bugün

(bkz: taksicilerin uber çağırıp şoförü dövmesi)
eski bir arkadaşımın güvenlik caddesinde cd dvd dükkanı vardı. gece geç saatlere kadar takılır, sonra da etimesgut'a taksiyle dönerdik. ayrancıdaki çoğu taksici tanıdıktı. kahrımızı çekerlerdi falan... neyse yine bir gün atladık taksiye, ayrancıdan çıktık etimesgut'a doğru gidiyoruz. ara sokaklardan birinden pat diye önümüze bir taksici zıpladı. zor durduk. ben önde oturduğum için çok sinirlendim. ağzımdan "lan bu taksicilerin alayı o.çocuğu" diye kaçırdım. sonra kıpkırmızı oldum. yanımda oturan şöföre "abi kusura bakma seni kastetmedim" dedim. adam döndü dedi ki "yok gardaşım vallaha doğru söylüyon".

uzun bir sessizlik oldu. hepimiz ufka doğru bakarak etimesgut'a ilerledik.
amk evlatları kendi bacaklarına sıkıyorlar haberleri yok..
yarın öbür gün bir boykota bakar,eve götürecek ekmeği geçtim yağmurlu havada su bulamazlar.

kodumun insanlıktan nasibini almamış davar evlatları.
aküsü bitip yolda kalmış adama yardım etmek için fahiş para isteyen puştlardır.
https://t24.com.tr/haber/...tlari-iptal-edildi,828208

Nasil da paketlemisler ama namussuz orospu cocuklarini...

Icimin yaglari eridi, yetmez ama evet!
Bir gün bir kadın taksi çağırmış. Taksiciye; okul servisini kaçırdıklarını, oğlunu okula bırakmasını ama oğlu çok hazırcevap olduğu için sakın onunla konuşmamasını söylemiş. Taksi oradan ayrılmış, çocuk kendi kendine konuşmaya başlamış:

- annem doktor, babam doktor olsaydı ben de doktor olurdum. Annem öğretmen, babam öğretmen olsaydı ben de öğretmen olurdum. Annem mühendis, babam mühendis olsaydı ben de mühendis olurdum ....

Taksicinin başı şişince dayanamamış:
- ulan anan or.spu baban, p.zevenk olsa ne olurdun?

Çocuk:
- ne olayım, tabi ki taksi şöförü olurdum!
istanbul'da yaşayan insanların sıklıkla ağzından dökülen bir cümledir.
http://gercekfethiye.com/...n-taksicilere-ceza/20184/
anlatım bozukluğudur. taksici demeniz yeterlidir.
istanbul taksicileri için kullanılan bir tabir. istanbul'a sık gidip gelen biri değilim ama uzunca bir süre bulunmuşluğum var birkaç defa. O yüzden az çok bilirim.

Ne kadar kızarsak kızalım, kabul edelim bu adamlar devlete bile boyun eğdirebiliyor.

Yıllardır nüfus almış başını gitmiş, sırf bunların rantı azalmasın diye devlet yeni plaka çıkarmıyor.

Zam diyorlar şak diye zam geliyor. Duyduğuma göre yeni zam talep etmişler. O da gelir yakında.

Uber muhabbeti sırasında bu adamlar resmen eşkıyalık yaptı, yol ortasında yol kesip adam dövdüler defalarca. Üstelik oda başkanları olacak herif çıktı alenen devleti tehdit etti uber'in icabına bakılmazsa ortalığı yakar yıkarız diye. Tak diye uber ortadan kaldırıldı. Devlet resmen teröre boyun eğdi.

O yüzden kendimizi paralamaya gerek yok. Yarın bir gün bu eşkıyalar yüzünden başınıza bir şey gelirse hakkınızı savunamazsınız. Devlet bu eşkıyalardan alenen korkuyor çünkü. binmeyin, bindirmeyin kimseyi.
%70 orana sahip camia.
Yüzde 90 oranına sahip. Kesin bilgi.
%10 la akıllı oldunu iddaa eden camıadır kesin bilgi.
pelikan terör örgütü ile birlikte organize olarak twitter'de #pkkya5000taksi tagı açan ve gündeme sokan terörist gruptur.

şu şekilde bot hesaplarla gündem oluşturmuşlar;
görsel
görsel

insanlar görmüyor mu sanıyorsunuz bu yaptıklarınızı orospu çocukları.

bu taksi olayında ekrem imamoğlu'nu sonuna kadar destekliyorum.

yalnız 5000 taksi yetmez başkan, 10 bin hatta 15 bin taksi sok devreye de şu şerefsizlerin nefesi kesilsin, bir yudum suya, bir gram ekmeğe muhtaç hale gelsinler.

beğenmez kısa mesafe gitmezsin,
ben karşının taksisiyim dersin,
arabayı bırakacağını öne sürersin,
sen nasıl bir adisin.
orospu çocuğu taksici.

devleti tehdit eder, trafiği kilitlersin,
bombalı saldırı sonrası fahiş fiyat talep edersin,
ubere saldırır, turist minibüsünü tekmelersin
sen nasıl bir adisin.
orospu çocuğu taksici.

bir kuruş vergi vermez parayı cukka edersin,
biz vergi mükellefiyiz diye ahkam kesersin,
gariban asgari ücretlinin dahi gerisindesin
sen nasıl bir adisin.
orospu çocuğu taksici...

imamoğlu aldı ama kucağa sizleri,
bir plakanın 2 milyonmuş ederi,
inşallah teneke gibi olacak bunun değeri,
sen nasıl bir adisin.
orospu çocuğu taksici...
Türkiye'nin en büyük terör örgütü taksicilerdir. Bir kez daha ispat ettiler.
Oçlar mı taksici oluyor, yoksa tüm gün trafik stresi yüzünden taksiciler mi oç oluyor anlamış değilim.
Bizde #orospuçocuğutaksici tt yapalım taksici terörü ile ilgili videoları atalım.
taksicilere cidden çeki düzen verilmesi gerek! ne istediniz o (bkz: uber)'dan
avcılardan çekmeceye giderken bursa-balıkesir-çanakkale-tekirdağ üzerinden giden taksicidir. trafik varmış da o yüzden.
bazılarının anası bedavaya verir. o denli orospu çocuğudur bunlar. pislikler.
Ankara’da birçok şey değişiyor Aşti taksicileri aynı mı acaba.
Düzelteceğiz düzelteceğiz hele Bi hükümet değişsin ayağımıza dolananlar var hepsi adam olacak taksici minibüsçü hepsi.
muhtemelen onun bunun rızkını yiyen
emeksiz beleşe iş yapmaya çalışan überci
birinin isyanıdır. gerçekten çok yazık..
Yatma ve tembellik içeren mesleklerde daha çok kanı bozuk ve şerefsiz bulunuyor.
Ben bi ara dolmuş taksicilik yaptım. O da kabul oluyo mu la!