bugün

boğaziçinin alacağı versus. hem şehri hem yeri hem prestiji. ama en nihayetinde ikiside üniversite sen odunsan odun kalırsın insan kendini geliştirmeli. boğaziçi okumakla cahillikten kurtulunmuyor malesef. dün bir odtü mühendislik mezunu arkadaşımla konuştum deniz gezmiş lafı geçti. durdu deniz gezmiş kim dedi
odtü'nün özellikle mühendislik bölümleri çok daha iyi olmasına karşın, boğaziçi her daim daha artistiktir, daha ulaşılmaz görünür.
mühendislikse teknik üniversiteler öncelikli favori odtü tabi illa istanbul sa itü dil ise boğaziçi.
yılların versusu.
mühendislik odtüdür.
kalanı için boğaziçi.

not: odtü büyükşehir belediyesporluyum.
Endüstri ve Bilgisayar Mühendisliğinde Boğaziçi.
Elektrik-elektronik Mühendisliğinde ODTÜ.

Kimya ve inşaat fark etmez.

Kampüs hayatı, kulüp etkinlikleri, prestiji, bulunduğu şehir, Boğaziçi'ni öne taşıyor. Akademisyenler, yurt hayatı vs ikisinde de iyi.

Yalnız şu bir gerçek ki Boğaziçi ile ODTÜ arasındaki puan farkı uçurum halini almak üzere. ODTÜ gerilere kayıyor ve yazık oluyor. En tepelerde bir devlet üniversitesinin daha bulunması şart. Rektörlük ne gibi çalışmalar içinde merak ediyorum.
odtüyü wolkswagen boğaziçini de mercedes olarak düşünürsek bu durumda boğaziçi öndedir.
Odtüde okudum 2 sene.Odtülülerin itirafı.
Tabi ki boğaziçi.
Zatan odtüye gelenler genelde boğaziçine puan tutturamayan tipler * .
sen ikisinden birine girebilecek puanı al da versusun eksik kalsın diyeceğim versus.

versuslara gelesin.
kim milyoner olmak ister yarışması için ideal ikili, bu okullarda okumayanı almıyorlar.

plaseleride; itü, bilgi, hacettepe, bahçeşehir...
mühendislik için: ödtü.
kalan bölümler için: boğaziçi.

ama boğaziçinden hizmetçi olarak mezun olsanız bile işsiz kalmamanız gibi bi ihtimal olduğu doğrudur.
her türlü boğaziçi.
iki ortalama üniversitenin kıyaslanmasıdır... avrasyanın en iyi üniversitesi moskova devlet üniversitesidir.
boğaziçi. sırf aselsan için de odtü yazılmaz efendim gençlik dalında güzel.
araç arka cam Stickerları daha güzel olduğu sticker farkıyla Odtü.
Öncelikle iki üniversiteden de kendine bir şey katmadan çıkarsan,hiçbir şey olmaz,ne iş ne güç,bu bir bilinsin. Ardından bogazici tabi ki daha yüksek puanlı,şehir farki var.ankarayi sevmek emek ister, öyle hemen açmaz kendini insanlara.
Bazı bölümler odtüde,bazıları bogazicinde iyidir. Kampus odtüde daha güzeldir,ankaranin en güzel yeridir.yüzü aşkın öğrenci topluluğu vardır, kampuste yürüyüş,bisiklet yolları vardır.. odtü ruhu vardır,tarih kokar bolumleri. Bogazicinde deniz vardır tabi,ayrı o da.iki yer de zordur ama, yurtlarda sürünür insan,dışarıda okuyorsa .

Sonuçta hepsi kişinin elindedir.

Not=odtü dünya sıralaması listelerinde hep dereceye de girer,bu konuda bogazicinden öndedir.

Diğer not = odtüde dersler de işleniyor,öyle ders islenmeseydi bunca başarı gelmezdi herhalde,bilmeyenlere..

Edit = odtüde a1de eylemlerde yer alanlara biber gazi da garantidir.
deniz kenarinda yemyesil kampusu eski binaları ve istanbulda olmasıyla bir yanda efsane bogazici, bir yanda da fikir adami yetistiren muhendislik fakulteleri sahane olan tomalı kampüsleriyle odtü..
bir nevi kapitalizm komunizm karşılaşması.
Boğaziçi liberallerin, Odtü solcuların kalesidir.
2sinin mensuplarının da havasından geçilmez. Lakin odtünüm boğaziçi ni son 10 yılda açık ara solladığı iddia edilmektedir.
anne oğul arasında adli bir süreç başlatan karşılaştırma.
boğaziçi nin müthiş bir manzarası vardır odtünün şahane bir stadı.

ancak odtü nün tarihi adının önündedir.

sinan cemgil lerin okuduğu yerde okuyup onların söylev verdiği yerde stada gitmek.
hani ben ikisini de tutturamadım ama hani olmuş olsaydı elbette odtü olurdu tercih.
boğaziçi nin manzarası ile de ön planda olduğu ve Türkiye' de öyle manzaranın başka hiçbiryerde bulunamayacağı, açık ara farkla bu savaşı kazandığı gerçeğidir.
ikisi de mükemmel üniversitedir, bazılarının hayalinde bile gidemedikleri eğitim birimleridir...
keşke...
boğaziçililer alınmasın ama istatistiklere bakarsak uluslararası alanda odtüyle yarışabilecek* tek türk üniversitesi bilkent. ama kampüs konusunda boğaziçi siker atar.
konu manzaraysa göt kadar kampüslü galatasaray üniversitesi alır.
ktü'nün tebence* ile ikisini furup zirveye koştuğu versustur. Ktü siker. Manzara babında yine siker. Karşımızda sonsuz deniz var amk.
güncel Önemli Başlıklar