bugün

(bkz: seni pezevenklerin elinden ben kurtardım)*
mağara kökenli hıyarın tespiti.
en ufak başlıkta vık bık mık larla salavat getiren dinci arkadaşlarımızın hiç ilgi göstermedikleri bir başlıktır bu.

yazıklar olsun ibo'ya da, dincilere de...
ülkemizin sanatçı diye yetiştirdiği insan kılıklı bir öküzün, cahil cübelek bir şekilde sarfettiği söz.
(bkz: kaş yapayım derken göz çıkartmak)
(bkz: ne alakası var ya)!
Dünya'da olan bitenlerden haberi olmayan, bir partiden milletvekili aday adayı olarak katıldığı bir mitingde "Doğruları söylemek için aday oldum. Şimdi teknenin birinde, Bodrum'da 18 yaşında kızlarla gezmesini bilmez miyim?" diyebilen bir insan bozuntusunun sarf edebileceği, dikkate dahi alınmayacak cümle.
efendim bu cümle insan evladının kulaklarından giriş anında, insan biraz durmalı, iki saniye kadar nefes almaya çalışmalı ve -mmmmhhmffggha hhguhuarrrrrrrrrrrkkkkk tuuuuuuuuuuuu , diye sözü sahibinin suradına vurmalı, efendim.
onların biraları varsa bizim de ibrahim tatlıses'imiz var.. adamın açıklamaları bir yerden sonra kafa yapıyor...
(bkz: cühela)
(bkz: atatürk ile hitleri aynı kefeye koymak)
(bkz: cehaletin bu kadarı)
(bkz: urfaya oxford kurulsun kampanyası)
(bkz: musa nın mücahidi)

durduk yere gülüyor insan. hayat işte böyle. durduk yere güldürüyor.
(bkz: bi siktir git çay koy ya)
neden ve ne için söylediğini kendisinin de bilmediği, dolayısıyla da üstünde bile durulmaması gereken cahil insan sözü.

(bkz: cahil ile etme sohbet her sözü bir baş incitir)
art niyetli bir laf olmadığı 25 km ilerden bellidir, lakin söylenmese, bu tarz benzetmeler yapılmasa daha iyi olur.
bunu diyen insan millet vekili olmaya da kalkmıştır işin ilginci. ne dünya siyaseti, ne dünya tarihi ne de kendi geçmişimiz hakkında bilgisi olmayan insanların ne akla hizmet türkiye'nin geleceği hakkında söz sahibi olmayı ister hiç anlamam.
(bkz: önce bir ağzını yıka istersen)

kavgam ile nutuk'u oku anlarsın demek istediğimi!

ibo seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.
(bkz: kıyo o ne ki)
bir türkiye klasiği. bu lafı ve daha nicelerini sarfeden bünye az kalsın meclise giriyordu biz ne kadar ciddiye almasak da adam vekil belki de bakan olacaktı yahu. zira biz bunun ne meclise girenlerini ne bakan olanlarını gördük ya neyse.
atatürk'e "ato" diyen bir yaşam formunun kendini bilmez açıklamasıdır.
(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
kötü bir karşılaştırma veya benzetme.
'devletmin savcıları nerede?' sorusunu akla getiren cümle. zira alenen Atatürk'e hakaret edilmiştir.
neredeyse türkiye büyük millet meclisi çatısı altında ağza alınacak ama yine ulusumuzun verilmiş sadakası sayesinde bunun da gerçekleşmesinden kılpayı kurtardığımız sözdür. *
oxford vardı da biz mi okumadık lafının doğal sonucu.