bugün

nokia'nın ilk akıllı telefonu.

görsel
görsel
görsel
milyonlarca android telefon arasından hangi özellikleriyle sıyrılmak istediklerini anlayamadığım nokia modeli.
Nokia'nın bu sefer ya tam batacağı ya da tam çıkacağı telefon. Telefon piyasasında nokia adeta gelenek gibi satılmasa da hep sevilir.

Edit: Teknik olarak zayıf olabilir ama nokia'nın yıkılmadım ayaktayım imajı verdiği başlangıç telefonudur.
snapdragon 430'dan aldığı 1.4 ghz ile pazarda şansı olmayan telefon olacaktır. neye göre seçiyorsunuz bu yonga tercihlerini bilmiyorum ki mk.. sonradan fark ettiğim kadarıyla yardımcı işlemci 1.1 ghz veriyor ve 2.5 ghz ye yükseliyor. gene de yetersiz gibi. basit programlarda 8 çekirdeğin tümünü kullanamayacağı için bir performans düşüklüğüne gebe olabilir.

sen kim ya hem android ile çıkıp hem 2.5 ghz toplam performansla çıkıyorsun? 8 çekirdekler ortak, anladık. 3500 tl bandında 3.9 ghz toplam performansa ulaşan samsung galaxy s7 edge ile 2.5 ghz ile mi yarışacaksın? ya da 2000 tl bandında 4 çekirdek 3.8 ghz'ye ulaşan sony xperia xz ile mi yarışacaksın? nokia toparlan bi kardeş, yardımcı işlemci olayını çözmüşsün ama işlemci seçimlerin hatalı. 10/6. o da gönlün olsun diye.
almayı düşündüğüm telefon. bu fiyatlara alınabilecek daha iyi bir telefon var mıdır ki acep? ayrıca yukardaki arkadas s7 ile mi yarisacaksin demiş. bu adamların suan s7 ile yarisma gibi bir düşünceleri yok. bu adamlar bu telefonu nabiz yoklamak icin çıkardılar. yani asıl patlamayi yakinda yapacaklar gibi duruyor. nokia 8 ve 9 yakinda. nokia forever*. ulan almayi düşünüyorum sakin tekrar batirip herseyi elimde patlatmayin telefonu.
300 tl daha pahalı ederinden. Lenovo k6 note aynı işlemcili ama bunu döver üstelik ucuz buna göre
3 günlük deneyim kamera kalitesi vasat, oyun performansı ve geçişler güzel tatmin edici, şarj en hoşuma giden kısım sabah 9 da aldığım telefon ertesi gün 17,30 a kadar kapanmadı tekrar şarja koyduğumda %9 du şarjı, facebook instegram gibi uygulamlarda 4s den geçmiş olmanın büyüklüğü ile galiba tuaf geliyor büyük geliyor herşey.
tasarımını beğenmediğim telefon. öncelikle elime başka bir markanın daha ucuz olan ve daha şık duran bir telefonunu almışım ki dedim tamam bu olmuş ama fark ettim ki yanlış cihaz. tabi nokia 6'yı aldığımda tam bir fiyasko olduğunu fark ettim. öncelikle o fiziksel tuş ve yazılımsal tuş takımı olayı tam bir saçmalık, arayüz olarak saf android arayüzünden vazgeçmemişler ki bunu beğendim ancak yazılımsal arayüz cihazın dış görünüşünü gizleyemiyor. fiyat olarak pahalı geldi ki donanım özellikleri düşük bir cihaz bu.
Güzel ama yetersiz telefon. Piyasaya çıktığı an itibariyle rakiplerinden biraz daha iyi bir donanımla ve ucuz çıkmalıydı ki tutsun. Tasarımı hariç pek bir çekiciliği kalmıyor böyle.
Microsoftun lumialaeda yaptığı aylar değil yıl öncesinden sızdıra sızdıra bir türlü piyasaya sürememe hastalığı bunlarda da halen devam ediyor. Nokia bu modelleri kaç ay öncesinden duyurdu. Duyurduğu zamanda donanım iyiydi ama piyasaya çıktığında geriden başladı.
Bekleme amk. Çekik gözlü huawei ve xiaomi den neyin eksik. Üret sür üret sür. Koskoca nokiasın olm sen.
1 aylık deneyim tam anlamıyla vasat ilk başlarda göze hoş gelsede içi tamamen bomboş facebookta 3-4 foto birden paylaşılan albüme tıklıyorsun kasılıp kalıyor, arama geliyor cevapla birden alt ekran oluyor kafasına göre takılıyor kesinlikle pişmanım aldığıma tavsiye etmiyorum.
General mobile 5 plus a gelmiş mi merak ettiğim güncelleme. Biraz tereddütlerim olduguda bilinen bir gerçek. Telefon ekranı simsiyah oluyor çünkü.
güncel Önemli Başlıklar