bugün

daha girdiği 2-3 final olmasına rağmen okulu bir dönem uzatma başarısını garantilemiş yazarlardır.
(bkz: esprimakinasi)
(bkz: kıdemli ogrenci)
(bkz: profesyonel ögrenci)
tanım:

eğer istanbul'da okuyorlarsa ve aileleri istanbul'da yaşamıyorsa istanbul'da okumanın yılda kaça patladığının farkında olan ve bunu babalarına (veya annelerine) nasıl açıklayacaklarını kara kara düşünen yazarlardır.

örnek: babam üniversiteye başlarken şöyle demişti;

''okulu 4 yılda bitirdin bitirdin. 5. yıl benden tek kuruş bekleme.''
zamanın da benim de içinde bulunduğum yazarlar grubudur. okul bitti ve şimdi diyorum ki keşke okulu uzatabildiğim kadar uzatabilseymişim. ahh ahhh.
benim başını çektiğim grup.

(bkz: 98 girişli hala okuyan öğrenciler)
(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
2 senelik universiteyi 7 senede bitirebilme marifeti gösteren kisiler bu isin piri sayilmaktadir. hatta onlar aylak ögrenciler icin aziz mertebesine ulasmıslardir.
birinci sınıfın daha ilk döneminden başarısızlığın acı tadına bakmış,
burs hayalleri de suya düşen kişidir,
bizzat benimdir.
benim de dahil olduğum gruptur. zaten bu kadar çok sözlüğe giripte geçmeyi beklemiyordum.*
(bkz: hişşt sesini aç bizden bahsediyolar)
okul bırakıp tekrar başka okula giderek uzatan ve sanırım bunu da bitiremeyecek olan umutsuz öğrenci yazar.
yazar olmadan önce dahil olmayacağımı düşündüğüm ama final haftasında sabaha kadar sözlüğün başından kalkamayınca geldim ben de burdayım dememe neden olacak topluluk...**
alttan dersleri olan, ve inatla alttan ders sayısını katlayarak hayatını sürdüren, özellikle özel okulda okuyorlarsa bunun baskısı altında ezilen, ailesine durumu söleyemeyen ama aileye göre son kendilerine göre daha 2. sınıf bile olmayı başaramamış yazar grubu cinsi.
(bkz: tanıdık geldi sanki)
(bkz: okulu kısaltan yazarlar)
(bkz: tanıdıgım butun yazarlar)
(bkz: kim demiş canım) *
(bkz: uzattınız ama)
keşke o yıllara dönebilseydim de dahil olabilseydim diye düşündüğüm yazar grubu. zira, sene kaybı diye düşündüğünüz bu uzatmaların aslında, iş hayatına atıldıktan, hayat gailesi içine girdikten sonra hele de yıllar ve yıllar sonra daha da belirginleşen bir iç sızısıyla, hayatınızın en güzel dönemlerinden biri olduğunu anlıyorsunuz.
(bkz: her yazar bir gün okulu uzatacaktır)
(bkz: ben okulu uzatmadım o benim ömrümü kısalttı)
yalan, külliyen yalan... ** *
teorik olarak okulu kafamda bitirmis olmama ragmen, gunahlarin koyvermemesi uzerine okulunu yarim donem daha uzattigim ve bu baslik altinda itiraf ettigim entry.
altina en cok entry girilen ba$liklardan biri olmaya aday ba$lik*. say say bitmez. ben, sen, o...
(bkz: bu okul bitmez)