bugün

itinayna ve utanmadan sırtına 1 er dakika arayla dizimi geçirdiğim insandır ayrıca.
insan değil o. otobüs yolculuğunu özellikle uzun bacaklı kişiler için kabusa çeviren şahıstır. tamam herkes koltuğunu sonuna kadar yatırmak ister,her kişinin hakkıdır ama bizim gibi uzun bacaklı insanlar orda iki büklüm bacakları iki kat olmuş giderken sen yan gelip yatarsan ozaman *
otobüste yolculuk yaptığını ve arkasında bir insan evladının olduğunu unutan, kendini havuz kenarında şezlongta yatıyor sanan insandır. durumu abartması halinde tarafımızdan omurga zedelenmesi yaşayacaktır.
otobüsü yayla kıvamında kullanan şerefsizdir.

öncelikle koltuğu yatırırken arkasında oturan kişiden izin almasını gerektiğinin öğretilmesi lazım. zira bu tipler o koltuğu yatırmaya o kadar meraklılardır ki servis yapılırken çayını bile o pozisyonda içer, " ulan andaval koltuğunu bi düzeltte bizde çayımızı koyalım bir şeyler yiyelim " demeden, rica edip koltuğu düzelttirirsiniz. ama hıyar tatmin olmaz ! çayını bitirdiği gibi arkasına bakmadan son sürat o koltuğu devirir.

şahsen hazmedemem bu kişilerle her seferinde kavga ederim. mücadelemiz sonuna kadar sürecek !
arkasını dönüp izin alacak kadar kibarları da vardır. olması gereken de budur zaten. zira özgürlük başkalarının haklarına tecavüz etmediğin sürece özgürlüktür...
normal yatıranlara sözüm yok. zaten dik bir şekilde oturarak 6 saatten fazla yolculuk edersen 2 gün doğrulamazsın. amaaa gel gelelim arkasındaki yolcunun rahatını düşünmeden, sıkışır mı falan hiç sormadan kendisine verilen hakkı hiç görmemişler gibi sonuna kadar kullanan denyolara;

bu millet nasıl bu kadar düşüncesiz bir yapıya sahip oluyor ben anlamıyorum abicim. bu ne rahatlık lan ? babanın otobüsü mü denyo ! ben nereye sokcam ayakları mı sen o koltuğu indirirsen, götüne mi ? sen kıçını istediğin gibi yayarak yolculuk et, arkadaki salağın (!) yol boyu ayakları morarsın uyuşmaktan. ne güzel istanbul mnakyim.
ağır konuşmak istemiyorumdum ama öküzün önde gideni, denyonun halay başıdır efenim. 1 hafta içinde 2 kez aynı tip insanla karşılaşmam da herhal benim bahtsızlığım.
üstüne yatılası insandır.
uzun bacaklılar için otobbüsün arka tarafı vardır. ama madem bu özellik var yatırır kardeşim ben yatırıyorum öyle rahat ediyorum rahatsız oluyorsan özel arabanla git o zaman
arkadan iple boğulası insandır. sana o özelliği milletin özgürlüğünü kısıtla diye vermiyorlar. orası sen düşme diye var arkadaşım, yat diye değil. herkes öyle yapsa nolur lan otobüsün içi ? savaş alanına döner.

düşüncesiz insandır, hiç haz etmem ve otobüsten indirip dövesim gelir her seferinde.
bişiy denemez , sonuna kadar hakkıdır. sen de yatır kardeşim.
hele bir de uzun yolculuklarda bunu yapıyorsa katil olmak kaçınılmazdır.
seyahat sırasında en çok küfür ettiğim kişilerdir. Arka koltukta oturanları hiç umursamazlar çat diye indirirler o koltuğu. Hele de boyunuz benim gibi 1.85 ya da üzerinde ise o koltuğu çat diye indirdikleri anca bacaklarınız sıkışır ve birazcık bağırmanıza sebebiyet verebilir. insan bi bakar arkasında insan var mı , sıkışır mı sıkışmaz mı diye. Hele de koltuğa oturduğunda ayakları ucu ucuna yere değen kızlar yatırıyo ya o koltuğu lan nasıl küfür ediyorum anlatamam. O koltuğu yatırıcak sonuna kadar , orada kıvrılıcak , bacaklarını da çekicek yerden , yatak gibi yatıcak. O ne lan !

