bugün

* anne babaların memleketten * peridyodik bir şekilde çocuklarına yolladıkları yiyecek, içecek tarzı şeylerin öğrenci evine gelmesi durumudur.
insani yardım.
ya taşınmak üzere olan bir eve gelen koliden farkı yoktur. ya da gerçekten memleket özlemiyle yanarken memleketin de o öğrenci grubu için özlemle yanması sonucu bir kaç lokma yiyecek içeren kutudur. Her eve lazımdır.
anne babanın varsa yufka yürekli teyzelerin, amcaların gönüllerinden kopup gelen erzak yardımı.
(bkz: ganimet)
meteliğe kurşun sıkılan durumlarda ailelerin kargo ücretini ödeyip yolladıkları,öğrenci evine renk katan bir nevi can simidi.
birçok arkadaşın evi ziyaret etmesi sonucu ögrenci evindeki bos koliler arasına katılacaktır.
(bkz: marshall yardımı)
(bkz: bizim soyadımız marshall)
Ramazan kolisidir. Ev ahalisinden, Çeşitli derneklerle bağlantısı olan bir eleman tarafından getirilmiştir. Koli sayısı bazen 8-10 adeti bulabilir, böyle durumlarda kolilerin içinden seçme iyi mamuller ( Sucuk, Salam, Bal, Çokokrem) alınarak kalanlar diğer öğrenci evlerine gönderilir.
bir süre öğrenci olan bünyenin maddi açıdan iyi olmasını sağlayan durumdur.
bir c-130 hercules'ten paraşütle atılmış olma ihtimali yüksektir. afganistan'a falan yardım böyle gidiyor da.
bir takım öğrenci evleri için koli basilidir.*
bo$tur o bo$. kapıcı evi bo$altmanıza yardımcı olsun diye bırakmı$tır.
(bkz: ev sahipleri beyaz duvarlardan rahatsız)
(bkz: beyaz duvar)
ebeveynlerin çocuklarına insani yardımda bulunup koli göndermesi.
gurbetteki çocuğuna koli gönderen annenin marifetidir. sayesinde birkaç gün mideler bayram eder.
tembellikten üç yüz kilo olmuş ev arkadaşları bile atlar bu koliyi taşımaya.
seferber olur tüm ev taşırken.
sonra eve gelir. parçalama süreci gerçekleşir.
(bkz: yımırta)
hayat kurtarır. * *
candır can. içinde sarma, börek, turşu varsa tadından yenmez.
Kendini Somali'li gibi hissettirir bi an ogrenciye.
sınırsız yaprak sarması, kavanozdaki koyu renkli reçel, tuzlu ve peynirli kurabiye demektir. muhtemelen 3 * büyükbaş öğrenci tarafından en kısa sürede tüketilecek olandır. tavuk dürüme ve yanında verilen bedava ayrana kısa süreliğine verilen aradır. samimiyet derecesine göre, eve adam/kadın dolmasıdır. abi gerçekten annenin ellerine sağlıktır.
eve geldikten sonra ki en geç bir saat içinde talan olan kolidir.
(bkz: açız efendim)
kısa sürede o kolinin kiloya dönüştüğü de gözlenebilir.