bugün

Kendimizi ifade etmek için mi? Yoksa ifade edemediklerimizi mi yazıyoruz bilemediğimizdendir.
anlatsak anlarlar mı? bence bu yüzden.
Aydınlanma gerçekleşsin diye.
rahatlamak için.
aklından çıkmayanları kusmak için.
ilk insana sığır çizdirecek içgüdüsel bir nedenden dolayı yazıyoruz: anlaşılmak istiyoruz.
kendimizi ifade etmek ve boşalmak için..

Yoksa itiraf başlığı ne boka duruyor..
Bazi insanlar kendilerini yazarak daha guzel ifade edebildigi icindir.
atmak için.

sıkıntı olabilir.
dert olabilir.
hava olabilir.
atılabilen ne varsa.
işimiz yok. Gece karı kıza laf atıp kekoluk yapacağımıza burada bilgilerimizi paylaşıyoruz. Bazılarımız amacımızdan sapsa da genelimiz bu şekilde.
Neden yazmayalım ki. Aynı gökyüzünün altında farklı duygular yaşarken,kimseye kendimizi anlatamazken biz yazmayalım da kim yazsın.
yazmak bir hastalıktır. bir sebebi yok.

kimisi de bilgilerini paylaşmak için yazar, kimisi eğlencesine yazar, kimisi erkek ya da kız düşürmek için yazar nedenler farklı.
Gelecek nesillere kendimizi unutturmamak için.
babamın tavsiyesi üzerine annemin bana bahşetmiş olduğu zekasından ötürü çocukluğumdan itibaren yani geçen seneler bir şeyler karalamaya başladığım gerçeğidir.
içimizi dökmek için başka hiçbir şey olamaz...
Anlatacak kimsem olmadığı için yazıyorum ben.
sözlükte neden yazıyoruz olarak düşündüm, kendim okurum diye yazıyorum valla bazılarını. okumuyorsunuz ki.
"Yazmasam, deli olacaktım." Sait Faik Abasıyanık.
birkaç dakika evvel klavyemi ıslak mendille sildim, peçete ile kuruladım. mis gibi. tatlı tatlı tıkırdıyor parmaklarımın altında. şu an ekranda imlecin sürüklediği bu kelimelerin anlamlı bir kaynağı bile yok, sırf bu ses için yazıyorum.

çoğu zamansa, kafamda dönüp duran ve bir yerlere oturtamadığım düşünceleri "gerçek" kılmak için yazıyorum. sesli söyleyince de iyi geliyor ama havada uçup gidiyor.

yazı güzel.

sonradan gelip ziyaret edebiliyor, "ne saçmalamışım lan" diyerek beyninde bir zamanlar yer işgal etmiş düşünceleri hayretle temaşa edebiliyorsun.
içimizdeki sıkıntıları bir nebze dışa aktarmak.
yazının bulunma yayılma döneminde iyiki bu soruyu kimse sormamış, mazallah bugünleri göremezdik.
Şov olsun.
"neden" yazma etkinliği sandım bir an. baktım ki kimse yazmamış o zaman açıklama yapayım bari:

bağırarak bütün yazarlara kendimizi ifade etme şansımız yok da ondan. bağırsam sesimi duyar mısınız mısralarımda?