bugün

evet osmanlı tarzı çorba içmek isteyip, içemeyen sözlük yazarlarına Nilhan Osmanoğlu, "Sultanımızdan sofra adabı nasıl olmalı, buyurunuz" diyerek çorba içme dersi vermiş, Bu faydalı bilgi için çok teşekkür ediyoruz, sayelerinde artık çorba içerken bile kendimizi osmanlı göreceğiz :-)

https://twitter.com/odatv/status/1725207100429681087
bu semt pazarında incik boncuk satardı ne ara gurme olmuş.
osmanoğlu soy ismini duyunca aklıma "lalanın aq" tiviti aklıma gelir gülürüm.

rahmetli rafet dedemin kardeşi vardı ünal amca. çok kibar bir insandı. hiç unutmuyorum fındıklı yaylasındayız, taneli veya tanesiz bir çorba içiyoruz önden, yemek vakti. ben de daha çocuğum yani ilk okul çağlarım, belki biraz da iştahla "fılığğp" yaparak ve bu hanımefendinin "yanlış" diye gösterdiği tutuş-içiş şekliyle içiyordum. bana o kadar kibar ve tebessümle kaşığı böyle tutup böyle içmelisin demişti ki, görgü kurallarına düşkünlüğü tâ o zamandan kalır, demek ki dedim her şeyin bir yakışığı var.

allah selamet versin bana bir şey öğretmişti işte, mersin'de sahil kenarında yaşıyormuş şimdileri.
sayesinde cehaleti yeniyoruz. *
eksik olmasın. biz zten ccorbayı hep koşarken zıplayarak içmeye çalıştığımız için bu video biiz aydınlattı.
Bunlar hergün “ bu devlet bizimdi ühühüjü “ diye uyandıkları için sürekli saçmalamaları normal ;)
Mal mk,evet..
La bunun abisi mabisi bir şeyi salça satıyordu twitter dan. Ciddiye almayınca kaybolur gider.
Bu kadın da YouTuber olup parayı kırma derdinde. Hanım hanım bize ne dedelerin kimse. Türkiye Cumhuriyeti'nde herkes eşit vatandaştır.
Bir imparatorluk nasıl yıkılır konusunda daha bilgilidir.
Eliyle yiyecek zannettim bir an.

Tanım: en çok toprak kaybeden padişahın torunu olup kendini nimetten sayan bir şahsın videosu.

Atatürk'e bir kez daha dua ettim Türk milletini bu vasıfsızların pençelerinden kurtardı.
Fransız sarayının âdetlerini değil müslüman adetlerini öğret.