Bir yolculuğum sırasında - ki yolculuk 18 saat civarı süren bir Bursa - Artvin yolculuğu idi - Orta kapının arkasında ki 2. koltuklarda oturuyorduk. Eskişehir'de 2 öğrenci tam önümüzdeki koltuklara , yani orta kapının hemen arkasına oturdular. Şimdi bunlar üniversite öğrencisi dersin ve biraz öğrenciliğine , okumuşluğuna yakışır şekilde davranır dersin değil mi ? Değil işte arkadaş. O koltuklar sonuna kadar yatırıldı. Ki onların oturdukları yerin önünde koltuk değil soğutucu bölümü vardı.Onların oturdukları bölüm bizimkinden daha genişti. Ben zaten koltukta dik oturunca bile bacaklarım sıkışıyor - otobüsün koltuk araları normalden dardı biraz - . Kaldırır mısınız biraz kolduğu dedik 2 santim kaldırdı aradan 10 dakika geçmeden hop gene indi. Bu yetmedi ikisi birden çıkardılar ayakkabılarını o ayaklarını önlerindeki soğutucunun üzerine koydular. Ayaklarıyla kafam aynı hizada. Muavin geliyor indirir misiniz ayaklarınızı diyor indiriyorlar muavin gidince gene koyuyorlar. "Sizin gibi sevgilim olucak çıkar çıkar terk ederim amk" diye içimden geçirdim. Mola yerinde bunlar inince dikledim önümdeki koltuğu. Mola sonunda kız geldi koltuğa baktı bi şöyle. Sonra oturdu yaslamaya başladı o koltuğu tam yaslama kolunu bırakacaktı ki dizlerimi bir kaldırdım , kaldırış o kaldırış arkadaş kızdan çıkan "iaaayyyy girizikiliiiii" sesi ile tüm otobüs kafasını bize çevirdi. "ifindim bibişim bişi mi ıllldıııı ayaklarını mı ızıtımıdınn nılldıııı" dediğimde "şikayet edicem tamam mı seniii" deyiverdi. "Kalan 10 saatte insan gibi otur sonra siktir git nereye ediyosan et" dedim.

Ve inanır mısınız işe yaradı ! Bu da böyle bir anım işte.
utanmasa koltuğun arkalığını söküp arkadaki insan*ın kucağına yatacak hayvan heriftir. önce güzelce dert anlatılmaya çalışılır. sonra inat olsun, uyuyamasın diye koltuk tepilmeye başlanır. bir de kötü kötü kokan bir tipse koltuk yumruklanır, yüksek sesle konuşulur. diğer yolcuları rahatsız etmeyecek şekilde tabii. arada bir yemek onun kafasının üzerinde duracak şekilde bir şeyler yenir. özenle kırıklar dökülür yüzüne, saçına falan. yolun sonuna kadar madem ben uyuyamıyorum o öküz de uyumasın diye her türlü işkence yapılır.
terbiyesizlikte had safhaya ulaşmış, arkasında ki oturan insan'ı rahatsız ettiğinden bir haber veyahut umurunda olmayan, düşüncesiz ve görgüsüz bir insan hareketidir.
düşüncesiz görgüsüz insandır.kendini plajda sezlongta sanmaktadır.
arkasindakini rahatsiz ettigini bilmesine ragmen hic bir sey yokmus gibi davranan okuz bireydir.
koltugu yatirmasinda bir sakinca olsa koltugu yatiramaz yaparlardi herhalde diye dusunuyor olabilir.
gel koltuğu aradan çıkartalım kucağımda yat istersen dicem birisine sonunda.
bende yaptım aynı hatayı, kadın koltuğun arkasındaki bardaklık bölümüne bardak koymuş kek koymuş, ben nereden bileyim? sonrada üstüne kahve dökülünce ciyak ciyak bağırıyor, koca otobüse rezil etti bendi kadın, artık yavaş yavaş indiriyorum indirirkende uyaracağım hanfendi indiriyorum hazırmısınız diye.
"insan" mı? yoksa başka bir yaratıkmı önce ona karar verilmesi gereken canlı. bunlar bacaklarını dibine kadar açıp ta**aklarını sergilemeyede bayılır. insan yerine koymayıp herkesin içinde rezil edeilmeleri gerekir.
aslında herkes aynı şeyi yapsa sorun kalmaz. ben de otobüste koltuğu yatırıyorum. ama hep önden arkaya meksika dalgası gibi ilerliyoruz. sorun çıkmadı pek *
zaten o insan benim hep önümde oturur.siz koltuktaki televizyondan bişeyler seyredersiniz yada müzik dinlersiniz o anda yatırır ve keyfinizi bozar.
insanın gel kucağıma yat diyesi geldiği andır.
Omuzuna vurup oldu olacak dön de yala bari diye sinirlenilen insan.