bugün

(bkz: çirkin nurcu yoktur az vodka vardır)**
- neden içki içiyorsun?
+ neden içki içmiyorsun?

(bkz: donnie darko/#1268996)
- neden içki içiyorsun?
+ çünkü nur topu gibi bir duble vodka bull'umuz oldu.*
ve ömer hayyam'dan geliyor:

"sen içmiyorsan, içenleri kınama bari
bırak aldatmacayı, iki yüzlülükleri
şarap içmem diye övünüyorsun, ama
yediğin haltlar yanında şarap nedir ki?"
kendi inanışına göre karşısındakinin ateşlerde yanmasını istemeyen yardımsever mümindir. fakat, karşısındaki şahsın inancında içki sevap ise ve o da, canım arkadaşını sevaba teşvik etmek isteyip, burnundan içki içirmeye kalkarsa; bu ikisinin arkadaşlığının bekası ne olacaktır? çok elim gözükmekte. * *
(bkz: neden saçların beyazlamış arkadaş)
çünkü günahlarımdan ben sorumluyum ,ben içecem ben yanacam mazoşistim diye cevap verilebilir ,hele bir de kafa hafif kafa iyiyse, hiç duraksamdan doğrudan söylersiniz ,nurcuların artık şuna alışması lazım kimsenin yaşayış biçimi onları ilgilendirmez yani misyonerliği pek beceremiyorlar, hiç bulaşmasınlar bıraksınlar inan inansın, kazanan kazansın.
sigara içen birine, "neden sigara içiyorsun?" demek kadar saçma soru soran bir insan.
her şey kulla allah arasındadır cevabı verilecek nurcudur.
(bkz: çünkü eşeğin ç künden dolayı)
- neden içki içiyorsun?
+ why so serious? *
http://www.delikanforum.n...zu-ickiyi-biraktirdi.html
(bkz: neden içki içiyorsun diye soran burcu)
"beni bu güzel sorular mahvetti" diye cevap verilebilir.***
' neden içmeyeyim? ' diye karşılık verilmesi gereken zat-ı muhterem.
-neden icki iciyorsun bire genc .
- düsünüyorum öyleyse varim.
- neden içki içiyorsun?
+ albeni bahanesi çok!*
- neden içki içiyorsun?
+ albeni bahanesi çok!*
genellikle sır kapıları gibi programlardan fırlayan ak sakallı dedelerimizin söylediği söz.rolü oynayan kişilerin de gerçek hayatta ayyaş olması dumur edicidir.bu tür programlarda halkı sömürmek için kullanılan bu dedelerin gerçekte de kendi oynadığı bu programı seyretmiyor olması da tesadüf değildir.aynı şekilde ak sakallı dedemizin yerine geçen ninemiz de aynı görevi kısmen görür.esas kız rüya görür, terlemeye baslar kafasını bir saga bir sola hızlı şekilde sallar.derken hızlı hızlı nefes almaya baslar.birden esas dedemiz buharların arkasından görünür,kafasını bir hışımda çevirir ve:

-off bıktım artık sizin bu işlerinizden, bensiz de birsey yapamıyorsunuz, al kagıdı eline bu haftakı loto sonuçlarını veriyorum.der..
müslümanın müslümandan sorumlu olduğunun farkında olan nurcudur*. yanında günah işleyen bir müslüman varsa eğer müdahale* etmediği sürece o günaha ortak sayıldığını bilen müslümandır.
ama bizim pek ulu sözlüğümzde her haltı yiyip içki içene karışan nurcu olarak görülür*.
ama merak etmeyin ona müslüman olmadığınızı söylerseniz senin dinin sana benim dinim bana der ve gider.