bugün

inanç söz konusu olunca hiç bir fani bir diğerini yargılayamaz.kulluk ve hesap yaradanadır.ödül ve ceza da yaradandandır.
Aha da dedim.

(bkz: para ile imanın kimde olduğunun bilinmemesi)
islam'da namaz dinin direği ve en büyük ibadeti olarak kabul edilir. ancak kılmayanı imanı sallantıda ve günahkar yapar, kafir yapmaz. namazı hafife alan ya da namazın farziyetini inkar eden kafir olur. çünkü itikat ayrıdır amel ayrıdır.

ayrıca namaz kılmayan müslümana kafir diyen kişinin kendisi imanından olur.

ek olarak (bkz: amel imandan bir cüz değildir)
namaz kılmayan biri müslümanlığı hakkıyla yaşamıyordur evet ama her türlü hala müslüman sayılır. öbür yaşamda onun hesabı ona çok şiddetli bir şekilde sorulacak zaten.
cenneti belli bir süreliğine kaçırıp , cehennemde belirli bir süreye kadar yanmasına çok büyük bir sebebiyet verir , etkiye sahiptir.
Namaz kılmayanlar kafir olmaz ama kafirler de namaz kılmaz. Gayet açık bence..
Allah adına konuşuyorsun onun adına hüküm veriyorsun ama senin açından burada sorun yok. Ne içiyorlar size anlayamadım.
Müslüman olarak hayretle izliyor, okuyorum...
Namaz kilmiyorum muslumanim diyorum camiyede gitmiyorum sanane amk sen mi yargilayacaksin beni sana mi düştü beni hesaba çekmek. Sen namaz kılıp muslumanim diyorsun kendini allah yerine koyuyorsun bi aç oku bakalim inandigin kitapta neler yaziyor kitabın dilini bilmiyorsan mealleri var yardimci olur belki onlar sana.
Namazın nasıl kılınacağı Kuran’da yazmaz.

Dinin direği denen ibadet ana kitapta yoktur.

(bkz: ne masallar var)
(bkz: dinime söven müslüman olsa)
bunu savunan arkadaşlar bana kutsal kitabımızda açıkca "namaz kılma" ifade ve yonlendirmesini göstersin bir zahmet...

ama yakarmak, ibadet etmek anlamında geçen "salat" kelimesini işine geldiği gibi tercüme etmek yok ona göre...
aramızda ülker çikiletalı gofret sevmeyen var mı ?
yok .
o halde ben de müslümanım, sen de , o da, bu da.
o zaman bu mantıkla türkiyedeki yüzde bilmem kaç insan müslüman değil. isteyen ibadet yapar istemeyen yapmaz buna sadece allah karışır boş yapmayın amk.
Devleti soyan insanların kendine müslüman demesi kadar acıklı değildir.