elmer fudd a benzettiğim diyarbakır belediye başkanı.
birgün unutacağımız bölücü mide bulantısı .
belediyedeki temizlik görevlisi tarafından kendisine disiplin cezası verilen seçilmiş belediye başkanı.
(bkz: kck)
(bkz: osman junior haftasonu cezalısın)
(bkz: temizlik işçisinin yargıladığı belediye başkanı)
kanal d'de yayınlanan son yayınlanan ses kaydında, şaşırılmaması gereken bir şekilde öcalan için "başkan" sıfatını kullanmış barış güvercinidir. ayrıca yargılanması ya da soruşturulması veya sözde marxist gelenekten gelen özeleştiri aşaması deyin kullanılan dilin türkçe olması da dikkat çekicidir. sanırım kck'nin ses kaydında bahsi geçen maddelerinden biri de yargılamanın türkçe yapılacağı. diğer yandan aynı kayıtta zat-ı muhterem, "beni camiden çıkardınız" gibisinden bir laf edip kuran'ın ve peygamberin sorgulanamamasından dem vurmakta, sözüm ona daha demokratik bir ortama geldiği yönünde tahminimce ayak yapmaktadır. pkk /kck ne derseniz deyin dinin sorgulanamamasından kaçılıp sığınılacak bir demokratik ortamsa ya biz çok büyük bir gaflet içindeyiz ya da osman baydemir paçasını bir şekilde kurtarmaya çalışıyor. zira onlarca kez soruşturma yapmış biri olarak soruşturmacı, sanığın / şüphelinin cezasını bir alt cezaya indirmeyi teklif edebilir. hukukçu osman buradan yararlanmak istemiş olabilir. tabi kck disiplin yönetmeliğini de bilmek lazım. daha da komik olanı bdp genel başkanı sınıf arkadaşım selahattin'in söyledikleri. efendim soruşturma aşaması gizliymiş ve bu belgeler ses kayıtları nasıl sızmışmış. tamamen katılırım soruşturma gizlidir ve bu belge, bilgi, ses kayıtlarının yayınlanmaması gerekir. Ancak Selahattin biraz samimi olsan. kaç aydır açılmamış davaların yani soruşturma aşamasında bulunan olayların delilleri ortada uçuşurken, taraf gazetesi bangır bangır gizli belgeler yayınlarken sen bunlara dayanarak siyaset yapacaksın o zaman soruşturmanın gizliliği ilkesi aklına gelmeyecek ama konu baydemir olunca gizliliği hatırlayacaksın. özetle bakalım diğer ses kayıtlarında neler çıkacak yine parmak yoracak neler yazılacak.
devlete onlarca kameranın önünde alenen has..r çeken ama enteresandır kimsenin kılına dokunamadığı sinir bozucu, tahrik edici kanunların bağlamadığı kürt milliyetçisi zat-ı uyuzdur.
(#7104041) hala ve hala kendisi hakkında cezai işlem yapılmayan belediye başkanıdır. hükümeti beğen beğenme. türkiye cumhuriyeti hükümetine küfür etti adam. devletin bir de tüzel kişiliği var. açıkça ve kasten hassiktir çeken adam elini kolunu sallayarak geziyor.
bu kadar mı korkuluyor bu bölücü yandaşlardan?
(bkz: ağır hakaret ve küfür içeren entry ler silinir)
(bkz: silinirse silinsin hepsini hakediyor o ç)
yılan bakışlı bir şahsiyet , bu adamın o makamda durması benim kanaatimce devletin en büyük acizliğidir.
(bkz: teröristin önde gideni)
kendileri maşadır yoksa bir ideali bir siyasi görüşü yoktur kütük misali boş bir insandır ve belediyenin çöpçüsünden yediği azar da ayrı alay konusudur.kendilerine acıyor ve kendilerin hasi...tir diyorum.
"Hiçbir alçak ve şerefsiz benim halkımın sağduyusu ile oynayamaz"
şeklinde açıklama yaparak ahmet türk'ün ağzının burnunun kırılmasına tepki göstermeye çalışan ne idüğü belli kimse.
http://www.hurriyet.com.t...ndem/14405856.asp?gid=373
haklıdır,
hakkıdır...
bu memlekette buna müsade edildikçe ebemizi sikse haklıdır bu ve bunun gibileri.
sahi hiç ağırınıza gitmiyor mu?

