha faydalı olacaktır.
otobüsün kargaşasında kendini sorulara adapte edemez.
omg bn niye çalşmıyorum lan hay ben beynimn millet kazanıp gidecek.
sınav öncesi otobüste ders çalışmaya devam eden üniversiteliyle aynı konumdadır.
acınasıdır. hele üniversiteye geçtikten sonra görüldüklerinde; "aaayyy canım üniversiteye hazırlanıyo yazık yaa." yakınmalarını yada "ha ha ha! çalışın len ameleler, bitirin o kitapları nihahaha!" cinsinsinden hunharca aşşağılanmaları doğurur. ergendir. eğer yanında oturuyorsa çaktırmadan göz ucuyla soruları çözmeye çalışmana sebep olurlar ve okudukları her sorunun hışır hışır altını çizerler. eğer cevap dogruysa sorunun başına otobüstekilerin gözüne sokarcasına öküz gibi bir tik atarlar..
ben madrid ucaginda gordum bundan desem inanmayan yazarlarimiz cikar mi acaba?
Muhtemelen 7-8 sene sonra yanına gitmek için randevu alıp sıra beklemek zorunda kalacağınız bir doktor olacaktır.
ileride Bir Hukuk Fakültesinede Gitse Tıp Fakültesinede Gitse Yinede Man Kafa Olacak Bir insandır . Sadece Test Çözerek Bir yerlere Geleceğine inanır.

-Bill Gates Oxford Hukuk Fakültesi 1-2(?) Sınıfta Bavulunu Toplayarak Ailesinin Yanına Gidip Okumayacağını ve Bazı Planlarının Olduğunu Belirtmiştir ve Sonucu Ortada ... [ Ben ODTÜ'den Eve Gelip Okumayacağım Desem ; S*kerim Planını Deyip Evlatlıktan Reddederler *mk]
Dershane ödev vermiştir oda kesin benim gibi yetiştirmeye çalışıyordur.
bu tür bir gençlik üretenlerin çok da yorum yapmaması gereken öğrenci modelidir. işi zordur. sistem vahşidir.
daha sonra, hedefi olan boğaziçi üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünü kazanmış ve böyle diyen tüm abilerine çomağı göstermiştir.