bugün

ankara atatürk lisesinin müdürü olup kocaman boyu sayesinde okulun heryerinden görülebilme özelliğine sahiptir. hiç bir suçunuz olmasa bile görünce arkanıza bile bakmadan kaçma isteği uyandırır.
ürkütücüdür. korkutucudur.
bir zamanlar resim öğretmeni olduğuna dair söylentiler vardır.
uzak olsundur.
okulumuzun etrafında uyuşturucu satıldığına dair iddialar vardır medyada ve bir gün star kanalı kamerasını kapıp okula gelmiştir. kapının önünde de bir arkadaşımıza rastlayıp bu konu hakkında ufak bir röportaj yapar ve bu röportaj o akşam haberlerde yayınlanır. nedim amcamız da bunu görmüştür ve ertesi gün istiklal marşı töreninden önce şöyle bir konuşma yapar: * *
"çocuklar hareketlerinize dikkat edin. sizin televizyonda ne işiniz var? benim haberim olmayacağını mı sandınız? * siz kızılaydan yellenseniz ben burdan sizin sesinizi duyarım!!" * * *
başka bir tören esnasında tuvaletlerde sigara içen öğrencileri aynen şu şekilde azarlamaktadır: * *
"siz kendi kendinize heyecan yapmaya mı çalışıyorsunuz tuvalette sigara içip? siz heyecan arıyorsanız benim odama gelin!!" * * * *
zamanında sınıfımızın perdesini asmış okul müdürüdür. bir de öğrencilerle dalga geçebilir "bunlar çok kısa yahu" diye. karşılaşıldığında tırstırır insanı.

karşınızda bir kravat görürseniz o nedim namdardır, yüzünü görmek için başınızı yukarı kaldırmak zorundasınız. ve evet kendisi resim öğretmenidir! bildiğim kadarıyla derslere girmişliği de vardır.
tümgeneral çocuğunu 1500 kişinin önünde azarlayarak ve tokat atarak mala çevirmiş, uzun boylu, otoriter müdür.
Şimdi o Mehmet Emin Resulzade a.l.'de...