bugün

bir çok üniversitelinin öğrencilik hayatının bir noktasında kapıldığı istektir. biz neden geldik, ne işimiz var lan burada, sokarım diplomasına-işine deyip çekip gitmek isterler, gidemezler. bir süre sorgulamalarını hayat üzerine kaydırırlar, sonra hepsi unutulur gider.

bu arada bırakın, bıraktırın. 25 yaşındaki adamın okulda ne işi var lan?
her pazartesi tavan yapan istek.
son derslere doğru vazgeçilmeye yüz tutan bir istektir.
bir süredir beynimi ele geçiren isteğin ta kendisi. her dersin eziyet gibi geldiği bölümümden mezun olunca her günün eziyet gibi gececegi is hayatima baslayacagim. egitim sisteminin yonlendirmesiyle secilen bolume katlanmak hem ruhen hem de bedenen insani insanliktan cikariyor.
okulun seni bırakma isteğinden daha iyidir.
çok çalıştığın bir dersten kalınca oluşan istek.
Çoğunlukla üniversitenin ilk yılında kendini gösteren istek.
sistem sizden diploma istediği müddetçe ikinci planda kalmaya mahkum istektir.
Her öğrencide bulunan istektir.
benim de tüm eğitim öğretim hayatım boyunca devam etmiş bir istekti.
işi bırakma isteğiyle kıyasıya çarpışır.
karşına daha iyi bir seçenek çıkar ise ertelenebilir. bırakmak farklı biraz geri dönüşü olmalı. ancak fırsatları değerlendirmekte gerekli.

öğrenci evinde oturup hiçbir şey ortada yokken aklına geliyorsa çok boş biri olman yüksek.
üniversite yıllarımın son 7 yılı isteyipte yapamadığım bir istektir. şaka lan! ben okumayı seviyordum. kantinde bana sigarada serbestti.
okulu bırakmakla son bulur.

öyle de oldu sözlük.*
haksızlıklara maruz kalındığı zamanlar alevlenen istektir.
10 dersten sonra ciğerlerime kadar hissettiğim duygudur.
Ergen beyanı.
Bize ne aq?
Genelde ortaokullu veya ilk okullu isteğidir. Bırakıp napıcaksınız diye düşündürür.
Okuma imkânı varken eşşek gibi çalışmak. Eşşeklik değilde nedir.
An itibariyle gelen istek.

Bizimkilere şaka maka söylüyorum, hiç tepki vermiyorlar.

Ciddiye alınmıyorum bile.
Genel olarak farklı bölümlere girmek isteyen birinin aklını kurcalayan sorulardır. Acaba ailem ne der sorusu da ikinci bir sıkıntı olabilmektedir. Yapacak bir şey yok dikey geçişi denemeye çalışın.
3 yıldır her okula gittiğimde aklıma içimden gelen istektir. Sevemedim bir türlü.

Hııı okul da bana bayılıyor sanki .s

Çehov’un sözünü biraz değiştiriyorum;
‘Bugün hava çok güzel. Okulu mu bıraksam yoksa kendimi mi assam bilemiyorum.’