bugün

Allah, namazinizdan öyle memnun olmuştur ki meleklerini yollamştr yaniniza , bozmadan devam edin kılmaya , ve sakın o yavrucaga da kizmayn bundan öturu , sevecenlikle karsiladgnz takdirde , bir dahakinde sırtınıza çıkmaz , o da yanınızda saf tutar *
benim sırtıma binse mutlu olurum lan. rahatsız da etmem onu. namazı bitirince de öperim.
peygamber efendimiz namaz kılarken torunları sırtına bindiği zaman onlar sırtından inene kadar secdeden kalkmazdı.
çocuktur, masumdur.
şekilci sofu barzoların fırçalayacağı çocuktur.
halbuki peygamber, kendi torunlarına öyle davranmamıştır.
evin neşesidir. büyüyüp belli yaşa gelince incitmeden uyarılabilir, ama minicik çocuksa nesine kızacaksınız?
en sinir olduğum çocuk tipidir. tamamen bir eğitimsizlik eseridir. terbiye edilmeli gerekirse kötek atılmalıdır.
Yaklaşık birkaç ay önce Silivri'deyim. Kuzenimin de çocugu var. Yaklaşık 1.5-2 yaşındaydı o ara. Ben de namaz kılayım dedim. Nereye gitsem, geliyor. Kapıyı iteledim. Başladım kılmaya. Bir baktım, önümden bir şey geçiyor ufacık boyuyla. Sonra durmuş beni izliyor. Gülsem gülemem, ama hani sarıp öpesim de geliyor. Sonra secdeye yattıgımda elindeki oyuncak kovayı kafama geçirdi. Sonra da üstüme çıktı. O ara aklıma Hz. Muhammed'in torunlarıyla yaşadığı olay geldi . Gereksiz bir duygulanma hissettim. Saatlerce beklemiş o. inanası gelmiyor insanın. Ancak gerçekten beklenirmiş.

Sizi başka duygulara yönlendiren çocuktur. ısırınız yanaklarından acıtmadan.
tabloların en güzelidir.
şüphesiz en huzurlu anlardan biridir.
Cehapeliler tarafından yetiştirilmiş çocuktur.

(bkz: islamcı hep mağdur)
ters taklayla yere yapıştırılmalıdır.
çocukları camiden veya ibadet yerlerinden soğutacak hiçbir harekete yaklaşılmamalıdır. çocuklara camileri kötü anımsayacağı bir hatıra bıracaksan, o camiye gitme. otur evinde.
Vakti zamanın da Domuz yavrusu gibi yerden yere vurulan yazarların hakkında atıp tuttuğu hede.
camideki piçlerden biriyse anasını sikerim onun.
Geleceği önceden görmüş çocuktur.
Siz bilmeden o sizin iyiliğinizi düşünüyor.
candır, kandır, evin eğlencesidir, yetiştiği ortam güzeldir.
inşallah benim oğlum olacak çocuktur. Amanda babası aman.
bir süre sonra sizi taklit edecek olan çocuktur.
Yavas hareketlerle Cocuk dusurulmeyecek sekilde secdeye gidilir.

Ne cocugun eglencesi kesilir ne de sizin ibadetiniz.
namaz kılınan bir evde yetişmektedir. evin neşesidir.
Tam secde sırasında yaramaz yeğeninizin yaptığıdır.
Ne namaz bırakılır ne de çocuk. Düşmemesi için üstün çaba gösterilir, ortaya komik bir görüntü, çocuğa da büyük bir eğlence çıkar.