bugün

Basa gelmesi gereken tek kisidir.
Hainsavar, efsane kişi.
mit'in başına geçmesi gerekendir.
Büyük adamdır Tanrı onu bize bağışlasın. Genelkurmay başkanı olması gereken gerçek bir askerdir.
Memlekete ne hizmeti olmuş Kürtleri öldürmek dışında, biri açıklasin. Böyle bi insana bizim ülkemizde kiymet verilmesi, methiyeler duzulmesi basli basina bir acizlik ve capsizliktir. Ama bizim gibi ülkeye de bu yakışır, bilim insanlari ve sanatcilariyla övünmek yerine insan öldüren vahşi komutanları ile övünmek...
Herkes tutturmuş bir "asker olarak iyi ama siyasetçi olarak kötü" muhabbeti gidiyor. Bu adamın siyasetinin nesi kötü? Tayyip mi iyi siyasetçi? Kemal mi? Devlet mi?

iyi siyasetçi adayınız kim sizin?
Şu adama rakip olacak siyasetçi yok mecliste benim gözümde.

Tarafçı bir millete, bitaraf olarak aday olduğu için kaybediyor. Siyaseti kötü olduğu için değil.
başarılı bir askerdir.
bunamadı mı daha bu ? diye sordurmuştur.
Sözüm askerden siyasetçi olmaz diyenleredir, bana göre siyaset ülke yönetme becerisidir ve tarihteki bütün iyi liderlere bakın, göreceksiniz ki iyi devlet adamları aynı zamanda iyi birer komutandırlar buna osmanlı sultanlarının önde gelen sultanları da dahildir (bkz: kanuni sultan süleyman)
(bkz: fatih sultan mehmet)
Şimdi ya askerden de iyi bi devlet adamı olabilir diyebilin yada fatihin torunlarıyız demeyin.
sevdiğim bir asker, liderdir.
Her seçim öncesi etrafımda ki herkesin (sosyal medyada falanda)"abi bu sene oyumu hepar a vericeğim" diyip kimsenin vermediği partinin başkanı.
onun allah ına kurban. tertemiz bir vatan evladıdır. canını biz burada rahatça geyik yapalım diye tehlikeden tehlikeye atmıştır.
milliyetçi hareket partisinde görmek istediğim, adam gibi adamlardan bir tanesi. mükemmel bir komutan.
Esnek olamadığı için bir siyasetçi değildir. Hala bir askerdir. Kafa olarak.
Cesaretin olduğu yerde önyargıya yer yoktur.

Hakkari'ye gider gitmez Jandarma Astsubayına bir dağ gösterdim.

Sordum.

Sence bu dağda Pkk'nın kampı var mı?

"Var komutanım." dedi. "700 kişiler."

Yanındaki askere sordum. Sen ne diyorsun?

"1500 kişi var komutanım" dedi.

Tabur komutanına sordum. Sen ne diyorsun?

"300-400 kişi olduklarını değerlendiriyorum komutanım." dedi.

Sonra dağa taarruz ettik. 47 kişi varmış. 28'i öldürüldü.
Bazı şeylerin savaşla çözüleceğini sanan kişidir.
https://twitter.com/tonju...status/734502425860706305

--spoiler--

+ ben askerlerle evlenmem!

- askerler sana talip oldu mu?

--spoiler--

ahahahahfs.
paşamın çok güzel bir sözü var ''siz hiç yanlışlıkla mayına basan bir köylü ya da bölge halkından birinin aracını bilir misiniz?
hepsi yerini bilir nerede ne zaman ne olacak her şeyi bilir!''
hakkında çok ütopik efsaneler anlatılsada hakkaride görev yapmış en iyi komutan diyebilirim.kendisi zannedildiği gibi hakkaride nefret edilen biriside değildir.özellikle son 4-5 yıldır hakkari halkı tarafıdan baya özlenmektedir.
şu saçlarını boyaması yok mu? yapma be koçum nerede görülmüş yiğit'e boya sürüldüğü, kına yakmak varken!
Harika bi komtandir ve sanilanin aksine biz kurtlerde severiz.
siyasete girmesiyle bazı çomarların ağzında alay konusu olmuştur. tırnağı olamazsınız tırnağı !

ülkemizin en güzide gerçek paşalarındandır.
pkk ya karşı savaşan en iyi komutan.iyi siyasetçi ve asker.
Mit'in başına gelmesi elzemdir. Siyaset paşamıza göre değildir.
~Siyasetçiler orusbu gibidir. Her yarrağa oturmak isterler..
Yaşanan olaylarla ilgili yorumu.

15 TEMMUZ DARBESi

1) 15 Temmuz 2016 saat 22.00'den itibaren, Silahlı Kuvvetler içerisinden bir grubun başı çektiği darbe teşebbüsünde bulunulmuştur.

2) Tutuklanan general ve üs subay sayılarına bakıldığında,
Fethullah Örgütü'nün yıllar içinde orduda nasıl yuvalandığı ,
bunların hangi rütbelere kolaylıkla ulaştığı ve bu darbe girişimi ile de ordunun itibar ve şerefini nasıl tahrip ettikleri açık bir şekilde görülmektedir.

3) Tutuklananların sayıları ve cereyan eden olaylara bakıldığında, darbenin planlama ve uygulamaya dönük çalışmalarının çok önceden yapıldığını açıklamaktadır.

Komuta kademesindekilerin bütün bunlardan habersiz olmalarını hiçbir gerekçe asla izah edemez.

4) Parlamenter Cumhuriyet Rejimi'nde halkın iradesi mutlaktır,sebep ne olursa olsun meclisi ancak halk değiştirebilir ve yeniler.Başka bir yol asla kabul edilemez ve bir gerekçe ile açıklanamaz.

5) Ordunun kara, deniz ve hava silahları düşmanı yenmek ve zafer kazanmak içindir.

Türk Ulusu'na saygı ile duyurulur.

Osman PAMUKOĞLU

Kaynak:

http://hepar.org.tr/haber...muz-darbesi-16072016.html

Ek:paşa diyor ki kuvvet komutanlarınız çöp bir işe yaramaz.