bugün

cahil cühela esrarkeşlerin beğenmediği pankartlardır.

şu cahillerin iğrenç küstahlıkları, had bilmezlikleri hakikaten midemi bulandırıyor. len senin gibileri o okulların kapısına köpek diye bile bağlamazlar, durum böyleyken sana her bir boku o okullarda okuyan seçkin öğrencilerden iyi bildiğini düşündüren nedir? neyine güvenerek kendinden ve de sikik fikirlerinden bu kadar emin olabiliyorsun?

sende biraz feraset olsa "yahu şunca seçkin üniversitelerin öğrencileri benim gibi düşünmüyor. onlar ilim tahsil ettiği ben etmediğim, onların kafası çalıştığı benim ise çalışmadığı için keklenmiş, zübüklenmiş olabilirim. zahmet edip, biraz onları anlamaya çalışsam daha iyi olur" diye düşünmen lazım gelirdi.

(bkz: iyi üniversite öğrencilerinin rte ye terso yapması)

ha, şimdi gelsin "bize tepeden bakiyürler" ağlamaları, anırmaları... iki cevabım var:

1- size tepeden bakılması hoşunuza gitmiyorsa, tepedekilerin bulunduğunuz çukurlara inmesini beklemeyin, siz o tepelere çıkmaya çalışın.

2- size asıl tepeden bakanlar, boklu kıçınızı pışpışlayıp, cehaletinize övgü düzen zübüklerdir. böyle yaparlar, zira sizi kullanıyorlar. gerçek dost acı söyler...
Uzun bir yazı olacak dikkatini topla dingil. ODTÜ dediğin universitede 20000 öğrenci var, kimi bölümleri kazanması kolay kimisi zor, her kalitede adam var. Bu kadar büyük bir topluluğu 2 3 pankart tutan adam için aynı kefeye koymak dingilliktir. O pankartların orada olması ifade özgürlüğüne verilen önemdendir yoksa oradaki herkes o pankartı doğru bulduğu için değil. Sana dingil ismini bu yüzden koydum.
ikincisi, ODTÜ dediğin üniversitenin mezun mühendisleri şayet yurtdışına gitmemişse (ki bugünlerde senin gibi dingiller yüzünden epey gitmeye başladılar, yakından bir gözlemci olarak şahidim) Türkiye'nin belki de Türkiye'ye, en çok katkı sağlayan alanlarından olan savunma sanayinin (burada üretilen ürünler yurtdışına da satılıyor ve senin gibi boş beleslerin aksine ülkeye para sokuyorlar yani doları düşürüyorlar) çok çeşitli ARGE alanlarında (elektronik, makina için dinamik, yapısal termal analiz teknolojileri, mekanizma tasarımı, güdüm modelleme, yazılım) çalışmakta ve bu ülke için değer üretmeye çalışmaktadırlar. Bunu da köşe başındaki çiğ köftecinin, uçaktaki hostesin maaşından düşük maaşla yapıyorlar bir yandan da yüksek öğretimlerine devam ediyorlar haberin olsun. Hiç kolay bir iş degil. Dediklerim torpilsiz giren odtululer için gecerli. Yoksa orada torpille giren bazı üniversitelerden kişiler de var ama hic bir halta derman olmadıklarını söyleyebilirim. Bu idealistlik ister.isteseler yurtdisina da giderler.Tıp okuyup para kırayim diye düşünmeden bu ülke için çalışan ve çok nadir olan idealist insanlara terörist demeden önce ben bu ülke için ne bok yaptım da bu kadar atar tutar oldum diye elini vicdanına koy bir düşün. inanmıyorsan savunma sanayinde yüzde 80 oranında odtulu var mı yok mu bakabilirsin. Pek çok yönetici CEO da odtuludur ve bu alanda en az 20 yıldır çalışmaktadırlar. Atılacak çok adım var ama sizin gibi ise yaramaz dingillerden ziyade birşeyler yapmaya çalışıyorlar en azından.
görsel

Bu mu lan ifade özgürlüğü? Aleni hakaret bu.

