bugün

mekatronik ve metalurji.

okuması zor işte üstad nasıl espriydi ?
tespit_31 online..
Tıpppppp.
Geçme notunun 60 olduğu hocaların kanırttığı psikoloji bölümüdür.
Saçlarım döküldü ve ağardı.
Ben ettim siz etmeyin.
fiziktir. fizik size evreni anlatır, kurallarını anlatır, hayatı anlatır. bu yüzden kol gibidir.
Hayat ünüversitesi. Kısa ve net.
Çin dili ve edebiyatı, daha zoru mu var.
Herkesin okuduğu kendine.. Ama hakkını vererek okunan yerlerde mimarlığın zor olduğunu düşünmüşümdür hep. Hem çiziyorsun el emeği göz emeği hem düşünüyorsun bi de ders çalışıyorsun, üstelik saçma sapan dönemlerin mimarisini falan bilmen gerekiyordur heralde. Yok selcuklular içe oyuk yapar şunlar dışa oyuk.
Sıralama yaparsak tıp, hukuk, mimarlık.
Bence her hafta proje teslim edilen ödev teslimi yapılan veya bölümüne göre çeşitli gerekliliklee sürekli kontrol altında olmayı ve denetlenmeyi gerektiren bölümler her zaman daha zordur çünkü her zaman tetikte ve stres doludur.
Eğitim fakültesi bölümleri. Gerisi tıraş. Evet.
Mantarcılık.
yazılım mühendisliği. her kafa basmaz koda. her şeyi ezberler öğrenirsin ama birleştiremezsin bi türlü. kod yazabilme yetenek işi birazda sen sayfa sayfa kod yazarsın adam gelir 2 satır kodla bitirir işi apışıp kalırsın öyle mal olursun.
Tabiki de tıp.
Zor bölüm yoktur, orospu çocuğu hoca vardır.
Sevmediğin bölümdür.
Yazıldı mı bilmiyorum ama.

Tıp aşkı olan bir adama o dersler, tus, staj vs gibi zorluklar hiç koymaz mesela.
aöf işletme.
Türk dili ve edebiyatı. Edebiyat,türkiye türkçesi,osmanlı türkçesi,eski türkçe,orta türkçe,eski anadolu türkçesi,çağdaş türk lehçeleri ve daha birsürü şey. Hepsinin ayrı bölüm olması lazım
su ürünleri bilmemnesi. gidenlerin yarısı 1. sınıfta okulu bırakıyor. zor olmasa bitirirlerdi herhalde.
(bkz: pilotaj)

size şunu diyeyim, bölüme girdikten sonra 2 senenin 3. döneminden itibaren sizle beraber eğitimci olmak üzere canınızı ve taşıdığınız canın bilincinde "havada" oluyorsunuz. bu esnada 22-23 yaşındasınız ayrıca... 4-6k feete koltuğa yapışmış vaziyette olanları biliyorum.
istemeden girilen bölüm.
Makine mühendisliğidir. Mezuniyet törenlerinde gerçekten mezun olmuş öğrenci sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
Askeri okullar. kampüs çimlerinde yuvarlanmaya benzemez.
Mikrobiyoloji ve genetik mühendisliği.
ODTÜ makine mühendisliği.
kimseye tavsiye etmiyorum. Bir okul ve bölüm duşunun ilk sene bölüm başkanı derste "arkadaşlar 4senede bitirmek zorun değilsiniz" diyor. Gerisini siz düşünün.
Tıptır.