bugün

önemlidir çünkü nick sözlükte kişinin yazdığı her enrtyin altında kendisi gösterir, bir nevi etikettir ve sizi yansıtır.
karamuratbenim: "hayır benim" esprilerine maruz kalmak.
asiti kaçmış kola: "asiti değil, asidi yazılır bir kere" uyarılarına maruz kalmak.
morfin: "sen keş misin" sorularına maruz kalmak.
redwinemania: "sağlam içici" yakıştırmalarına maruz kalmak.
vs, vs.
bazen de ingilizce bilen yurdum insani tarafindan "baba fart sey demek diil mi?" tepkilerine maruz kalinabiliyor..dikkat etmek lazimmis ama latince bilen de yok ki *

edit:artik sorun degil *
belki de insanın nicki bilinaltında yatan ''ben'' ini ifade ediyor.*ama yine de nick seçiminde insan iki kere düşünmelidir,en yakışanı bulup tepkilere, eleştirilere verecek bir cevabı olmalıdır. *

anlatmadan geçemeyeceğim ;isim vermek istemiyorum uludağ sözlükten önce popüler sözlüklerin birinde uzun süredir yazardım .sözlük kültürünün olmadığı daha yeni yeni sözlüklerle tanıştığım o dönem hiç düşünmeden kendimce güzel fakat imla hatası olan bir nick aldım kendime .nicki alırken hiç farkında değildim hatamın.gün geçtikçe sözlükte yazdıkça yazıyordum ,yazdıkça beğeniliyor,beğenildikçe bir popülaritem oluşuyordu.artık nickimi değiştirmem imkansızdı ama o nickle de ne yazsam kendini bilmezlerin '' öyle yazılmaz nickin böyle yazılır'' sözlerinden de bıkmıştım.*diyeceğim o ki doğru nick tercihi çok önemli.fakat uludağa girerken yine çok düşünmedim ama sade ve temiz **nickim vardı....

(bkz: sözlükte anılarını anlatan yazar)**
(#468539) nihaha.
bu nick olayi gariptir. hem mesaj vermeli hem karizmatik hem akilda kalici olmalidir. bakinca insanin tipini boyunu posunu herbi seysini goz onune getirebilmelidir. kendi nickimi tarif etmiyorum yanlis anlasilmasin *
Nick sizin adınız, entryler de karakterinizdir. Karakterinizi bilmeyenler sizin nick'inizden karakter tahlili yapacaklardır. Bu sebeple önemli bir zibildir bu n,ck.

Bir de bu nick akıllıca seçilirse ilerde çok işe yarayabilir. Misal: *
Gece süperdir. içilir, eğlenilir. Muhabbet kamyonla. Sıra hesap ödemektedir. E şimdi hangi taş yürekli
-Yoksul, abi hesap... diyecektir? insan utanır yaw.
kişinin az çok karakterini, yaşam tarzını, kültür seviyesini gösteren ancak istisnaları görülebilen durumdur. kısa ve karizmatik bir nick seçmek zirve tanışma merasimleri için önemlidir. şahsım adına "selam oylumunelumune ben" demek özellikle kalabalık zirvelerde işkence durumuna dönüşebilmektedir.
+selam ben de strabismus
-aaa,du bakiyim,hakikaten şaşıymışın sen yaw
-ben zaten görür görmez anladıydım senin sen olduğunu,ehiehi
-senin gözler sağa mı kayıyo,sola mı?
+yok,ortaya doğru çekiyo,arada da kendi etrafında bi tur dönüyo işte
-töbe töbe,yok mu bunun çaresi yaw,evlerden ırak,ölü balık gibi
-ay çok rica etsem bana bakmaz mısın lütfen,içim bi tuhaf oluyo da
+efenim istirham ederim bu konuyu kapatsak artık,simayla alay olmaz nitekim
şeklinde olası diyalogları önlemek için fiziksel özellikleri nick olarak seçmemek esasdır.insanlar keşfedinceye kadar çaktırmamak daha akıllıcadır.
yazıldıgın muhtemel hatunun cevap gonderme ihtimalinde artıs.
(bkz: yazar rumuzlarindaki etkileyicilik faktoru)