Tamam odtü ülkenin en saygın en kalifiye üniversitesi eyvallah da bu saygın üniversitede okuyor olman sana istediğin gibi hakaret etme aşağılama hakkı verir mi?

iyi kötü bir düşüncen fikrin bir duruşun vardır. Fikir beyanını Hakaret etmeden aşağılamadan yapamıyor musun?
faşistlerin "hakaret" diye atarlanmalarına vesile olan pankartlardır.

şu cahile bir bakın, "bu mu lan ifade özgürlüğü?" diyor! bilmiyorsan öğreteyim a cahil, evet, aynen budur...

len google elinin altında, yaz oraya "merkel cartoons" ya da "trump cartoons" da gör bak... o karikatürlerin bin beteri günlük gazetelerde yayınlanıyor ama ne trump, ne merkel, ne de savcılar ağızlarını açıp iki kelime edemiyorlar.

olmuşken sana takıldığın karikatürlerin hikayesini de hatırlatayım a cahil lepistes:

http://www.wikiwand.com/t...4%9Fan_karikat%C3%BCrleri
Bak hele bak başka yerlerde daha beteri oluyormuş kimse bir şey demiyormuş buymuş ifade özgürlüğü.

O vakit şöyle bir soru geliyor akıllara. Adama sormazlar mı be amk zihniyeti kırığı madem bu ifade özgürlüğü bu eylemi eleştirene ifade özgürlüğü yok mu? Bu ifade özgürlüğü sadece bu tip aşağılık eylemler yapan için mi geçerli?

Yani diyor ki etnik döküntü bunlar odtülü her yürlü hakaret her türlü aşağılama yapmak bunlara serbest.

Yani diyor ki şizofren bunlar bana da ana avrat sövse ben yine ifade özgürlüğü olarak algılar alkışlarım diyor.
Birader sen de ifade özgürlüğünü kullanıyor eleştiriyorsun adamları. Al bak seninki de ifade özgürlüğü. Hatta daha da abartıp küfürünü de ediyorsun ağız dolusu. 20000 kişinin 100 kişisi aşırılık yapıyor ve benim gözümde bu da dingillik. Ama adama ağız burun dalmıyorum pankart taşıdı diye. Sen 20000 kişiyi aynı kefeye koyuyor bir güzel genellemeni yapıp ODTÜ'yü karalıyorsun sosyal mecralarda. Terörist diyorsun koca bir üniversiteye. Seni engelleyen var mı yok. ODTÜ'de emin ol karşıt görüşlü adamlar da var. Onlar zamanında cami konusunda bir takım aşırı uçlar tarafından ezilince bu dingillerin karşısında durdum. Benimle aynı fikirde olan sana çevremden bir sürü ODTÜ'lü de bulurum.
çok iyi okullarda okuduğunu iddia eden ve de hastalıklı partizanlığı artık damarlarında kan olmuş bazılarının da savunmaya çalışanlara saldırmasına vesile olan pankartlardır.

bu arkadaş doğru mu söylüyor, yalan mı bilemem... bazen iyi okullardan bile çıkabiliyor böyleleri maalesef. istisna tabi...

fakat iddia ettiği idrak kabiliyetinde bir kişi olsa, muhaliflerin büyük bir kısmının, hiç değilse şu üniversitelerdekilerin muhalefetlerinin, boka batmış veya batmamış şu veya bu partiyle bir alakası olmadığını, bu insanların -kendisinden farklı olarak- birey olmayı başarmış, aydınlanmış, dünyayı bilen, kendisine ve vatandaşlarına avrupa standartlarının altında hiçbir yönetimi reva görmeyen, dolayısıyla muhalif olmak için kendi bilgisi, görgüsü yeterli olan, bir partinin gazlamasına ihtiyacı olmayan insanlar olduğunu anlardı.

