1. 1.
  göz sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenen bilim dalı

  derneğinin web adresi: http://www.tod-net.org/v3/
  1 ... kedidoktoru
 2. 2.
  Oftalmoloji, görme yolları hastalıkları ve cerrahisiyle ilgilenen bir tıp bilim dalıdır. Kelimenin kökeni Yunanca ophthalmos (göz) ve logos (kelime) den gelmektedir. Ayrıca bir disiplin olarak hayvan gözlerini de içerir çünkü insan gözüyle aralarında son derece az fark vardır. Bu farklar ise sadece prevelans ve anatomiya bağlıdır, hastalıklara bağlı değildir. Oftalmolog ise sadece tıbbi yeterliliklerini almış uzmanlara verilen ünvandır ve göz operasyonları yapabildikleri için cerrah olarak sınıflandırılırlar.
  1 ... erme1984
 3. 3.
  bir çok tıp öğrencisinin hayallerini süsleyen uzmanlık dalı. geneli de izmir ister bunların. *
  1 ... sisko somonun kenar yagi
 4. 4.
  Oftalmoloji, görme yolları hastalıkları ve cerrahisiyle ilgilenen bir tıp bilim dalıdır. Kelimenin kökeni Yunanca ophthalmos (göz) ve logos (kelime)'den gelmektedir. Ayrıca bir disiplin olarak hayvan gözlerini de içerir çünkü insan gözüyle aralarında son derece az fark vardır. Bu farklar ise sadece prevelans ve anatomiye bağlıdır, hastalıklara bağlı değildir. Oftalmolog ise sadece tıbbi yeterliliklerini almış uzmanlara verilen unvandır ve göz operasyonları yapabildikleri için cerrah olarak sınıflandırılırlar.
  ... turkmen balasi
 5. 5.
  Bu ne lan. Bu nasıl isim ya neden bir insan oftalmoloji diye başlık açar neden bir bilimin ismi oftalmoloji konulur yeter ulan yeter.
  2 -1 ... unicornsuzagnes
 6. 6.
  Göz ve göz hastalıkları ile ilgilenen tıpın alt branşı.
  ... uflek
 7. 7.
  Halk dilinde, " gözcü" hekiminin okuduğu bilim dalı.
  5 ... zeytinyagli dolma kalem