bugün

Twitter’da karşıma çıkan genç şahsiyet. Gerçek olup olmadığını araştırırken Instagram hesabına ulaştım gerçekmiş. Yaşına rağmen donanımını fazlasıyla yeterli buldum ve ileride solcular için sıkıntılı olabilir. Korkmadan bildiğini söyleyen ve kanıtlayan genç sayısı ülkenin istikbali açısından problemken kritik belediye burs mevzusunda gündeme oturan tweetiyle karşılaştım. Şaşkına uğramışken adını yazıp araştırayım dedim bayağı günümüz siyasetçisi gibi indexlendi. Siyaseti objektif takip etmek isteyenler genci incelesin. Yeni popüler olanlardan olacak gibi. Bu entry burada dursun.
Kendisini üniversitede tanıdım.çok zıt düşüncelerimiz olmasına rağmen herkese eşit yaklaşırdı. Malatya'da sosyal bilimler lisesinde okumuş liseyi,üniversitemizde de tam burslu okuyor. Iyi yerlerde olacağına inaniyorum. Donanımlı bir siyasetçi olacağı kesin.
Sosyal medya alanında nitelikli bir sunumuna denk gelmiştim. Gerçekten bilgi birikimi ve bunları somutlaştırma şekli net olarak kavranamayan algoritmayı adeta görünür kılıyor sanki. Dijitali bu şekilde kavratacak insanlara ihtiyaç var. Sonra anlamadan yıllarca anca boş boş konuşuyoruz.
TRT’de çalıştığını söylemişti. Başlık görünce ben de yazmak istedim. Belki de bir teşekkür olur yazdıklarım…