bu ülke bu haldeyse, halka acı da olsa doğruyu söyleyenler yüzünden değil, senin gibi vicdansız zübükler yüzünden bu halde... halkına diktatörlük rejimlerini layık görenler yüzünden bu halde... dediğin kadar eğitimin var mı bilemem ama söz konusu karikatürlerde bir sorun olmadığının, batıda bin beterlerinin serbestçe yayınlandığının pekala farkındasın; zira karikatürlere değil, bize saldırıyorsun.

tamam, bize saldır saldırmaya ama neden o karikatürlerin yasaklanması, çizenlerin içeri atılması gerektiğini düşünen cahil yandaşları aydınlatmaya zahmet etmiyorsun? hadi onlar hepten cahil, ya sen?
Eğlenceli ve her zaman ülke gündemine oturmayı başaran zekice hazırlanmış pankartlardır.
Otdu bir universite degildir. Ergen yuvasidir. Evet.
muhtemelen gazi üniversitesi beden eğitimi bölümünde okumuş bazılarının laf ettiği pankartlardır.

len odtü kurulduğundan beri devrimcidir. o zamanlar fetö mü vardı? ulaşamadığın ciğere mundar demek için "fetö soruları çaldı, öyle girdiler odtü'ye" yalanını sıkıyorsun.

her odtü'lü komünist değildir elbette ama odtü'nün genel olarak duruşu bellidir. yıllar geçer, öğrenciler değişir ama o duruş değişmez...

bir düşünmek lazım değil mi "neden böyle?" diye?
Gezdim şam ile halep
Eyledim ilmi talep
insanda yoksa haya ile edep
Okusa da merkep, okumasa da merkep.
(bkz: okumuş çomar)

Toplumun eğitilmişi de ayrı çomar eğitilmemişi de.
Eğitim sisteminin kalitesizliğini gösterir. Yani onca yıl okuyup bir insan anca şu seviyeye gelebiliyorsa çokta şeyapmamak gerekir.
yani malum şahsı ve zihniyetini zerre kadar sevmesemde benimde hoşuma gitmedi bu pankart. yani bu dincilerin misvak dergisi vardı hakaret etmeyi mizah zanneden, aynı onların ki gibi duruyor. ayrıca öyle yada böyle adam seçilmiş cumhurbaşkanı ve bu tip aşağılamalar bu adamlarda yeni mağduriyetler üretiyor ve birbirlerine daha da kenetlendiriyor bilin istedim.
https://scontent.fist2-2....6d2073fc6&oe=5BA6941F
görsel
şerefsiz ve de çok yalancı yandaşların sanki eleştirmelerine laf ediyormuşuz gibi bir izlenim yaratmaya çalıştıkları pankartlardır.

neymiş, "madem fikir özgürlüğü var, onlar da pankartları eleştiremezler miymiş?"!

siz pankartları eleştirmiyor, yasaklanmasını, çizenlerin, taşıyanların hapse atılmasını istiyorsunuz, çünkü yobazsınız, faşistsiniz, göt kılı cahillersiniz.

ilahınız şuradaki ilk karikatürü çizeni

http://www.wikiwand.com/t...4%9Fan_karikat%C3%BCrleri

durduk yere dava etmeseydi, o pankarttaki karikatür zaten çizilmezdi.

dava konusu ne? "benim gibi bir haşmetlinin kedi gibi çizilmesi hakarettir!"

sebep? sizde vicdan yok ama yine de el vicdanda diyerek ilk karikatüre bakmanızı istiyorum: sizce çizenin derdi sucukçu muhasebecisi'ni mendebur bir kedi gibi çizerek hakaret etmek mi (misvak yapar öyle işleri) yoksa "çözeceğim" dediği işleri daha da karmaşık hale getirdiğini anlatmak mı?

sizde zerre adamlık olsa derdiniz neyse açıkça söylerdiniz. mesela "haşmetli sucukçu muhasebecisi hazretlerinin karikatürünün yapılmasını istemiyorum" gibi..
Ortalık karışmış burada.

