bugün

zorunlu din dersive beden eğitimi.
Düzgün eğitim verilmediği sürece tüm derslerdir. Eğitimin gereksizi olmaz, sistemin en büyük sorunu kendisi.
Branşı olmadığı halde boş geçmesin diye başka öğretmenlerin girdiği her ders gereksiz geldi bana.
en gereksiz ders kesinlikle "felsefe"dir. net.
Kesinlikle osmanlıca . Nefret ettim yahu. Zorla öğretmeye çalışıyorlar. Yahu istemiyorum. 80 sayfa osmanlıca yazdırınca ellerine ne geçti acaba ??? Nefret ediyorum .... Bu dersin hocalarının hepsi egolu ve dediğim dedik insanlardır. Zorla dayatarak öğretmeye çalışmak nedir. Okul bitsin yırtıp çöpe atacağım.
teknoloji tasarım.
Biyoloji. Gereksiz değil ama en sevmedigim ders.
Osmanlı türkçesi.
Kuantum kimyası.
Anadolu lisesinde verilen seçmeli ders, ekonomi. Bomboş sohbet ederdik, bazen matematik çözerdik. Sınav soruları ve cevapları verilirdi sınava onunla girer asıl sınav kağıdına geçirirdik. Boş bir grup ve gözetmen hoca çok zordu sınav muhabbeti yapar gülerdi. hoca ek ders ücreti alırdı ondan.
din dersidir, hayatımda bu kadar taraflı ve bu kadar saçma bir ders görmedim. resmen günaha girmesinler diye düşünüp dolu dolu masallar ve islamın güzelliklerinden (!) bahsetmişler. hiç dinlemezdim çünkü işime yarayacak bir bilgi değeri yoktu ama hep de geçerdim o dersten.
Ilkokulda okuma dersi olurdu, sınıfın yarısı kitap okuyormuş numarası yapardı. Işte en boş gereksiz dersim de budur.
El işi ve güzel sanatlar. sırf malzeme ziyanı. sadece dersten geçmek için uğraşıyordum. Gelişim bunun neresinde ya
beden eğitimi.
Anlamadığımız derstir ve kişiye göre değişir.
Mesleki listesindeki anatomi dersi.
Terimlerin %99u Latinceydi.
Kalan %1de öğrencilerin isimleriydi.
Lan biz Türkçeyi bile doğru dürüst idrak edemedik nerde kaldı Latince.
(bkz: din kültürü ve ahlak bilgisi)

ahlaklı olmayı islam dininden öğrenecek değiliz elmamdübürlah.
(bkz: tarih)

yazık gerçekten.
teknik resim tabii ki
2 kredi olan seçmeli dersler.

Millet ortalama artsın diye seviyor çünkü aa veriyor hop dönem sonu 3.65, ben seçmeli diye çalışmıyorum Ff alıp daha da düşürüyorum. Zor.
Seçmeli Dersler. Uzaktan eğitim de herkes yüksek notlarla geçti. Ben seçmeli derslerden kaldım.
yukarıda da yazıldığı gibi 2 kredi olan seçmeli dersler.

ek olarak resmi ve müzik dersi. yeteğeni yoksa kişinin yapacak bir şeyi yok, adam 50 alıyor.

ayrıca ingilizce ve almanca derslerine çeki düzen getirmeleri lazım.
o kadar görüyoruz; fakat ingilizce yeterlilik konusunda, avrupa'da 35 ülkeden 34. yüz.
beden dersi olabilir.
Resim hiçbir şey öğrenmedik aq.
iş teknik & ev ekonomisi miydi neydi, özünde yararlı aslına bakarsan ama saçmalamaca dolu işlenirdi. kalıba sokarlardı bir de hep insanı.
arkadaşım ben silikon sıkıp mukavva kesip ucuna pompom yapıştırmak istemiyorum demek ki, sal bi beni, tuvalet kağıdı rulosuna külotlu çorap dolayıp kaş göz çizmek istemiyorum belki, ya da istediğim şekilde yapmak istiyorum işte.
ulan yapamazdım hiç istedikleri gibi, kutu boyarken falan çiçeği asimetrik yapıştırdım vs diye yüzüme boş boş bakardı kontrole geldiğinde. deer in headlights anasını satayım. şaşırmış bir de yani acayip, hep düşük verirdi, e sana ne? niye kalıba sokuyorsun insanı. bak birden sinirlendim aklıma gelince yüz yıllık şeye. konu nereden nereye gitti. neyse.