bugün

çalması diğer müzik aletlerine göre daha kolay olmasına rağmen, daha az tercih edilen birşeydir. Çünkü org çalmanın karizması yoktur bir defa. Bir gitar, bir bateri olamaz org. Bunun sebebi belki ferdi özbeğen'dir, belki ümit besen. Rock gruplarında da (eğer varsa) klavye çalan (ki org çalıyorum demez) önde olan birisi değildir, çıkardığı sesler ne kadar önde olursa olsun... Fakat zevklidir nitekim. Piyano çalmaya da yardımcı olur. Hele ki yamaha psr 48 varsa tadından yenmez.
düğünlere gidip kendi harçlığını çıkarmak için org çalınabilir.
çocukluğunu 90'lı yıllarda yaşamış çoğu kişinin o zamanlar büyüyünce ünlü olacağım, çok yetenekliyim edalarında yılan hikayesini, gül pembeyi çaldığı alet.
her enstrüman gibi zevk veren eylemdir. oturulur sıkılmadan saatlerce bişeyler yapılır, yapılabilir.
hapisle sonuçlanabilir.
tek elle çalınır bir de.
ilkokuldan beri çaldığım alet.
sayesinde klavyeli/klavyesiz çoğu enstrümanı iyi çalabiliyorum.
5 yaşından beri çaldığım zımbırtı. bunu çalmaya başlayınca hedefleriniz iyice yükseliyor. fl. studio ' suymuş bilmem ne, bilmem ne... müzik, hayatınız olup çıkıyor. ne dert kalıyor ne tasa.

çalın, çaldırın.
yıllar önce bir org aldım hemde en babasından, çalmayı bir türlü öğrenemedim.

nasıl öğrenebilirim?
git bak bir çalabildikleri "samanyolu"dur...

biiirr şarkısın sennnn

kimi yiyonuz olm siz... biz de org başına oturduk.
Bir gece yarısı satın alıp ulan öğrenirim belki diyr kenara koyduğum alet. Daha dün annemiz ve caddelerde rüzgar çalabiliyorum bu arada.
her türk veledi gibi (bkz: samanyolu) nu çalmayla başlayın.