bugün

söylediği her şarkıyı dillere dolamayı başaran sempatik şarkıcı.
katıldığı bir davette lost dizisindeki Ana Lucia Cortez'i canlandıran oyuncu Michelle Rodriguez' in yanına gidip "siz norah jonessunuz değil mi" demiş ve kırdığı potun ardından utanmadan fotoğraf çektirmiş ünlü oyuncuyla. bu fotoğrafı da kendi web sayfasına koymuş.

http://www.haberturk.com/...cat=150&dt=2009/03/20
seviyorum sevmiyorum şarkısıyla insanı neşelendiren şarkıcıdır.
Seviyorum Sevmiyorum adlı şarkısıyla iyice farklılaşmış, bana fazlasıyla yapmacık görünen ama güzelliğine söyleyecek lafımın olmadığı bayandır.
türkiyede şarkıcılık mesleğinin hakkını verebilen başarılı bir bayan sanatçımız.
yaşını göstermeyen hatun.

yaşını "32" diye duyduğum da epey bir afallamıştım.
soyadını bağışlaması gereken insan. o soyadı bir insana ad olarak, iki insana da soyadı olarak hayat verebilir. sosyal duyarlılığa inanıyorsa, halkların türdeşliğine imanı varsa, hayko cepkin'in güzel ahlakından bir nebze olsun feyz alabildiyse bunu yapmalı. sanatçıysan bağışlarsın nil!
18 nisan 2009 istanbul modern nil elif buluşmasında gerçekten olmak istediğini olduğunu farkettiğim kişi.
(bkz: nil sen kocaman bi çılgınsın)
(bkz: seviyorum sevmiyorum klibini izlemiş yazar haykırışı)

şarkıları üst üste dinlenilmesi gereken şarkıcı.
tamam kabul ediyorum farklı bir yaratılış mizacı var. amma velakin, sanatçı etiketiyle yaptıklarına bakıyorum koca bir hiç gözüme geliyor. bildiğin sıfır? müzik dediğin kulağa hoş gelmeli, alıp beni derinliğe bırakmalı. yoksa ben banyoda, tuvalette ne sesler duydum, aman yarebbi?
22 mayısta kou bahar şenliklerinde cezadan sonra sahne alacak özgür kızımızdır.
cuma günü kocaeli üniversitesi bahar fesitvalinde sahne alacak olan pop şarkıcısı.
rüküş giyinen sanatçıdır.

http://www.haberturk.com/galeriler/148393/2_k.jpg
güzelliği de çokça abartılan bir kızımızdır.
çekicidir, sevimlidir, iyi bir yazardır*.

kendisiyle tanışıp bir saat konuşmak için hiçbir şey vermezdim. çünkü, hayal ürünüdür kendisi. küçük iskender'in şiirinin bir kaç cümlesi geliyor aklıma nil'i görünce:

tutulamayacak yeminsin, yemin ederim,
her insana gerçek aşkı öğretecek bir külfetin var
ve
alelacele asılmış bir çocuk militan
gibi şaşkın ama onurlu bakıyorsun
yükseldiğin gökyüzüne.

(bkz: platonik aşk)
sanıyorum türkiye'de en güzel gülümseyen, tebessüm eden kadındır.
müziğini tarzını şarkılarını sevmesem de güftelerinini sıradanlığının altında ince espriler sezdiğim bu sebeple takdir ettiğim bayan şarkıcı.
A.R.O.G' un mimi'sidir çağ itibariyle de cem yılmaz'in değişiyle taştır taş...
4 haziran akşamı erzincan'da bir konseri olan şarkıcı.
maden suyu reklamında seslendirdiği şarkının, daha önce söylediği gudik şarkılarından daha güzel olduğu şarkıcı.
katıldığı bir radyo programında, neşet ertaş dinler misiniz? sorusuna, 'tanımıyorum' diye cevap veren cahil.

aylar sonra gelen edit:kendisi özür diledi. ben de biraz fazla abrtmış olabilirim. cahil değil tabi. ama madem müzikle uğraşıyor, biraz bu konuları bu üstadları tanıması lazım. sadece jingle yapmakla olmuyor bu işler.
ortaokul yıllarında özgür kız lakabı takılmıştı bana. yok alakası yok benzemem ama onun o özgür ruhunu kendimde buluyorum. insana huzur veren bir tarafı var. gülüşü sevecen hanım kız.
şarkılarıyla neşelenilen şarkıcı, memlekette şöhretlerce çizilen manzaraya renk katan kız. şarkıları şaheser değildir belki ama her şarkı herkese hitap etmez, yanılıyor muyum? küçük çocukların, genç kızların seveceği şarkılar da lazım değil mi? ben sevmiyorum, 'o zaman iğrenç, gereksiz'... olur mu? olmaz.
marjinallik ayağına abidik gubidik elbiseler giyinen fakat oldukça sığ bir kızdır ajdar ne kadar sanatçıysa buda o kadar sanatçıdır.
suavi karaibrahimgil'in kızı, dünyalar tatlısı bir şarkıcı kızımız. geçen gün okuduğum bir haberde hakkında "neşet ertaş'ı tanımadı" deniyordu. ama abileri ablaları o daha küçücük, nasıl tanısın o büyük şahsiyetleri? *