geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşen "başıma bir iş gelmeyecekse atatürk'ü sevmiyorum" sözünün sahibi kimse.
savunduğu şeyin ne olduğundan habersiz, beyni olmadığı için de yıkanamayacak olan, bir takım çevrelerin geçtiğimiz aylarda gözdesi genç bir bayan. kendisine humeyni ile diğer tarafta mutlu bir ilişki diliyoruz.
türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılması gereken kişi. düşünce özgürlüğü var ülkemizde bildiğim kadarıyla bir kominist televizyona çıkıp ben rte'yi sevmiyorum dese hemen tutuklarlar, mahkemelerde süründürürler peki o halde Atatürkü sevmiyorum diye televizyonda provakatörlük yapan bu kişiyi niye tutuklamıyorlar sorarım size. bu kişi zaten ingiliz himayesinin daha iyi olabileceğini savunan bir kişi. o zaman türkiye cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılsın. kendisi de gidip ingiltere vatandaşı olsun.
an itibari ile sözlüğün sövme yeri olmadığını hatırlatan hatun kişi. hayır, yapmayın, empatiye de gerek yok! en azından lütfen içinizden geçirin, dile getirmeyin, hak etse de çirkinleşmeyelim.
savunduğu ingiliz himayesinin yıllarca hindistan, pakistan gibi ülkelerde müslümanlara ikinci sınıf insan muamalesi yaptığından. iranın abd rus geriliminden yararlaranarak bir emperyal, bir komünist siyasi oynaklığıyla iki taraftan da desteklenerek bu hale geldiğinden. yılalrdır o iranda gayri fars insanlara ikinci sınıf muamalesi yapıldığından bi haber insan.
eh boşa dememiş atalar: davulun sesi uzaktan hoş gelir! iranda olsaydın sen çıkabilirmiydin televiziyona, konuçabilirmiydin öyle! humeyni seni öpmez miydi sonra?! ya da ingiliz himayesi olsaydı şimdi pakistan'da olduğu gibi hala yaşamak için televizyona çıkmak yerine çalışmak zorunda kalacaktın... dua et ki sevmediğin bir insna geldi seni, şerefini ve namsunu kurtardı!..

edit: gene birilerinin zoruna gitmiş yazdıklarım. sizlere sesleniyorum ey kendisini silamı savunmakla yükümlü sana beyinler!

--spoiler--
Türk Vatanı ve Milletinin ebedî varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü belirleyen bu Anayasa, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, ölümsüz önder ve eşsiz kahraman Atatürk'ün belirlediği milliyetçilik anlayışı ve O'nun inkılâp ve ilkeleri doğrultusunda;

Dünya milletleri ailesinin eşit haklara sahip şerefli bir üyesi olarak, Türkiye Cumhuriyetinin ebedî varlığı, refahı, maddî ve manevî mutluluğu ile çağdaş medeniyet düzeyine ulaşma azmi yönünde;

Millet iradesinin mutlak üstünlüğü, egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milletine ait olduğu ve bunu millet adına kullanmaya yetkili kılınan hiçbir kişi ve kuruluşun, bu Anayasada gösterilen hürriyetçi demokrasi ve bunun icaplarıyla belirlenmiş hukuk düzeni dışına çıkamayacağı;

Kuvvetler ayrımının, Devlet organları arasında üstünlük sıralaması anlamına gelmeyip, belli Devlet yetki ve görevlerinin kullanılmasından ibaret ve bununla sınırlı medenî bir işbölümü ve işbirliği olduğu ve üstünlüğün ancak Anayasa ve kanunlarda bulunduğu;

(Değişik: 3.10.2001-4709/1 md.) Hiçbir faaliyetin Türk millî menfaatlerinin, Türk varlığının, Devleti ve ülkesiyle bölünmezliği esasının, Türklüğün tarihî ve manevî değerlerinin, Atatürk milliyetçiliği, ilke ve inkılâpları ve medeniyetçiliğinin karşısında korunma göremeyeceği ve lâiklik ilkesinin gereği olarak kutsal din duygularının, Devlet işlerine ve politikaya kesinlikle karıştırılamayacağı;

Her Türk vatandaşının bu Anayasadaki temel hak ve hürriyetlerden eşitlik ve sosyal adalet gereklerince yararlanarak millî kültür, medeniyet ve hukuk düzeni içinde onurlu bir hayat sürdürme ve maddî ve manevî varlığını bu yönde geliştirme hak ve yetkisine doğuştan sahip olduğu;

