1. 1.
    embesil bir solcu orospu çocuğu, yok yüzyıllardır ekonomi işçiye çökükmüş, amk evladı git 2. dünya savaşı sonrası dünyada yükselen yaşam standartlarına.

Burjuva da çöksünmüş istenmeyen şeyler istermiş, lan anasının amına hızar giresice sikkafalı parkalı, düzen çökerse ilk sikilen senin bar sineği sakallı suratın olacaktır.
    4 -4 ... lovely bones
  2. 2.
    küfür etmeden iki kelimeyi yan yana getiremeyecek insanlar da tarihi marksist açıdan değerlendirir duruma gelmiş..

ikinci dünya savaşı sonrası değil özellikle 1930'lardan sonra dünyadaki işçi yaşam şartları yükselmiştir.

bunun en büyük iki nedeni vardır; birincisi kapitalist ülkelerin emperyalist evreye geçip dış ülkelerin işçi sınıfını sömürerek kazandığı paranın bir kısmını kendi işçi sınıfının yaşam standartlarını bir nebze yükseltmek ve olası devrimci hareket girişimini bastırmak için kullanması ki bu ''emperyalizm: kapitalizmin en yüksek aşaması'' kitabı ile lenin tarafından uzun ve detaylı olarak açıklanmıştır.

ikincisi sovyetler birliği'nin daha önce verilmemiş birçok hakkı işçilerine vermesi ve kapitalist devletlerin yine devrimci hareketi bastırmak için işçilere sus payı olarak bu hakkı vermesi.

sovyetler birliği dağıldıktan sonra ise karanlık bir perde yeninden işçi sınıfı üzerine örtülmüş ve grev hakkı bile askıya alınmıştır.

bugün ise işçiler tarihinin sanayi devriminden sonraki en zor dönemini yaşıyor.
    1 -5 ... napesend
  3. 3.
    Bilgilendirici entryler giren yazar.
    2 -4 ... yamyam balagonda adami
  4. 4.
    kendini sosyalist sanan ergenlerden.
    2 -2 ... nardaninciler
  5. 5.
    Nur topu gibi sozluge dusmus bir tur meric ve feminaki yazar.
    -2 ... arxaggelou
  6. 6.
    hoşgelmiş sözlük yazarı. sayın yazar iyi yazıyorsun, daha nice yazmaların olsun, özgürce koştur sözlükte, günlerin aydınlık olsun.
    2 -1 ... siyah alfabe
  7. 7.
    partisine de, kendisine de hiç bir düşmanlık his etmediğim solcu bir dosttur. hatta partisinin daha fazla işçi sınıfı içinde olması gerektiğini düşünüyorum.
    1 ... memosh usta
  8. 8.
    profiline lenin gibi sosyalist bir sapığı koyup millete kemalizm konusunda ahkam kesen ilginç bir yazar. Atatürk'ün komünist düşmanı olduğu ve döneminde komünistlerin, sosyalistlerin hep zarar gördüğü bilinen bir gerçekken bir insanın hem kemalist hem de sosyalist olduğunu iddia etmesi enteresan gerçekten.
    -1 ... has kemalist
  9. 9.
    atatürk'ün sosyalist olduğuna dair en ufak bir beyanımı paylaşırsan siliyorum hesabımı.

adam okuduğunu anlayamıyor ki.

özelden, atatürk sosyalist değil öyle bir şey demedim diyorum, gelmiş bana insan hem kemalist hem sosyalist olabilir diye iddia etti diyor.
    ... napesend
  10. 10.
    Bir adet komünist.
    napesend
    2 ... has kemalist