bak sözlük bile buna sövmeye müsade etmiyor.
oysa format müsade etse kendisine; "orospu çocuğu, şerefsiz, terörist ve hatta sikik" demek isterdim ama sözlük formatı osman baydemir'e "orospu çocuğu, şerefsiz, terörist ve hatta sikik" dememe engel. yapacak birşey yok.
adam haklı,
böyle konuşmak hakkıdır...
memleketi yöneten kıymetli büyüklerimiz sağolsun...
bütün basının karşısında hassiktiirin diye bağırabilecek kadar yobaz bir adamdır.
An itibariyle ahmet turk'e yapilan adice saldiriyi oyle bir kiniyorki icim rahatladi. Buyuk adamdir vesselam.
memlekette kaos ortamı yaratmak ve gerilimi tırmandırmak için belli kesimlerden emir ve para alan, bu uğurda en yakın silah arkadaşı sırrı sakık'la birlikte hiçbir fırsatı kaçırmayan maşa.
hadsiz.
şaşırtıcı açıklamalar yapmaya devam eden siyasetçi, diğer bdp mensuplarına nazaran daha dolgun mesajlar verebiliyor. bu adam diğer arkadaşlarından farklı gibi.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=286713
--spoiler--
Bu ülkenin herhangi bir yurttaşı, adı soyadı, kimliği, giysisi, dini, lisanı ne olursa olsun 21'inci Yüzyılda, çatışmada yaşamını yitiriyorsa, o, bizim yüreğimizden, vicdanımızdan bir parçamızı yitirdiğimiz anlamına geliyor. Bugün yüreğimizden bir parçayı yitirdik ve onu memleketine uğurluyoruz. Keşke böyle değil, başka türlü olsaydı. Ne bu kent ne de başka bir kentimiz artık cenazeleri karşılamamalı.

Artık buna son vermeliyiz. Buna son vermenin bir diğer yolu da bu yatırımları gerçekleştirmektir. insanlarımızın tümünü mutlu kılabilmektir. Ben geleceğe umutlu bakıyorum. Mutlaka ama mutlaka bu anlamsız çatışmayı sonlandıracağımıza inanıyorum. Mutlaka bütün insanlarımızın yaşamına, kaybetmeyi göze alamayacağı ekonomik, sosyal, kültürel, değerleri katabileceğimize inanıyorum.
--spoiler--
sözlerinde samimi olmasını içten diliyorum.
kalp spazmı tanısı ile hastaneye kaldırılmış kendisi. çokça geçmiş olsun.

umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşur.
kalp spazmı tanısı ile hastaneye kaldırılmış kendisi. inşallah diyarbakır'da vatanına milletine gönülden bağlı hipokrat yeminini siklemeyen doktorlar vardır da kurtuluruz bir bölücüden daha...

http://www.milliyet.com.t....2010/1245663/default.htm
kürt sorunun çözümünde önemli rol alabileceğini düşündüğüm, kürtler arasında hayli popüler lider. görüşleri de hayli "ılımlı" diye düşünüyorum.

kendisine geçmiş olsun diyorum...
devlet başkanı gibi davranan belediye başkanı. elemanın şundan haberi yok ki yerel yönetimlerin siyasi işleri olmamalıdır. yerel yönetimler halkın merkezden görülemeyen hizmetleri için vardır. çöp toplamak gibi. çöp yaratmak değil.
kck operasyonlarıyla ilgili hazırlanan iddianamede 25 yıl hapis talebiyle yargılanan pkk yandaşı.
kod adı ciguli'ymiş.
http://www.haberturk.com/...kck-iddianamesi-mahkemede
pkk'yı sözlü ve yazılı olarak desteklediği halde tutuklanmayan şahıs. böyle adalet sistemini, anayasayı mikeyim afedersin.
apo'nun ölümünden sonra pkk'ya liderlik yapacak kişi. tabii kalbine yenik düşmezse.