bugün

"sen neden içiyorsun" diye cevaplanabilecek soru.

bunu diyen bunu da dedi:
"sana ne yarraaaamm!"
bu geceden sonra başlayacağım cevabının verilebileceği * sorudur.
'tabuta bir civi daha cakmamak icin' diyede cevaplanabilir.
amerikan filmlerinde, '' hey dostum hadi biraz rahatla''dan bir sonraki cümle.

- hey dostum hadi biraz rahatla heee..
- .....???
- neden sigara içmiyorsun?
- dur sana bir içki koyayım dostum.. *
çünkü ben havaya para vermem de. ya küllük yalarım ya da kafamı sobaya sokarım...
"yeni biraktim da" diye cevaplanabilir.
"sigaraya başlama yaşını kaçırdım ben. fazlaca yaşlıyım başlamak için" de bi cevap olabilir.
- neden sigara icmiyorsun?
+ senin cenazene katilabilmek icin.
verde içiyim lan kaç gündür gazetenin içine çay sarıpta içiyorum zam geldi cigaraya zam. diye karşılık verilebilecek sorudur.
bana yıllarca sorulan soru..
- neden sıgara içmiyosun ?
- içmem için bi sebep göster ? beynime dopamin salgılayıp 4dk mutlu olabilmek için mi ? yoksa kanser olmam için mi ?
sessizlik..
Genelde sigara içen ve sigarası biten arkadaşların tarafından sorulan sorudur.
Gerçekte demek istediği
Bi paket de sen alsaydın otlanır gecinirdik ne güzeldir.
Leş gibi kokmamak, dişlerin sararmamasi ve onemlisi sagligini dusunmek gibi nedenler sıralanabilir.
Çünkü yeni söndürdüm.
Amacın ne lan götelek denmesi gereken arkadaştır.
Tadi guzel degil ve zararli.
Sadist değilim.
kanserden korkuyorum, koşarken zorlanmak istemiyorum, sigara kokmak istemiyorum, paramın büyük bir kısmını sigaraya harcamak istemiyorum, özenmiyorum...
içemiyorum. cidden söylüyorum ben sigarayı içime çekemiyorum. lisede ortaokulda falan bi heves denedim ama alışamadım bi türlü. sonra sigaranın içine çekilmesi gerektiğini anca öyle bağımlı olunabildiğini öğrendim. ondan sonra da bikaç kere daha denemiştim ama olmamıştı.
ciğerimle alıp veremediğim yok gayet iyi geçiniyoruz ve ben aramızın dış etkenler yüzünden bozulmasını istemiyorum.
Tatmak hariç hiç içmedim. içeni de anlamıyorum.

Sigara içmiyorum çünkü sağlığa zararlı, çünkü dişlerimin rengini, güzel ağzımın kokusunu, cildimin ışıltısını ve tenimin nasıl koktuğunu önemsiyorum.

Soğan, sarımsak yemek gibi Bir şey bence Sigara içsem sanırım öpüşemezdim, sevişemezdim.
Sigara hafif bi baş donmesinden başka bi bok yapmıyor. Güzel yada özel zevk veren bi tarafı yok. içenleri anlamak imkansız.
içmeyin bağımlılıktan başka hiç bir iş yapmıyor. Zevk de vermiyor.
5 atabileyim diyedir.*
"yeni söndürdüm. hem bak, şarabım da bitti." cevabını bekleyen soru cümlesi.
Bir dal sigara 50 kuruş ford kamyon musun sen de o kadar yakıyorsun.
Yavuz hırsız ev sahibini bastırır mevzusu gibi olmuş bu başlık.