bugün

aynı işaretli sayıların çarpımı pozitif, zıt işaretli sayıların çarpımı ise negatiftir. gerçi sözelciler hemen unuturlardı ama yine de herkesin bildiği bir bilgiyi!
integral lnxdx eşittir x.lnx-x+c
Bir babanın çocuğuna yapabileceği en büyük iyilik annesini sevmektir.
Ortaokulda miskin öğretmenimizin masasında gazete okurken sesli okuması için kibar ayşeye verdiği kitaptaki metinden..
tecahulü arif.
Herşeyden ve herkesden kacabilirsin ama vicdanın hep seninle.
2 8 8 2.
Entry burada.
F=m.a, her derde deva.
bilgi güçtür.
Parayı lidyalılar, çengelli iğneyi frigyalılar buldu. U nu ta ma dım.
hergele necip arsız karısını kesip rendelemiş.
birden sorunca bilemedim simdi. kendi alanimda temel bir bilgiyi soyliyim bari. bir vadi bir tepeyi, bir tepe vadiyi izler. temel prensiptir bu.
sandviç yaparken ekmeklerin iç yüzüne tereyağı sürmek.

(bkz: el işi dersi)
Cinsiyeti belirleyen xx ya da xy kromozomlarının spermin problemi olduğu, oğlu olmadı diye hor görülmesi gerekenin kadın değil erkek olduğu.
Kopyayı sıraya yazarsan, yakalandıktan sonra mantıkla izah etme olanağın yok.
En net bilgi beyler yayalım.
Almanlar yenilince bizde yenilmiş sayıldık.
fen bilgisi hocamız söylemişti havai fişek atılırken önce ses sonra görüntü. mimiklerine kadar hatırlıyorum çok tatlı bir kadındı.
yaş 7, okulun alfabe öğretilen günlerinde sıra t harfine gelmiş. okula gitmeden önce tek öğrendiğim şey de t ye uçak dendiği. böyle birkaç harfe akılda kalsın ve eğlenirken öğrendirsin diye isim takılmış herhalde. neyse öğretmenim seslendi bu harfi bilen var mı? avazım çıktığı kadar bağırdım uçaaak öğretmenin uçaak. bana şöyle bi baktı ve dedi ki hayır baston. sanırım öğrendiğim şeyin zamanı yanlıştı ablamların zamanından bizim zamana bastonlaşmıştı. eğitim isteğim ve sevincim tam orada bir uçağın yere düşüşü şeklinde yok oldu. teşekkürler öğretmenim ama büyük t uçak küçük t bastondur benim için.
Öd'ün bir organ olduğu.

ilkokul 3 e kadar ödüm patladı demenin aslında sadece çok korktum demek olduğunu düşünmüşüm. Ödün gerçek bir organ olduğu ve patlayabileceğini öğrenince ufkum ikiye katlanmıştı.
amerikan mandası yemek günah olduğu için mi kabul etmedik. (4.sınıf)
eğer kırsal kesimden büyük bir şehir okuluna nakil olarak gelirsen sana mülteci muamelesi yapılabilir.
tecrübe ile sabittir.
Alfabeyi genizden söylemek.
K- kııhh kıhh
S- sss
Ğ- geeeeyy.
mustafa kemal atatürkün ne kadar büyük ve kudretli bir insan olduğu.
unuttuğum bilgidir.
en kötüsü düşününce akla hiçbir şeyin gelmemesidir. 12 yıl zorunlu okudum ve bu süreçte hiçbir şey öğrenmedim.

üniversite 1 de ise aklima gelen: "davayı vicdanınızda çözün, çözümünüze uygun kanun bulmak kolay."
Ne kimseye sırtınızı dönünün,ne size sırtını dayayana namertlik yapın.olduğunuz gibi olun.