Topluca Türk vatandaşlarının millî gurur ve iftiharlarda, millî sevinç ve kederlerde, millî varlığa karşı hak ve ödevlerde, nimet ve külfetlerde ve millet hayatının her türlü tecellisinde ortak olduğu, birbirinin hak ve hürriyetlerine kesin saygı, karşılıklı içten sevgi ve kardeşlik duygularıyla ve "Yurtta sulh, cihanda sulh" arzu ve inancı içinde, huzurlu bir hayat talebine hakları bulunduğu;

FiKiR, iNANÇ VE KARARIYLA anlaşılmak, sözüne ve ruhuna bu yönde saygı ve mutlak sadakatle yorumlanıp uygulanmak üzere,

TÜRK MiLLETi TARAFINDAN, demokrasiye âşık Türk evlatlarının vatan ve millet sevgisine emanet ve tevdi olunur.
--spoiler--

anayasamız böyle başlar. burada islamı savunun falan demez. ha kimsenin dini görüşüne saygısızlık edecek değilim. siz gibi sizden olmayanı cavur olarak yaftalamamda. herkesin kendi tanrısı vardır veyahut yoktur o ilahla insan arasında bir meseledir kimsenin karışmaya hakkı yok. ama din diye arap kültürünü, iran rejimini, ingiliz emperyalizmini, birilerinin aptallığını savunuyosanız orada sorun vardır. zira vatan sevgisi imandandır diye bir hadis var islam dininde! anayasa ise ortada. ne diyeyim allah size akıl, fikir birazda "milli şuur" versin!
valla herkes notunu vermiş hakkında.
bende ona da gerek kalmadı, derse almadım keratayı.
otursun iki kitap okusun öyle gelsin.
onu bunu bilmem fakat adını bilmediğim, yanında duran hatuna ayarın allahını vermiştir. anlattıklarını "evet canım sonra?" modunda dinledim. solundaki arkadaşı yüzünden rezil olmuş bir kız olduğunu düşünüyorum. düşüncesi saçma gelebilir fakat atatürk'ü sevmemenin ne olduğunu zaten kendisi göstermiş oldu. en azından çatır çatır konuşmasını biliyor. sorulan soruya cevap vermekten aciz komik arkadaşı yüzünden zan altında bırakıldı.

dediğim gibi, ben kaçırmadıysam, türkiye'yle, humeyni'yle, atatürk'le ilgili pek bir şey söylemedi kendisi. zaten küçük bir bölümünü izledim, 10 dakika kadar. orada da türbanla üniversiteye girememesinden carttan curttan bahsetti. ha arkadaşı, ona söyleyecek lafım yok. siktirsin gitsin geldiği yere. kendine söylenenleri çıkmış televizyonda höykürüyor. ama biraz insaflı olmak gerekirse, nuray ne olursa olsun çatır çatır konuşmayı becerdi. "senin allah belanı versin ama saygı duyuyorum ulan" demek lazım gelir, sevin sevmeyin.

bandırma deneksporluyum.
imkan der kurucusu ve başkanı. dernek uzun zamandır islami kesimini unuttuğu utnutmasa bile eskisi kadar sahiplenediği çeçen direnişcilere ve ailelerine sahip çıkıyor.

http://video.milliyet.com...k-yedi_1_34947.htm?auto=1+

birde böyle bir şey var. hala feminist abilerden ablalardan tezelerden, insan hakları savunucularından, demokratlardan, ses çıkmadı.
eşi ve kendisinin polisten dayak yeme görüntüleri ile tekrar gündeme oturmuş kişi.

atatürk'ü sevmediği için başına bir şey gelmemiştir ama zaten atatürk'ü sevmiyorum ingilizlerin himayesi oh ne rahat tarzı konuşan bir çenenin sahibi olan bünye başına bir iş getirmek için bir şeyler yapmış ve başına bir iş gelmiştir.

ama atatürk karşıtı çevrelerin sevgisini kazanan bezirgan'a şiddet uygulayan polislerin vay haline diye düşünmek de gerekir çünkü bezirgan gibi düşünenler bugün ellerinde bir çok yetkiyi bulundurmaktadır.

http://webtv.hurriyet.com...mp;bid=1&hid=13391060
Atatürk'ü sevmediğini ve ingiliz himayesini tercih ettiğini dile getirerek şaşkınlığımı ve antipatimi kazanmış karanlık kafalı insandır. Şimdi de otelde dayak yediği görüntülerle gündeme gelmiştir. Her kim olursa olsun elbet böyle bir muameleyi haketmez ve yapılanı kınamak gerekir. Kendisini zerre sevmem ve gözümün göresi yok ancak bu başına gelen için geçmiş olsun diyeyim.
tek taraflı düşünme kabiliyetsizliğine sahip olan ve o tek tarafı yüzünden sürekli baskı gördüğünü iddia eden x.

