bugün

68 döneminde thkp-c içerisinde bulunmuştur. 78 döneminde devrimci yol un liderlerinden biriydi.
Ankara Devrimci Yol Davasında Son Sözleri
"Savunmalarımda suçlu değil haklı olduğumuzu, Devrimciliğimden dolayı yargılanıyor olduğumu anlattım. Evet ben Devrimciyim, halkıma ve bütün insanlara sömürüsüz, baskısız, özgürlük, bolluk ve mutluluk dolu bir gelecek sağlamak için mücadele etmeyi insanlığın ulaşabileceği en yüce ideal ve dava olarak görüyorum. Ve böyle bir davanın saflarında yer almaktan onur duyuyorum. Mahkemenizin vereceği karar ne olursa olsun esas olarak tarih önünde Devrimciliğimin gereklerini yerine getirememekten dolayı yargılanacağımı biliyorum. Ve bu yargılamada aklanmayı umut ediyor ve diliyorum, Sosyalizme, ülkemin ve halkımın özgür, bağımsız ve aydınlık geleceğine olan inancımı tekrar bildiriyorum. insanlığın en yüce değerleri için, bütün dünya işçilerinin ve ezilen halkların kurtuluşu için mücadele eden bütün Devrimcilere buradan selam ediyorum."

olmuştur.
kansere karşı savaşmaktadır.
Maalesef hayatını kaybetmiştir.
1970’lerin başında THKP-C hareketi içinde devrimci mücadelede yer alan Mitap, THKP-C önderliğinin Kızıldere’de fiziken yok edilmesinin ardından 1970’li yılların ortalarında Devrimci Gençlik hareketinin yeniden toparlanmasında ve Devrimci Yol hareketinin kuruluşunda belirleyici rol oynamıştı.

ışığın o "yol"u hep aydınlatacak nasuh hoca, ışıklar içinde yat...
Mahir Çayan ve dostlarının Kızılderede imha edilmesinden sonra Parti Cephe davasının önderlerinden; Devrimci Yol hareketinin önde ismi Nasuh Mitap kardeşlik hayata veda etti. Eşi Alime Mitap ve mücadele arkadaşlarına baş sağlığı diliyorum. Türkiye Komünist hareketi tarihi onu, mücadelesini unutmayacaktır.
düzenin içinde eğilip bükülmemiş devrimci lider.
güncel Önemli Başlıklar