bugün

keman kullanan gruplari hep sevdigimden baya bir sevdigim yunan grubudur.
mükemmel melodik şarkıları bulunan bayan vokalli yunan doom metal grubu.
eden'la büyüleyen, keman ezgileriyle bezeli harika şarkıları bulunan yunan doom grubudur..tavsiye edilir..
herkesin dilinde otil olarak biliniyor.

1992 de yunanistan da kuruldular.ilk olarak death/doom yaptılar... daha sonra gothic doom... en son olarakta şu an hard rock olarak geçiyorlar.

Stefanos Kintzoglou - vokal, bass
Antonis - klavyeler , elektronik altyapı
Chris Dragmestianos - gitar, klavye
Evans M. - davul
Mahi - bayan vokal

albüm sıralaması aşağıdaki gibidir;

Sounds Of Beautiful Experience (1995)
orama (1997)
Crystal Tears (1999)
Future Narcotic (2000)
Angeldust (2002)
Egocentric (2004)
Müzik yaşamlarına ilk olarak 1992 yılında Paralysis(Grc) olarak başlamışlar, daha sonra 1993 yılında grup ismini Phlebotomy olarak değiştirmişler ve 1995'te ise şu anki isim olan On thorns i lay de karar kılmışlardır.
izmir'de 2000 yılında yapılan tiamat konserinin alt grubu olarak türkiye'ye gelmiş, bazı sorunlardan dolayı konsere çıkmamış gruptur. vokalist hatun, beni bir markete götürür müsün deyip, götürdüğümüzde, saatlerce birşey aramış yardımcı olmak istediğimizde yok birşey demiş, akabinde bulamayıp, utana sıkıla ped aradığını söylemiştir. tabii biz utanmaz metalciler olarak, orkidi bulup, 10 saniye sonra market çilesinden kurtulmuşuzdur.

(bkz: metalci televole)
crystal tears albümüne kadar, isimlerine gayet uygun bir şekilde, "15 yaşındayım, gotiğim, aynı zamanda metalciyim, ayrıca herşeyden nefret ediyorum, ama aynı zamanda duygusalım, dikenlerin üstünde yatıyorum, yiyişiyorum, acı duyuyoruum oofff" triplerinde şarkılar yapan, lakin orama albümünden sonra güzel işler ortaya çıkartmış(-en azından crystal tears albümünü baz alırsak,- bir süreliğine de olsa) yunanistanlı grup.
Aslında 3 farklı döneme ayırabiliceğimiz yunanlı gruptur

Sounds Of Beautiful Experience (1995)
orama (1997) albümileri death/doom ağırlıklı

Crystal Tears (1999)*
Future Narcotic (2000) gothic/doom etkileşimli

Angeldust (2002)
Egocentric (2004) gothic/hard rock arası garip bir dönemdir bu da. *

12 yıl sonra yeni bir albüm ile geri dönüş yapmışlardır

Eternal Silence 2015. yeri çok ayrı şu grubun bende.
21 şubat 2020 tarihinde çıkan dokuzuncu albümleri Threnos özüne geri dönen yunan doom death metal grubu.

1. The Song of Sirens 06:58
2. Ouranio Deos 06:19
3. Cosmic Silence 04:59
4. Erynies 05:35
5. Misos 04:18
6. Threnos 07:14
7. Odysseia 09:48
45:11