1. 1.
  matematikçi olmamanıza rağmen ünlü matematikçilerin en önemli metodlarını öğrettikleri uçmuş matematik bilimi dersi şeysi.
  1 ... dukur
 2. 2.
  (bkz: nümerik analiz)
  ... i m from absürdistan
 3. 3.
  mühendisliklerde verilen, her hafta fortran'da bir program yazılmasını gerektiren iğrenç ötesi, hatırlanması bile istenmeyen ders.
  ... azorka
 4. 4.
  hesap makinelerinin saniyeler içinde yaptığı işlemler için dakikalarca uğraşmanız gereken ders. temel olarak hesap makinesinin işleyişini öğreniyorsunuz bir yerde. çok zor olmasa da sınavlarında çok fazla rakamla uğraşmak bazen dikkat hatalarına yol açabiliyor.
  1 ... hayaser
 5. 5.
  matlab kullanılarak da programları yazılabilir, lakin sınavlarına gelince, formül ezberlemeyince olmuyor, ezberleyecen ama hangi birini? velhasıl kastıran bir derstir. *
  ... moso
 6. 6.
  (bkz: numerical analysis)
  ... erdinaryus professor
 7. 7.
  özüne bakılırsa eğlenceli, ama bir o kadar da yorucu bir derstir.

  hiçbir zaman da oturup hesap makinesi yokluğunda yaklaşık değer hesaplayacağımı sanmıyorum.

  boynuma asıp gezerim hesap makinemi. *

  tabii olay bu kadar basit değil biliyorum.

  edit: yazım yanlışı.
  ... myrmarachne
 8. 8.
  ağır bir derstir. normalde dersleri sıkıcıdır. sıkıcılığı ise biraz da soyutluğundandır. eğer ders çok sıkıcı bir hoca tarafından komple slayt ile ve ingilizce anlatılıyorsa bu da bir etken olabilir. yine de sevenleri için sıkıcı ve hatta ağır geçmeyebilir. göz bebekleri büyümüş bir şekilde hayran hayran dersi dinleyen insanlar gördü bu gözler. ayrıca içinde en az bir kere regresyon, interpolasyon, ekstrapolasyon, lineer, nonlineer, diferansiyel, kelimeleri geçer.
  ... turhanyet
 9. 9.
  Türkçesi nümerik metodlar, nümerik analiz,sayısal analiz gibi birkaç şekilde bilinen, bir elektronik mühendisi olarak mühendislik fakültesindeki en gereksiz ders olarak gördüğüm derstir.
  Birsürü saçmalık anlatılır. Eğer matematikçi iseniz elbette sizi ilgilendirir ama dört sene boyunca küsurat 5in altındaysa aşağı, üstündeyse yukarı yuvarlamaktan daha gelişmiş bir "approximation" yapmayınca insan bu dersin ne sikime yaradığını sorgulamadan edemiyor.

  Bu derste anlatılan yöntemleri mesela bir bilgisayar mühendisi integral alan bir program yazarken kullanabilir ama elektronik mühendisinin hiç bi sikine yaramaz.
  Hele hele daha calculusta sıkışıp kalmış eksik bireylere bu ders beş on numara büyük gelmektedir.

  Bunun gibi birkaç gereksiz ve zor ders yüzünden insan okuldan derslerden soğuyor amk. Hele bir de bu derste işlenen formüllerin hepsini ezberlemeni bekleyen hocalarsa ağır orospu çocuğudur.

  Bazı vicdanlı hocalar var ki formulleri kağıda yazıp yanımıza almamıza izin veriyor. işte o hocanın eli öpülür. Zaten mühendislikte amaç formül exberlemek değil formülü kullanmayı bilmektir.

  Tamam sustum.
  ... barismanco