bugün

otobüste koltuğu sonuna kadar yatıran insan

seyahat sırasında en çok küfür ettiğim kişilerdir. Arka koltukta oturanları hiç umursamazlar çat diye indirirler o koltuğu. Hele de boyunuz benim gibi 1.85 ya da üzerinde ise o koltuğu çat diye indirdikleri anca bacaklarınız sıkışır ve birazcık bağırmanıza sebebiyet verebilir. insan bi bakar arkasında insan var mı , sıkışır mı sıkışmaz mı diye. Hele de koltuğa oturduğunda ayakları ucu ucuna yere değen kızlar yatırıyo ya o koltuğu lan nasıl küfür ediyorum anlatamam. O koltuğu yatırıcak sonuna kadar , orada kıvrılıcak , bacaklarını da çekicek yerden , yatak gibi yatıcak. O ne lan !

Bir yolculuğum sırasında - ki yolculuk 18 saat civarı süren bir Bursa - Artvin yolculuğu idi - Orta kapının arkasında ki 2. koltuklarda oturuyorduk. Eskişehir'de 2 öğrenci tam önümüzdeki koltuklara , yani orta kapının hemen arkasına oturdular. Şimdi bunlar üniversite öğrencisi dersin ve biraz öğrenciliğine , okumuşluğuna yakışır şekilde davranır dersin değil mi ? Değil işte arkadaş. O koltuklar sonuna kadar yatırıldı. Ki onların oturdukları yerin önünde koltuk değil soğutucu bölümü vardı.Onların oturdukları bölüm bizimkinden daha genişti. Ben zaten koltukta dik oturunca bile bacaklarım sıkışıyor - otobüsün koltuk araları normalden dardı biraz - . Kaldırır mısınız biraz kolduğu dedik 2 santim kaldırdı aradan 10 dakika geçmeden hop gene indi. Bu yetmedi ikisi birden çıkardılar ayakkabılarını o ayaklarını önlerindeki soğutucunun üzerine koydular. Ayaklarıyla kafam aynı hizada. Muavin geliyor indirir misiniz ayaklarınızı diyor indiriyorlar muavin gidince gene koyuyorlar. "Sizin gibi sevgilim olucak çıkar çıkar terk ederim amk" diye içimden geçirdim. Mola yerinde bunlar inince dikledim önümdeki koltuğu. Mola sonunda kız geldi koltuğa baktı bi şöyle. Sonra oturdu yaslamaya başladı o koltuğu tam yaslama kolunu bırakacaktı ki dizlerimi bir kaldırdım , kaldırış o kaldırış arkadaş kızdan çıkan "iaaayyyy girizikiliiiii" sesi ile tüm otobüs kafasını bize çevirdi. "ifindim bibişim bişi mi ıllldıııı ayaklarını mı ızıtımıdınn nılldıııı" dediğimde "şikayet edicem tamam mı seniii" deyiverdi. "Kalan 10 saatte insan gibi otur sonra siktir git nereye ediyosan et" dedim.

Ve inanır mısınız işe yaradı ! Bu da böyle bir anım işte.