şimdi de polis karakolunda darp edildiğini iddia ediyor. hatta kocasının da karakolun kamera görmeyen kör noktasında 7 kişi tarafından dövüldüğünü iddia ediyor ama hiç çizik yok hatta kocasının bir yerini açıp ahanda kızarıklık demesi bile yok. atatürk'ü sevmiyorum demeye cesaretin var ama şuramda kızarıklık(morluk zaten yok) var diyemeyen kocan var veya yalan atan kocan var.

sen sanır mısın ki biz ata sevenler, tapanlar senin gibi tek loplu biriyle takışıp seni yüceltiriz tekrar ekranlara çıkmana yardımcı oluruz. senin gibi birini muhattap almıyoruz. ülkeyi ingilizler, fransızlar, yunanlılar yönetseydi hayatını ve dinini daha özgürce yaşayabileceğini iddia eden, afrika'da işler nasıl yürür bilmeyen sığ kafaları takar mıyız?

bir gün ingiltere'de veya fransa'da varoş olma hayalleri kuranlardan olmak istemek bir x'in ne kadar eksik hücreli olduğunun kanıtıdır.
"Atatürk'ü sevmiyorum, humeyni'yi seviyorum" demesini sevmesem de açık sözlülüğünü takdir ettiğim kişi. bu sözünü şu nedenle anlayışla karşılayabilirim: Atatürk kadınlara tüm haklarını hediye etti. Türk kadınları haklarını elde etmek için ABD ve Avrupa'daki hemcinsleri gibi her hangi bir çaba harcamadı, mücadele vermedi. Herşeye çok kolay ulaştı ve Bütün hakları onlara hazır sunuldu. Bu yüzden kendisinin haklarının değerini bilmediğini düşünüyorum.

Kendisi islamcı bir forum olan velfecr'de yazdığı "28 şubat'ın palazlandırdıkları" adlı yazısında Gülen cemaatinin bilinenin aksine 28 şubat döneminde erbakan'a karşı tavır aldığını, 28 şubat olmazsa akp'nin olmayacağını, akp olmasaydı cemaatin güçlenemeyeceğini yazmıştır.

bu da ilgili makalesi: http://www.ekmekvegazete....rtikel.php?artikel_id=469
çatır çatır ortadaki saçma sapan durumu harbi harbi anlatan kadın. atatürk'ü sevmemenin neredeyse suç olduğu ülkede açık açık atatürk'ü sevmediğini söyleme cesareti gösterdiği için bir o kadar da cesurdur. nuray canan bezirgan bu ülke vatandaşı olup üklesi devleti tarafından ikinci sınıf insan vatandaşı görmüş insanlardan yalnızca biri. üstelik tek kabahati saçlarını örten bir örtü kullanıyor olması ne kadar ilgiç değil mi? aslında şöyle bir bakıyorum da bir sürü karmaşa, kargaşa geliyor aklıma ama insanlara bunun kadar saçma bir şey yüzünden ayrımcılık yapılabileceği hiç aklıma gelmezdi. nuray canan bezirgan çıktığı teke tek programında da zaten bütün samimiyetiyle yaşadıklarını ve var olan sıkıntıları anlatmıştır. karşıt görüşteki bayan da haklı olarak afallamıştır, sana yapılmasını istemediğin bir şeyin başkasına yapılmasını nasıl doğru bulabiliyorsun sorusuyla.

