bugün

--spoiler--
dünya'da savaşlar olmasın, depremler olmasın, yangınlar olmasın, her yan güzel olsun,
herkes birbirini sevsin, herkes iyi olsun...
yok yok olmaz bunlar...
--spoiler--
olmayacak, çocukça hayallerdir efenim...
bazılarının sözde hümanist duygularla sömürdüğüdür efenim, dünya da savaşlar olmasın!...
akmasın ufak bedenlerin büyük gözlerinden yaş,
kanamasın yüreği kimsenin sevgisizlik yarasıyla,
kalmasın kimsenin hafızasında gereksiz taş,
yaşamasın insanlar artık dünyanın karasıyla.
*
nükleer santraller olmasın, greenpeaceçiler olmasın, fenerbahçe şampiyon olsun şeklindeki isteklerdir.
şekerden bir adada yaşamak, limonata deniziyle çevirili.
büyüyünce şeker hastası olmak.
günler 48 saat olsun.
mesai başlangıçları 12 de olsun, hadi bilemedin 10'da...
bir de bir gün iş/okul, bir gün tatil... bir gün iş/okul, bir gün tatil.
ya hiçkimse ölmesin yada acı çekmeyerekten hızlı ani sürünmeden ölsün.
ayrıca uzun uzun yaşamanında gereği yok 40 yıl yeter.
günün birinde önünden dere akan bir evde anneanneyle beraber hiç ölmeden, hep mutlu yaşamak.
yataktan araba yapmak. çocukluktan beri hayalimdir. olcek mi olmiycek mi bilmem gari fakat düşünmesi bile hoş lan.
Ömür boyu annemin o bakır tepside kahvaltıyı getireceğini ve bana "fırından şimdi ekmek çıkmıştır bi koşu al krem peynirle yersin" diyeceğini zannediyordum. Çocukça bi hayalmiş. Bir daha öyle tatlı kahvaltı da yapamadım zaten.
bmw e90.

olsun. hayaller guzeldir. taş gibidir.
-olmayan hayaller bütünü.
5. sinifta turkiyenin borclarini sinif ogretmenimiz soyleyince, cok uzulmustum ve kumbaramda para biriktirmeye baslamistim.. aradan zaman gectikten sonra annem paralarimi alip sigara aldi.
BELKi BiR GÜN KARŞIMA ÇIKARSIN.
uzun pardesü altına kalın çorap ve terlik giyen teyzelerin olmadığı bir türkiye. imkansız ama işte çocukça hayaller dedik ya ondan yazdım.
annemin onunla evlenmemi istemesi.
uzaya gitsem ne güzel olurdu lan.
kimilerine göre çocukça olarak kabul edilirler ama, evlilik güzel sıcak bir yuva ve bebek hayallerine dalar insanlar.
kızların çıkma teklifi edeceğini düşünmek. *
yeniden başlasak ama o tekrar insan olsa güzel olmaz mıydı? O tekrar insan olsa her şeyi unuturdum üstelik. Olmuyo ama. Olsa güzel olurdu.
şu amerikan filmlerinde özellikle how i met your mother da bahsedilen the one yani bulacam onu bir gün ve çok sevecem fillindeki hatunun (ruh eşi de denilebilir) gerçek hayatta bir karşılığının olmamasını da içeren hayallerdir.
buyuyunce astronot olmak.
çocuk kalmak, düşünecek dert tasa olmaması, gelecek kaygısı duymamak, insanlara derdini anlatamama, beynin patlayana kadar düşünmeme, üzgün olduğum vakit annemin göğsüne kafamı koyup huzur dolmak, annemin mis kokusuyla güven içinde uyuyabilmek.. *
Adriana Lima ile evcilik oynamak.
"o tekrar arayacak dönmek isteyecek ben biliyorum ona diyeceklerimi"
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar