bugün

Bugün doğum günü olan güler yüzlü, efsanevi pink floyd davulcsusu.

Nice mutlu ve psychedelic 75 yıllara..
senin ben bateri çalışını yerim demek istediğim müzisyen, baterist. özelliği 50 yıllık pink floyd tarihinde baştan sona kalan tek grup üyesidir. arkada bateri çalar. etliye sütlüye karışmaz. her bateriye vurduğunda sokakta orgazm oluyorum adam. doğum günün kutlu olsun dediğim sempatik baterist abi.
Çalmayı en çok sevdiği şarkılardan biri (bkz: Set the Controls for the Heart of the Sun) imiş.
Bugün tam 73 yaşına girmiş olan pf üyesi aşmış insan iyi ki doğmuş iyi ki pink floydu kurmuş.
Pink floydun davulcusu* kimileri bu adamı grubun en etkisiz elemanı olarak bilir fakat aslında durum öyle değildir pink floyd öyle bir gruptur ki mükemmel sanatı icra etmek için kendi alanında en uzman dört adamdır bunlar nick mason içinde dünyanın en iyi davulcusu desek yanlış olmaz grup kurulduğu zamandan günümüze kadar bağlantısı kopartmamış tek pf üyesidir ve yine günümüzde david gilmour efsanesiyle pink floydu ayakta tutan iki sağlam direkten biridir.
30 mayıs 2013 perşembe günü londra'da imza günü -daha doğrusu saati- olacak pink floyd davulcusu. gelen var mı ben gidiyorum?
pink floyd'un kuruluşundan dağılışına kadar grupta kalmış tek insan olması gruba ne kadar bağlı olduğunu göstermektedir. ayrıca live 8'deki performansı ve heyecanı görmeye değerdir.
pink floyd'un psychedelicliğinde en önemli payın sahibi olduğuna inandığım hilal sakallı yüce kişilik. set the controls for the heart of the sun ve careful with that axe, eugene'deki performansı inanılmazdır.
(bkz: desmond mason)
(bkz: anthony mason)

kolumu kesseler nba kanı akacak, evet.
one of these days gibi bir parçayı yaratmış, (bkz: pulse) konserinde eclipse'le en çok coşan kişi olmuş, güzel insan.
çok olağanüstü bir davulcu olmasa da rock ritimlerini yavaş bpmlerde çalma konusunda oldukça üst düzey bir davulcu olduğunu söyleyebilirim. pink floyd un bu denli sevilmesinde görülmeyen ama çok büyük bir katkısı vardır. mesela dönemin önemli davulcularından john bonham ın pink floyd davulcusu olduğunu ele alalım. burda john bonham a her hangi bir saygısızlık yapmıyorum. * neyse pink floyd parçalarında sert tuşeli parçanın aralarında ataklar yapan bir davulcu olduğunu. ben şahsen o zaman pink floyd un pink floyd olabileceğini sanmıyorum. bu yüzden nick mason çok büyük bir davulcudur.
The Grand Vizier's Garden Party'yi bizlere armağan eden mütevazi baget sallayıcı.
pink floyd' un rgent street polytechnic eğitimli davulcusu ve bestecisi. 1964 yılında roger waters, bob klose ve richard wrights ile sigma 6 grubunu kurmuştur. *
"müziğin resmini yapan adamlar"'dan, resim için bagetleri kullananı.
fazla bilinmese de 2 solo albümü vardır. 1981 çıkışlı Fictitious Sports ve 1985 çıkışlı Profiles albümlerinden Fictitious Sports'u dinleyebildim. gayet başarılı, kendisi gibi minimalist bir albümdür. profiles için daha olumlu yorumlar olmasına karşın kısmet olmadı dinleyebilmek..

moriybund sez.
live at pompeii'de mason bir ara bagetin birini elinden kaçırır akabinde toparlar ışık hızıyla yedekten baget çekmeyi başarır. konserde on kaplan gücündedir anlıyacağınız.
ulaşılmaz bir müzik yaratmış yarmış grup pink floydun davulcusu. e o zaman en iyi davulcu o, o zaman. "olur mu canım dünyanın en hızlı davulcu değil ki o, en iyi o değil yaaaaane" diyecek olursanız o zaman bilirim ki siz bir ergensiniz, sinirsiniz...
En hızlı değil ama en iyisi, okkenzi?..
müziğin duygusunu ritme nasıl döktüğün önemli... bunu muhteşem bir şeklde gerçekleştirmiştir kendisi. öpüyorum ellerinden.
pink floyd davulcusu.kendisine sorulan 'yeterince iyi çaldığın inanıyor musun?' sorusuna 'iyi çalmak gibi bir niyetim yoktu,keşke otomobil yarışcısı olsaydım 'cevabını vermiş güzel insan,özellikle live at pompeii'de çaldığı set the controls for the heart of the sun izlenmeli.çalıştığı insanlar:
Pink Floyd
Syd Barrett
Roger Waters
David Gilmour
Richard Wright
James Guthrie
Robert Wyatt
Carla Bley
Steve Hillage
Chis Spedding
Rick Fenn
Gong