bugün

(bkz: sike sike uyandırılmak)

ayyhh çok kötü yhaaa!
Gec kaldin diyerek, erken saatte uyandirilmak.
telefonun alarm sesi başta olmak üzere bütün dış unsurlar.
eski casio marka saatlerin kulak zarını çizdiren sesiyle uyanmak. insanın o saati fırlatası gelir.
yorganın çekilmesi.
ayak altının gıdıklanması.
hani kalbi duran birine şok cihazı takarlar ya benimkide o durum. gelirler başıma kalk kalk diye koro halinde seslenirler gözüm açılır tam kapanacak tekrar başlarlar ve bu seans yataktan kalkana kadar devam eder.
annenin saat 8 iken - kalk hadi saat 9 oldu geç aldın aha gidemedin sınava kaldın işte.. diyip aniden fırlamama sebep olması en kötü uynadırma şeklidir baş ağrısın yapar.
dürtülmek
telefon sesi.
kulağının dibinde kısık sesle kalk denmesidir. failini öldüresim gelir.
kasaturanın dolaplara vurula vurula çıkarttığı ses ile uyanmak.
uyandırılmanın her hali kötüdür be yazılacaklarında hepsi yazılmış zaten. ama güzel olan da tek şey vardır sevdiğinden gelen bi buseee.
Telefonla uyandırılma. Hele ki izin günümde. Ne zaman ''yarın izin günüm 11e kadar uyuyacam'' desem sabahın 8inde ya bir bankadan ararlar, ya bir müşteri arar çıldırıyorum amına koyim. Hele ki atıyorum kredi kartımın son ödemesi 3-4 gün geçmiştir. Sabahın 8inde aramıyorlar mı '' borcunuzu yatırmadınız'' diye sayıp sövüyorum iyice. Borç benim ulan sanane. Yada insani bir saatte arasana. Çok içerlendim bir çay koyayım ben.
ebeveynin yorgan altından popoya vurması sonra da yorganı çekmesi.
uyandırılmak zaten başlı başına nefret edilesi olduğu için şekillerinden bahsetmek yersizdir.
Gidiklayarak uyandirilmak. Sinirleri oynatir. Zaten hic sevmem el sakasi dokunma gidiklanma gibi seyleri.
anahtarı olan arkadaşımın ben uyurken anahtarla kapıyı açıp evime girmesi.
tamam ben uyanmamışsam sen gir diye bir gece önceden dedim ama gene de nefret ediyorum, bu ne lan?
yavaşça seslenerek ısrar etmeden adam gibi uyandırılmanın haricindeki tüm uyandırılma şekilleridir. ama göze tecavüz eden güneş ışıklarıyla uyanmanın yeri ayrıdır bende.
(bkz: babanın uyandırması)
görsel
gibi
annenin ağzından çıkabilecek her kelime olabilir.
sorundan çok çözüm bulunulması gereken hadise...
çok kolay uyanma şekli veya çok kolay uyandırma şekli gibi...
-hadi kalk! yine kaçta yattın gece?
-saat kaç oldu kalksana!
-biz kahvaltı yapıyoruz oturur kendin yersin!
şeklindeki metodlardır.
camış gibi uyuyorsun denmesi.
Karşıdaki sesinde sizinki gibi halsiz, uykulu gelmesi sebebiyle hayattan soğutur. Ayık bir insanın uyandırması daha iyidir.