Önceden içinde zeka barındıran, hepimizi güldüren eğlendiren ve aynı zamanda tepkilerini böyle dile getirdikleri için sempatik gelen bi durumdu. Hatta başka üniversitelerde de yayıldı bu durum. Ama biz odtü'nün pankartlarına odaklanırdık en zekiceleri onlardaydı.

Ama şimdi bakıyorum da sanki sumak ne biliyim misvak karikatürleri tadında.

Şu canım ülkemde kalite maalesef uzun sürmüyor.
https://www.google.com.tr...Vaw2aEkyP_8-fHPQMfTpvnriL
şunu derken baya iyiydiniz ne oldu aq sakatları.
lmao
iq'su 50 olanlar için çok zekice, iq'su 120 üstü olanlar için aptalca pankartlardır.
ben de bu odtüyü anlamıyorum bir türlü..

itü de odtüyle aynı kefede mükemmel bir teknik üniversite yurtdışı ayağı olan bir üniversite ama gercekten işleyen ve dünyaya adını duyurmak için çalışan bi üniversite.
ne şımarıyorlar ne pankart falan açıyorlar biz beraber işiyoruz diye ne de böyle absürt saçma sapan hareketlerde bulunuyorlar..

Itüde okuyan öğrenciler ellerindeki cevherin farkında makina okuyan makina alanında ilerleyebildiği kadar ilerliyor aynı şekilde diğer bölümlerde okuyanlar da..
sürekli yurtdışına gidip geliyorlar konuşmalara stajlara katılıyorlar programlar hazırlıyorlar bir şeyler üretiyorlar güzel güzel.

ama odtüyü ne zaman haberlerde sosyal medyada görsem ya bi yerlere kendilerini zincirlemişler ya da birilerine güya gönderme yapan hakaret içerikli pankartlarla sağa sola bağırıyorlar polislerle çatısmaya falan giriyorlar..

gidin adam gibi okuyun ülkeye faydalı işler yapın gelişin ne bileyim. bahçeden içeri giren kendini yerlere atıp slogan atıyor.

gereksiz gereksiz ekşınlar.
helal olsun dediğim olay. ifade özgürlüğü olmayan bu ülkede, cesur bir şekilde bu pankartları hazırlayan herkesi tebrik ediyorum.
sikimin soniği bile olamayacak pankartlardır. ulan keko sanki köle gibi patronuna hizmet etmeyecekmiş gibi havalanmanın ne alemi var gören de odtüde okuyanları üst insan zanneder. kaostan kaçan, sorgulamakla uzaktan yakından alakası olmayan toplum kölelerisiniz işte ha odtüde okumuşsun ha boğaziçinde. sen kaosla yüzleşebiliyor musun bana onu söyle. üstün zekalı insanlar sorgulamayı bile sorgulayacak noktaya gelip inzivaya çekilirler siz daha sorgulamayı beceremeyip kendinizi allah sanıyorsunuz pes.
ODTÜ'nün "bir terör yuvası" olmasını istemiyorsanız çok çalışın siz de kazanın. 150 barajını geçemeyen adamların gelip burada ülkenin en kaliteli üniversitelerinden birini, hele bi de yanlarına boğaziçini falan katarak eleştirmesi çok komik geliyor.
Siz sadece görmek istediklerinizi görüyorsunuz.
Ülkenin gelecekteki sözde aydınları.
Kıçımın marjinalımtırak mezunları.
Bu ülkede yıllardır tayyip gibi basit bir karakter kazanıyorsa, sizin yüzünüze.
Başımıza gelecek her türlü siyasi afetlerden en az rte fanları kadar siz sorumlusunuz.
Odtüde okumakla Kendini zeki zanneden ukela embesil sürüleri.