bugün

9.nesil yazar arkadaş yazıyor şuanda.
verdiği videoyla bayağı güldürmüştür.
"adam king beyler" iltifatına yakışan adam. her soruyu bilfiil cevaplıyor. durduramıyoruz efenim.
yağmur yağarken çay eşliğinde yaptığı balkon keyifleriyle nispet yapmaya bayılan iyi, hoş yazar kişisidir. vicdanını rahatlatmak için tez zamanda ırahmet duasına çıkmasını bekliyoruz efendim. sözlüğe çok şey katacak hem de..
(#16608593) sandalyeden düşürmüş eline sağlık yazarı.
sırf kemalist olması sebebiyle bile arkasında durabileceğim yazar hoş gelmiş. nesildaşım.
(bkz: #16800972)

kara cahil yazar. entryde vermiş olduğu video(daha doğrusu ses kaydı), bizim malum kafanın ekmeği suyu idi bir zamanlar. fakat bu ses kaydında kadir mısıroğlu "desene" diye seslenirken altyazıda "pezevenk" yazıyor. zamanında iyi ekmeğini yemişlerdi bunun. ama foya ortaya çıktı. buna rağmen halen bu pezevenkliğin ekmeğini yemeye çalışanları görmek hem komik geliyor, hem üzüyor.

kadir mısıroğlu'na gelince. mehmed akif'e olan muhalefeti, mehmed akif'in abdülhamid han'a ettiği hakaretlerden dolayıdır. ki buna rağmen zaman zaman över, zaman zaman yerer mehmed akif'i. konuyla alakalı 2 küsür saatlik bir açıklaması var kadir hoca'nın. ama hazır ekmeğini yiyecek yer bulmuş adam gidip de o açıklamayı neden dinlesin? hemide kemalistse?
(bkz: #16801789)

ideolojisinin sığ oluşunu kendisi kanıtlamış yazardır.

öncelikle kadir mısıroğlu'nun mehmed akif muhalefeti ile hesapta maden bulmuş bu arkadaş.
mehmed akif'in doğrusu var, yanlışı var.
kadir mısıroğlu'nun doğrusu var, yanlışı var.
fatih terim'in doğrusu var, yanlışı var.
peygamberler haricindeki hiçbir ademoğlunu %100 destekleyemeyiz.

mehmed akif öyle veya böyle islam şairidir. islam peygamberi değildir. artıları ve eksileri değerlendirilebilir.
külliyen desteklemek, yanlışı görmemek hiç kimseye fayda sağlamaz.
akif'in hatası, abdülhamid'e hayvan, merdud, baykuş, korkak ve daha nice hakareti etmesidir. bunu destekleyemeyiz.
"ancak bedrin arslanları bu kadar şanlı idi" mısrasını destekleyemeyiz.
fakat "ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber. sana avcunu açmış duruyor peygamber" mısrasını da sevmesek olmaz.
ama şimdi bizim karşımızda duran ideoloji bunu anlayamaz. onların kafası, bir adamın tüm yanlışlarını doğru göstermek üzerine kurulduğundan dolayı eleştirinin ne olduğunu pek bilmezler. son 10 senede öğrendiler.

aslında ikinci paragraf da aynı mantıkla yazılacak şimdi. "yanlışları örtbas etmemek".
videoyu en az 1 sene önce gözümle izlemiştim. izleyince de "aaa ekmek buldum" diye salyalarım akmamıştı.
diyor ki kadir hoca; "korma diyorsun, ne korkacağım dünya benden korksun desene".
aslında mehmed akif'in en nefret ettiğim özelliği hissetmeden yazmasıdır. anlam bütünlüğü kalmıyor zaman zaman.
misal; çanakkale şehitlerine yazdığı şiiri yazarken de yanılmıyorsam arabistan'da idi. yani ne çanakkale'yi ne de ülkenin herhangi şehrinin savaş halini görmüşlüğü yokken yazdı o şiiri. bu da yapmacık geliyor.
mısıroğlu'nun eleştirdiği de tam olarak budur. fazlasıyla kanıtlayabilirim isteyene.

işte böyle. yani bu yazarcığın mantığına göre ben hem istiklal marşına sahip çıkıyorum, hem de istiklal marşını eleştiren bir adamı ve sözlerini savunuyorum. dolayısı ile kendime ayar vermiş oluyorum. işte "bu taassup". bırak da okuduğun şiirin bir mısrasını seveyim, diğer mısrasını sevmeyeyim be aslan.
yazdığım onca paragraftan bir bok anlayamamış canlı.
o da olur, üzülme.
(bkz: #16804280)

tribünlere oynamaktan başka bir halt edemeyen adam.
onca şey yazdım. insan birine bari akil bir cevap verir.
itiraf edemediğim gerçekleri şlaaak diye yüzüme vurmuş, sağolsun yazarı.
(bkz: #16807111)*
konunun eksenini kaydırmak şöyle dursun, bu eksenin anasını sikmiş yazardır.
ben adamın fikrine muhalefet ettim. o gitti "ne bakıyon lan" kavgasına çevirdi işi. kendi bilir.

bir de "açtırmasın bayramlık ağzımı" gibi birşeyler söylemiş. yerim ben onuuu. guduuuu.
(bkz: #16809439)

kendisine küfrettiğimi iddia eden yazar. merak ediyorum nasıl ödeyecek bunun vebalini.
kendi nickaltımda yazdığım bir entryde piç lafzı geçiyordu. onu da nickaltımda çemkiren başka muhteremlere söylemiştim, ki moderasyon sildi.
Bukadar ağır eleştirileri haketmeyen yazardır kendisi. Nick altına bakınca nekadar dokunmuş diye düşündüm doğrusu.