bugün

mühendislik dahil boğaziçinin kafa atacağı karşılaşmadır..
Yoktur öyle boğaziçinin mühendislikleri kötüdür cart curt..
Siz böyle salak salak çıkarımlarda bulunurken.. O adamlar paraya yeni bir isim bile taktılar..
Boğaziçi her haliyle alacaktır.
sadece O kampüste okumak için bile kendini satacak çok insan var.
Kaldı ki bunlara yurtdışı bağlantılarının geniş ve kaliteliliği , yüksek eğitim kalitesi ve mental yapısı onu iyice zirveye taşımaktadır.
Eski bir odtülü olarak:
Odtü bir kere Ankara'da kampüs harici yapacak hiçbir etkinliğin yok.Bir de yol geçirecez diyor bazı insafsızlar.
Ulan yol da geçirecekseniz odtüyü alın çöpe atın...
Eğitim kalitesi olarak , yüksek standarttadır.Ama Boğaziçi çok yüksek standartta olduğu için o geride gibi gözükmektedir.
Sakın bana şimdi :Yaa sen ne diyon , odtü dünyada boğaziçini geçmiş muhabbeti yapmayın.
Odtünün 100de 90'ı boğaziçi hayranıdır.
Bunu gözlerimle gördüm.
Açık ve net.
edit ne kadar da çok ezik varmışbir sürü eksi yedik.
Bogazici bu kiyasi zul adleder.

Odtu sabri sarioglu ysa bogazici messi dir.
bir odtü mezunu ya da bir boğaz içi mezunu olmyarak sikimde olmayan versustur... ama öğrenci babında bakarsanız odtülüler haksızlığa karşı sokağa çıkar boğaziçililer haksızlığa karşı sanat yapar... ikisi de farklı meziyetler gerektirir...
--spoiler--
Itülü icat eder, odtülü geliştirir, boğaziçili smokinini giyer, partisini yapar, kızları götürür.*
--spoiler--
odtü dünya sıralaması yeter ve bir ayrıcalıktır.
ikisi de bir sütçü imam değil.
Odtü isimdir.

Ama istanbulda yasamak boğazicini yeterince geçerli bi sebep sayan etkendir.
2 muhteşem okulun karşılaştırılması.
2sinde de istediğim bölüm yoktu, hep içimde ukte kalacak odtü ve boğaziçi.
özellikle boğaziçi.

ne olurdu ulan bir eğitim fakültesi koysaydınız?

biz de uludağlarda müzik öğretmeni olcam diye sürün tabi.
ikisinde de dünyanın en prestijli iki bölümü yer almadığından eksik olan üniversitelerdir.
neyleyim hukuk bölümü olmayan üniversiteyi.
kampüs olarak : boğaziçi hemde açık ara farkla

eğitim : ikisi de iyi. yani biri öbüründen ne kadar kötü olabilir?

çevre : kesinlikle boğaziçi üniversitesinin insanları çok farklıdır. girdiğin an anlarsın.

isim olarak : bu zor bir soru kimisi odtü der kimisi boğaziçi ama ben yine boğaziçi diyorum.
boğaziçi kesinlikle. boğaziçi ve galatasaray her zaman benim için en büyük üniversitelerdir ve buralarda okuyamadığım için kendimi hep suçlayacam. ah ah boğaziçi iktisat diye yola çıktık uludağda okuyoruz gerçi puanım kırılmasa marmaraya yerleşiyodum da kısmet bu işler.
Boğaziçinin odtüyü ezikleyeceği karşılaşma.
çok saçma bir karşılaştırmadır. biri teknik üni diğeri normal?
Bırı muhendıs yetıstırır , dıgerı yonetıcı.
Icinde ineklerin barindigi univetsiteler. Ikisinde fe cok sikici ve sosyal olmaya calisan tuhaf insanlarin oldugu da bi gercek.
Boğaziçi siker atar. ilk yüzden giren adama nasıl yetersiz eğitim verilebiliosa artık boğaziçinde.
Gül gül öldük.
Hele itü demişler gözlerimizden yaşlar geliyor.
Boğaziçinin mühendislik eğitimi yetersiz he canım he. Bi bitmediniz amk.

isteyen girsin baksın şu siteden en baba mühendisliklerin dünya sıralamasında itü mü var yoksa boğaziçi mi? Odtü de var sıralamada ona lafım yok. Ama boğaziçinin mühendislik eğitimi yetersiz demek zırcahillikten başka bir şey değil.

http://www.topuniversities.com/subject-rankings/2015
karşılaştırması yersiz olandır.
Fen-edebiyat fakultesi bölümlerinde herkes bilirki en iyisi boğaziçidir. Ancak teknik bilimlerde Odtu her zaman 1 adım öndedir. Muhendislik gibi bölümler teknik üniversitelerde okunmalıdır zanlımca.
Lise kafasında eğitim gören itülüleri üzen karşılaşmadır.
Olur öyle şeyler.
odtü varken boğaziçi ne ya Mercedes ile Passat kıyaslanır gibi.
Tobb dururken odtu nedir¿

Bu karsilasmada bogazici alir odtuden diplomali esek cikar cunku. Hic bir goruse dusunceye saygisi yoktur bu dinsizlerin.
mühendislikte odtü'nün üzerine okul olduğunu iddia eden varsa açsın pipisiyle oynasın.
ODTÜ deniz farkıyla alır.