bugün

(bkz: hata benim günah benim suç benim) daha ne olsun.
yunus emreden iki level üsttedir kendisi.
Neşet Ertaş'ı tanımak onu bilmek ondan sonra eserlerini dinlemek insanı iyice kahırlandırır. Neşet Ertaş'ın okuduğu eserleri kronolojik olarak dinlerseniz hayatını da anlarsınız. Yaşadığı olayları eserlerinde anlatmıştır zaten. Neşet Ertaş'a balon diyen dingiller oturup iki satır entry yazmaktan acizken bunların anlamını, yaşanmışlığını, Leyla'yı, Garip Neşet'i ne bilsin, nasıl anlasın ama değil mi? Allah rahmet eylesin, Ağla sazım, ağlanacak zamandır sözü asıl şimdi daha anlamlıdır. Benim için müzik kavramı Neşet Ertaş öldükten sonra bitmiştir.
seni dinlemek istemiyorum neşet baba. artık düze çıkmam toparlamam lazım. evlenince karımla dinlesem olur mu?
bize yazacak birşey bırakmadan hepsini yazan halk ozanı.

türkülerini dinleyince çarpılmamızın nedeni, türkü yazsak ancak bu kadar olacağı içindir.
Allah belasını versin o leyla'nın! Gelip mezarı başında ağlamıştır bir de...
Kırşehirliye sormuşlar ''istiklal marşını kim yazmıştır?''
CEVAP:''Ya Muharrem Ertaş dır yada Neşet Ertaşdır'' demiş
baba olarak bildiğim sanatçıdır.
Cahildim dünyanın rengine kandım.

Nur içinde yat.
kulisteyiz. neşet heyecandan titriyor. bir duble rakı vermeye yeltendim, istemedi. "hasan, bizimkiler dışarda mı?" diye sordu. sanıyor ki konsere sadece istanbul'da yaşayan kırşehirliler gelmiş. "abi yok" dedim, "bak şu perdenin kenarından, kimler var." üniversite öğrencilerini, her yaştan insanı, o tıklım tıklım kalabalığı görünce istedi, önce kabul etmediği o dubleyi.

bir de, "senden bir ricam var, bizimkiler, bir ceplerinde konyak şişesi, bir ceplerinde tahta kaşıklar dışarda bekliyorlardır. garibanlar bilet alacak parayı bulamamıştır. , benim paramdan kesin, garipleri içeri alın" dedi. kapının önüne çıktım, 80-100 kişilik bir grup, aynen onun dediği gibi çimenlerde oturuyor. zaten konser de, onlar içeriye girdikten sonra başladı esas.

şener şen'le arif keskiner de oradaydı. kırşehirliler kaşıklarla oynamaya başlayınca, korumalar engellemeye çalıştı önce. şener'le arif korumaları devreden çıkarınca, neşet'in de keyfi yerine geldi. işte o konserle yeniden barıştı türkiye'yle. bir yandan albümler, bir yandan türkiye'nin her yerinden konser teklifleri... buraya yerleşme kararı aldı sonunda.
hasan saltık (ot dergisi 7. sayı)
özledk baba..
"gölgeye sığınanın gölgesi olmaz." sözünün sahibi saz ve söz ustasıdır. eh be ustam, eh be neşet ağam, sen öyle yüce bir çınarsın ki güneşi göremiyoruz gölgenden çıkıp da. ne kadar beste yapılsa, ne kadar söz yazılsa hep senden bir şeyler var. sen ustamızsın ki senin gölgenden çıkamayız. çıkarsak şerefsiziz.*
üşüyoruz ustam üşüyoruz.
Üstadtır
(bkz: neşe tertaş)
bozkırın tezenesi.
Bir peygamber kadar kuşatıcı.
Tamamen olunce degere bindi. Resmen dinleyen yoktu hiic inkar etmeyin.
(bkz: allah rahmet eylesin)
zahide kim ? diye sorulduğunda,
- önemli mi ? her sevenin bir zahide'si var diyendir.

nur içinde yatsın.
dünyaya niye ağlayarak geldiğimizi bana türkülerinde anlatan adam.
herkesin sevgili kıymeti bilemeyeceğini anlatmak için;

" karga gül kıymeti bilemez " türküsünü söyleyendir.

http://www.izleneo.com/ne...olan-gul-kiymeti-bilemez/
halkın ozanıdır köy köy gezip babasıyla düğünlerde çalgı çalardı.
Mühür gözlüm seni elden
Sakınırım kıskanırım
Uçan kuştan esen yelden (Yağan kardan esen yelden)
Sakınırım kıskanırım (Sakınırım kıskanırım)

Havadaki turnalardan
Su içtiğin kurnalardan
Giyindiğin urbalardan
Sakınırım kıskanırım

[ reklamı gizle / hide ads ]
[ kaynak: http://sarki.alternatifim.com/goster.asp?ac=156510 ]

Beşikte yatan kuzundan
Hem oğlundan hem kızından
Ben seni senin gözünden
Sakınırım kıskanırım

Al'izzet'i oncalardan
Elindeki goncalardan
Yerdeki karıncalardan
Sakınırım kıskanırım.
herkesçe sevilen ve saygı duyulandı. mekanı cennet olsun.

http://www.emedya.org/vid...%25C5%259F%2527a+Serenat/
neşet ertaş diye yazılır, neşe, dert , aşk diye okunurmuş. tabii ben bunu yeni öğreniyorum, bu da benim terbiyesizliğim zaten.
''neredesin sen'' ile her gün moralimi silkmektedir.
Nerede bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur.
Çünkü kötü insanların türküleri yoktur!