birazdan buraya doluşur o gerçek(!) müslümanlar.
gerçek müslümanlar. müslümanlığın devlet ve devlet erkanının eline geçirilmediği yerdedir. yani gerçek müslümanlar her yerdedir. gerçek müslümanlık için illa ki devlet kurallarındaki gerçek müslümanlık şart koşuluyorsa, gerçek müslüman yoktur. devletin olduğu yerde kin, şiddet, ayrımcılık, hırsızlık ve canilik vardır; islam da ise bu yoktur.
Gercek musluman sizlersiniz... bizim ne haddimize inanmak!
gerçek sanatçı, "ben sanatçıyım" demez. o yüzden şu sol frame de deli fişek gibi atıp tutanlardan biri eğer gerçek müslümansa, ben de ateistin allahıyım, kitabıyım, katedraliyim.
--spoiler--
işte Ahir Zaman alametlerinden... ahir zamanda camiler ve mescitler binerli binerli dolup taşacaklar;fakat içlerinden tek bir mü'min çıkmayacaktır (hadis-i Şerif)
--spoiler--

Sayıları git gide azalmaktadır.
bu cok ince bir meseledir. Namaz kılmak,oruç tutmak kalbi nefret dolu bır ınsan ıcın ne anlam tasıyabılır? islamda önemli olan samimiyettir, samimiyetle tüm kalp ile yapılan ibadet güzeldir. inanıyorum ki imanıyla övünen, küstah, zalim biri günahkardır.
(bkz: altın nesil)
(bkz: Elhamdulillah müslümanız)

dünyanın her yerinde kan ve göz yaşı var, bazı insanların yaptıkları ile dine saldırmak da neyin nesi.

onlarca insanı öldüren de insanım diyor o zaman bizde insan olduğumuza göre genelleme mi yapalım.

tamamen ergen zırvası önermelerdir.

(bkz: geldi yine tipini siktiğim)
hayatı tv ve internetten ibaret sanan ve müslümanlığı da burada gördüklerine göre yorumlayan insan arayışı. evet, kuran-ı kerim'in ilk ayeti ikra... yani neymiş? oku... islam tarihinden, çağlarda insanların sosyolojik yapısından ve hatta dünya tarihinden bihaber arayışıdır bu... nerede bu gerçek müslümanlar?

hz. ali'nin karşısına mızraklarına takılı bir şekilde kuran-ı kerim gibi mukaddes bir kitabın sayflarıyla çıkılınca, hz. muhammed'in tüm hadislerine rağmen türk milletine emeviler döneminde yecüc-mecüc yaftası yapıştırılınca, yine emeviler dönemiyle gelen ve aslında arabistan'ın tamamen putperest dönemlerine ait kadını aşağılama iç güdüsü ortaya çıkınca, kendi şahsi çıkarları için devlet yetkilileri veya liderleri kendi ülkelerini ve din kardeşlerini başkalarına peşkeş çekince, kendi din kardeşleri sovyet tankları altında ezilirken ülkelerinin liderleri bu durumu alkışlayınca, sanat putperestlikle eş değer görülünce, hurafelerin gerçekle alakası olmayan bir çok unsurun halk ve devlet tebaası arasında saygı gördüğünü görünce, müslümanlar için hak olan merhamet iken artık yerini merhametsizliğin aldığını görünce, din kardeşlerinin yabancılarla bir olup kendi milletini arkadan vurunca (bunu tarihte ne paganlar yapmıştır, ne museviler yapmıştır, ne de hristiyanlar yapmıştır.), ölümlü dünyada geçici hevesler için kendi halkını katledebilen liderler olunca, yapılan haksızlıklar pişkinliklerle kapatılmaya başlanınca, adalet denen şey paraya veya itibara göre işleyince, tecavüzler, hırsızlıklar meşru görülmeye başlanınca, komşuları açken bahçesinde barbekü yapan insanlar olunca ve tüm bunlara rağmen orta doğu devletlerinin siyasetleri hala daha müslümanlıkla ve islamla kıyas edilebilince hepsi ana rahimlerine geri dönmüşlerdir.

yukarıda sayılanların hepsi olmuştur. sanırım kuran-ı kerim'i okuyan biri tüm bunların müslümanların yapmaması gerektiğini bilir...

boşuna aramayın... gerçek müslüman kalmadı...
(bkz: içinde içinde)
(img:#305065)
(bkz: türkiye müslüman bir ülkedir)
ben demiyorum başlık söylüyor. biz başlıklarla konuşuruz.
gerçek müslümanların yeri yurdu yok.
gerçeğin ölçüsü nedir neye göredir bunu tartışmak çok zaman alıyor ancak ''gerçek müslüman'' arıyorsanız bulamazsınız çünkü onların seslerini duyuracakları mecraları yoktur. kanalları, televizyonları, dergileri yoktur var ise de borç içinde bu faaliyetleri yürütüyorlardır.
onlar şeyhler, imamlar, taklit mercileri gibi para içinde yüzmezler, ilimlerini para ile satmazlar.
kısacası paraları ve makam sevgileri olmadığı için gerçek müslümanlar yoktur, yok görünür. bir de gerçek müslüman kategorisine alabileceğimiz ve sesini duyurabilmiş adamlar mutlaka öldürülürler;

(bkz: seyyid kutub)
(bkz: ali şeriati)

gerçek müslümanlar nerede inanın bilmiyorum.