bugün

bir televizyon ikonunun gençler üzerinde bıraktığı etki çok acımasızca. ev kadınlarının seda sayan'ı gençlerin okan bayülgen'i bu kadar sevmesi çok tezat bir durum. ve önde olanlar ev kadınları. reytingler ve prime time kuşağındaki diziler bunun kanıtıdır.
1.okan bayülgen neden gençliğe o ya da bu sebepten öl desin?,
2.neden gençlik bu kadar aptal yerine konuluyor? hiç mi kafaları çalışmıyo ki böyle bir şey yapsınlar dedirten başlıktır efendim.
gözlerinde ifade olmayan tiplerdir. okan'ın aşağılamalarından dolayı beyinlerinde geçici hasar meydana gelmiştir. artık okan ne derse onu yapacaklardır.

okan yerden yere vurur gülerler.
okan dalga geçer gülerler.
okan analarına sövse gülerler.
okan boyundan(!) büyük işlere kalkar gülerler.

sadece gülmeye endekslidirler.

ve sadece okan'a..

program bitminde dışarıda yine eski hallerine dönerler.
yoktur böyle bir gençlik.*
"okan da sözlüğü okuyormuş zaten" mantığıyla başlık kasanların zorlama yorumu.
belli mi olur haftaya okan programda çıkar "uludağ sözlükte biri benim hakkımda bıdı bıdı demiş" der, hakkında konuşur falan ünlü oluruz. komşular da izliyor zaten okan'ı, herkes görecek nasıl cevap verdiğini of offf!
sakıncalı bir durumdur. kültür seviyesi belli düzeyde bulunan bir toplumun, yine aynı kültür seviyesine denk kişiliğe bağımlı olması durumudur. gerçekliği elbette vardır, fakat bu gerçeklik insanı korkutmaktadır.

(bkz: ulan bu adam olmasaydı nolucaktık)
okan bayülgen nin ''öl''demeyeceğini bilerek onu seven gençliktir.
vur de vuralım öl de ölelim diye yırtınan gençlikten iyidir.
okan zekidir bilgilidir gerçek karizmaya sahip ender insanlardan biri dahi sayılabilir belki. ancak bu vasıflarına ek olarak kendini beğenmişiliği ve karşısındakini ezme gibi hoş karşılanmayan davranışları da vardır. başlık belki (bkz: okan bayülgeni mükemmel insan sanan gençlik) olsa daha doğru olacakmış. çünkü başlığı açan yazarın dediği gibi, önerme abartıdır sadece örnek maksatlıdır. ama gerçekten okan bayülgene hayranlığı fazla kaçırıp ona trene bakan öküz misali bakan onun her davranışını benimseyen ve küstahça davranışlarına laf etmeyen (yanlış dahi bulmayan) gençlik mevcuttur.
gunumuz turkiye'sini yaratmis korlerin ve sagirlarin birbirini agirlayarak meydana getirdikleri genclerdir.
-aydın nedir bu okan sempatisi, gençlerin okan'a ilgisini nasıl buluyorsun?
-valla bacım ne diyim ki ben, bu gençlik okan ol dese olecek olan gençlik valla!..
-tamam aydın yemeğe bak sen yemeğin yanıyo..
-ay sağol bacım..
hayatında kaç gençlik gördügünü merak ettigimiz kişinin açtıgı mevzudur bu. paris hilton gel şu çantayı 50.000 dolara al dese alacak gençlikten daha bir okuyup yazan gençlik olması kuvvetli bir ihtimaldir aynı zamanda.
"okaaaaaan!" diye bağıran kızlar olmadığından pek de inandırıcı gelmeyen önerme. zaten önermedir gelemez...
doğru yolda ölecek gençliktir. çünkü herkesin doğrusu kendisinedir. çünkü kendi doğrularıyla başkalarını yarğılamak nerden bakarsan bak ahmaklıktır.
pkk militanlığı mı okan bayülgen hayranlığı mı, hangisi?
-tabi ki de okan bağımlılığı..
hmm, pkk mı öl dese ölürsün, okan mı?
-tabi ki okan dese ölürümmm..
peki seni bu kadar saçma bir ikileme düşüren nedir?
-tabi ki makina izleyip, okan'ın medya ve toplum üzerine yaptığı derin analizler!!

vay be, büyüksün kanka!
girdigi son 25 entry'nin ezici cogunlugu okan bayulgenle dogrudan ve dolayli yoldan alakali olan gencliktir. bu yonde baslik acip durmasindir bu gencligin kendisi(!).

yeterdir. suyu cikmistir. silikon taktirsin sussundur.
okan bayülgen'in arada sırada göz boyamak için yaptıkları sayesinde daha da bağlanmış bir gençliktir. sosyal sorumluluk tüm bireylerin görevidir. bir birey olarak bunu dile getirmek değil uygulamak önemlidir.
* (bkz: paris hilton un beynine silikon taktirmasi) (bkz: ben bugün bunu gördüm)
saçmalamada sınır tanımayan kişilerin fazla ileri gittiğini düşünen gençliktir.
(bkz: sekiz bucuk milyon engelli)
okan bayülgen'e eleştiri yaptığınızda kendi beyinlerinde hiçbir sorgulama yapmadan anında saldırıya geçen gençliktir. bazen acaba beyin yok mu bunlarda diye düşünmeden edemiyorum o nedenle..
(bkz: gerizekali ba$lik aciyorum ilgi cekiyorum)
nerde oturup, nerde konuşup, nerde güleceğini bilemeyen, zirzop okan abileri gibi davranan şuursuz gençlikmiş efendim kendileri. esefle kınıyoruz. (bkz: sözlük bana adab-ı muaşeret öğret ulan allahsız)
okan bayülgeni ciddiye almayın beni ciddiye alın diyenlerin var olduğunu düşündüğü gençliktir.
ciddiyetten yoksun, gerçekleri göremeyen bireyleri de içeren gençliktir ne yazık ki. bu gençlik nerde ciddi olacağını ve nerede espri yapacağını genelde bilemez. aynı okan bayülgen gibi fevri davranmaya, sözde farklı olmaya çalışır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar