bugün

yaz başında gece gündüz adlı dizide oynarken gayet sağlıklı görünen fakat bu sabah televizyondan gördüğüm haliyle bu kanser ne meret bir şeymiş, bir insanı bu kadar mı çabuk tüketirmiş, dememe sebep olan Allah.tan şifalar dilediğim oyuncu.
Tiyatro ve sinema oyuncusu Nedim Doğan, 24 Ocak 2010 günü tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliğinden hayata gözlerini yumdu. Doğan bir süre önce kansere yakalanmıştı.

1945 yılında doğan Nedim Doğan, 1966 yılında Bakırköy Halkevi'nde tiyatroya başladı. 1982 yılına kadar öğretmenlikle tiyatroyu bir arada yürüttü. 1982 yılında öğretmenlikten istifa ederek Ercan Yazgan - Bülent Kayabaş tiyatrosunda profesyonel oldu. Çevre Tiyatrosu, Nokta Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Yasemin Yalçın Tiyatrosu çalıştığı tiyatrolardır.

Nedim Doğan’ın rol aldığı sinema filmleri arasında "Abuzer Kadayıf", "Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni", "Devlerin Ölümü", "Gölge Oyunu", "Kurtar Beni", "Madde 438", "Olacak O Kadar", "Recep ivedik", "Su Da Yanar" ve "Yoksul" gibi yapımlar bulunuyor.

Nedim Doğan'ın cenazesi yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle cenazesinin Salı günü kaldırılacak.
vefatının 12. yılında saygı ile andığımız oyuncu.