1. 1.
  manalı söz.

  "senelerdir düşünürüm bu lafı anlamını bir türlü çözemedim arkadaş. "olmaz olmaz deme" tamam demiyorum. olmaz demiyoruz tamam. olmaz olmaz geliyor arkadan... evet hangi anlama geliyor bu olmaz olmaz?

  olmaz dersen olmaz manasında mı söylemeye çalışmış bunu ataların atası.bekliyorum açıkla bana diyorum öyle bakıyor söz. güya atasözü, saygıda kusur etmedik bilgisayarımıza aldık, mel mel bakıyor. olmaz olmaz kalıp, bir kaç kere o olmaz bu olmaz dersen kullanıyoruz. bunu demeyince de olmuyormuş baksana.

  -olmaz olmaz deme hacım.
  -nedendir ki
  -olmaaaazzz olmaaaaazzz.

  yani ne dersen de olmaz diyor boş yere hayallere kapılma donu pisletme diyor. bu mudur anlamı? bu mudur yani senelerdir mel bakışlarıma sebep olan. bu değil kesin bu değil."
  1 -1 ... tankut kabza
 2. 2.
  hayatın sizin için hazırladıgı süprizlerin ne kadar ceşitli oldugunu anlatan, yüksek ihtimalle * engin bir hayat tecrübesi sonucu söylenmiş atasözü. es manalısı "büyük lokma ye büyük laf etme".
  2 ... yok olus
 3. 3.
  Umulmadık bir olay ya da herhangi bir olayın, olması ihtimaline itiraz edenlere **, tavsiye niteliğinde söylenen sözdür.* * *

  (bkz: akıl karıştırıp oyalayıcı söz)

  (bkz: başlık açmak hevesi olan yazarın başlığın varolmasıyla yıkılması)*
  3 ... cococabana
 4. 4.
  Bir cümle içinde kendi kendini çürüten tez.
  1 ... udnapistim
 5. 5.
  (bkz: olmaz olmaz deme olur olmaz)
  ... mhmtnsyz
 6. 6.
  olmaz olmaz deme olmaz olmaz olmaz olur olur olmaz olmazsa olmaz olmaz.
  2 ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
 7. 7.
  Öyle bir sinemasına ki her şey olabiliyor. Bu nedenle kimseyi kinamamaliyiz. Hem kinadiklarimizin basımıza gelmeden olmeyecegimize dair hadis var. Ben de itiraf ritim ki kınadığım çok şey basıma geldi.
  ... mrfbgc
 8. 8.
  levent kırca'nın rol aldığı, karı-koca ilişkilerini eşeleyen 'ne olacak şimdi' isimli filmde araya girip ekranda beliren cümleydi.
  -1 ... endemik pandemi