bu baş örtüsü ayrımcılığı, yine birçok konu gibi türkiye'yi bölmek isteyenlerin ürünü. baş örtüsünün, çarşafın kimseye bir zararı olmamış bu güne kadar * * *olmazda. kadın sürtük gibi orasını burasını açıp milletin erkeklerini baştan çıkarmaya, kendini beğendirmeyle uğraşmıyor. adabıyla ne işi varsa onu yapıyor. kendini sakınıyor. eşine saklıyor kendi mahremini. sosyal yaşamında belli sınırlar çerçevesinde yapıyor ne yapacaksa. ya işte türbanlıları görüyoz parhlarda öpüşiyirler. lan git bana ne ondan ben şimti her türbanlının peşinde mi dolaşacam dingil. böyle angutlar da olabiliyor ya şaşıyorum hakikatten. ya abi işte sen öyle diyorsun da makyaj yapıyor. madem sakınıyor niye yapıyor. lan ne bileyim git sor niye yapıyormuş. demek başka bir sebepten takıyor türbanı. he kimsenin kimseyi soymak gibi bir hakkı olmadığı gibi kapatmak gibi bir hakkıda yok elbette. bilmem başka ayrıntı yazsam mı. çok uç sınırlarda düşünen arkadaşlar da çıkbabiliyor o yüzden.
teke tek programında karşısına oturttukları laikçi kıza evire çevire ayar vermiştir.bir ara kendi kendime dedimki birisi girsede araya alsa şu kızı nuray hanımın elinden ama nafile kurtulamamıştır ayardan. kendisi, ingilterede baş örtüsüyle okuyabileceğini ama kendi ülkesinde okuyamadığını ifade edebilmek için, ingilizler olsaydı daha özgür olurdum diyerek kemalistlere acı bir gerçeği söylemesine rağmen sanki ingiliz himayesini savunuyormuş havası verilmeye çaılışılmıştır. nuray canan bezirgan sözlükteki bende dahil çoğu yazardan daha cesur bir bayandır, kendisini sevmekteyiz.
nerede ne konuşması gerektiğini bilmeyen bir kadın. ismail abi'nin deyimiyle; ağzından çıkanla kulağının tuttuğunun bir olduğunu görmedim. ha bir de o tv programlarına ne sıfatla çıktığını merak ediyorum. dilin kemiği yok. nerede ne konuşması gerektiğini bilmiyor.

ne de olsa cahil cesur olurmuş.
kızı pek tanımam etmem, atatürk' ü sevmemesi de onun tercihidir lakin fatih altaylı' nın bir programında ayar manyağı yapmıştır kızın birini ve ister istemez takdirimi kazanmıştır. çünkü karşısındaki kız bilgisiz olduğu konularda basmakalıp cümlelerle nuray canan bezirgan isimli bu şahsı köşeye sıkıştıracağını filan sandı. yıllardır kendilerine bu fırsatın gelmesini bekleyen buna hazırlanan cemaat piyonu bu şahıs da özgürlük, demokrasi söylemlerini kullanıp mahvetti kızı. atatürk, demokrasi, özgürlük basmakalıp cümlelerle savunulamayacak kadar büyük ve ciddi işlerdir.

--spoiler--
-bence türban kadın erkek özgürlüğünü engelliyor.
n c b: yani türban takmayınca mı erkekle eşit olacağız biz?

n c b: siz az önce dediniz ki biri bana zorla türban taktırsa bunu kabul edemem dediniz. e zorla taktırılmamasını nasıl savunabiliyorsunuz o halde?
- ... cevap yok

- bu ülkede eşcinsellere de baskı var.
n c b: pardon ne baskısı var.
-dernekleri kapatıldı
n c b: tabii ki kapatılmasın ben bunu savunmuyorum ama siz bir insanın eşcinsel diye eğitim hakkından mahrum bırakıldığını gördünüz mü;? ben görmedim. ama türbanlı diye eğitim hakkı kullandırılmayan çok insan var.
--spoiler--
koskoca kurtuluş savaşını kadının örtüsüne indirgeyen kadın

kendisine acilen tarih dersi verilmeli.
Çok çekmiş eski müvekkilimdir. Bu laik kemalistler kendisine yapmadığı bırakmadılar. Kadın bir mücahidedir. Devrin rabia hatunudur. Görmedim duymadım anlatmadım. Allah herlese onun gibi bir eş veya evlat nasip etsindir.
(bkz: abdüsselam bezirgan) saygılar.
kocasını atatürkçü ilan etmezler işallah. takvim'i ve akit'i takip edin.
türkçe'ye "başıma birşey gelmeyecekse" diye bir deyim armağan eden ve fakat türklükle alakası olmayan mahluk.
Bu kadın zamanında Bir mücadelesi var dı onun basında ki örtüyü hiç kimse Çıkaramaz, ancak kalkipta keşke ingiliz galip gelseydi başımıza bu kadar olay gelmezdi diyerek hainliğini göstermiş ti hanımefendi şunu kaçırdı Vatani olmayanın dini olmayacağını.