bunun telefonu bile açmayanı vardır..
konuşmaya bir şekilde karar verilir, konuşurken her şey çözüldü gibi görünür..
eve gidince mesaj atılır.. yine cevap vermez..
yanına gidince yine her şey güzel ..
aranır yine telefonu açmaz..
lan meğerse derdi daha fazla rahatsız olmamak için bir süre gönlü hoş etmekmiş..
aha bunlar (bkz: muhabbet tellalı) dır..
başka birini bulmuştur veya başka birini düşlüyordur, kötü ihtimalde senin barzo olduğunu anlamıştır.
gitmesine sebep olucak kadar yapılmışsa bir şeyler dönmez hakkıdır.
Balık burcu kadınıdır o. Nedenini sorsan oda bilmez ama ne dersen ne ne yaparsan yap geri dönmeyecektir.
insanda bir süre sonra inada ve takıntıya dönüşür.
(bkz: seni seviyorum cümlesinin ayrılığı önleyememesi)
Cok kirilmistir sana,eskisi gibi olamayacaginizi dusunuyordur,biliyordur.
--spoiler--
Sana kavuşmak değil niyetim, merak etme! Yolda bir dilenci görsem para bile vermiyorum 'Allah sevdiğine kavuştursun' der diye *
--spoiler--
olması gerekendir, tamam başta acıtır. ama o gözler başka yöne çevrilmiştir, gelecek planları sensiz yapılmıştır, yeni rota çizilmiştir. öyle terketmek, çekip gitmek hesapsız yapılmaz, artılar eksiler hesaplanır ve ona göre karar alınır. herkes pragmatist anasını satayım artık.
(bkz: gururun yere dökülmüş)
ugruna feryat edilen, remiks yapilan sevgilidir.
(bkz: tülay nolur dön)
bıkmıştır baskıdan. Rahat bırakılıp bir kaç ay kendinizden haberdar etmezseniz ''nasılsın?'' mesajıyla yeniden bağ kurabilir. Bekleyen tarafa cool olması önerilir.
Bir şey demesen dönme ihtimali vardır.
garip olan da neden geri dönmemek için bu kadar inatçı olmasıdır.
şahsen bunu 8 ay deneyen biri olarak bu durum, inadım inat götüm iki kanat sözünü hatırlatır.
ölmüştür. ben başka bir ihtimali kabul etmiyorum.

ya benimsin ya karatoprağın felsefesi
geri dönmez, çünkü tekmeyi basmayı çoktan kafasına koymuştur. hayatının geri kalanı için planlarını hazırlamıştır. (bkz: ben)
bir süre sonra çabayı sona erdirten sevgilidir. hatta artık sevgili değildir. siz onunsunuzdur da o sizin değildir.
yönünü başkasına dönmüş sevgilidir.
sevgili olarak anılmaması gereken kişidir. sevgili olsa bırak bişeyler dediğinde dönmeyi, kovsan bile gitmez.
karşı tarafa ne yaptığınla ilintili olarak değişecek tanımı olan başlıktır kanımca fakat rahatlığın götüne batmasından mütevellit giden bir sevgili ise allah'a havale edilmelidir.
geri çağrılmaya değmeyen sevgilidir.
(bkz: ce desen)
(bkz: ceeeeeeee) *
bir gitmiş pir gitmiş sevgilidir. eski sevgili ilan edilmesi gerekir.
insanın kendini alelade hissetmesine neden olan sevgilidir.

nil'in şarkısıyla seslenilesi sevgili.
"...
istediğin gibi değil de buysam nolcak?
ben alelade, sen nadide!
eminim sevmediğine, eminim
bir gün bile sevmediğine.
eminim, tek bir gün bile sevmediğine!

peşimden koştun da nooldu?,
yoruldun mu ? nooldu ? nooldu?"

aynen şarkıdaki gibi, noldu diye sorulası...
zaten normal durumda da birşey denmemesi gereken sevgilidir, çok fazla üstüne titremeyeceksin, fazla malafata takmayacaksın, umursamayacaksın, yoksa çocukça triplere giriyorlar, geleceği varsa da gelmiyorlar.