bugün

insana uğraştan ziyade yaparken zevk veren, vakit öldürmekten ziyade vaktini değerlendiren güzel bir yetenektir. saymakla bitmeyecek güzel taraflarında biri de bir şarkıyı çalmaya uğraşırken başarmanın verdiği enfes hazdır. yalnızken * insana arkadaşlık yapan, toplum içindeyken değer kazandıran hoş bir hobidir veya meslektir.
bir enstrümanın size ömür billah arkadaşlık etmesi bu işin en güzel tarafı olsa gerek.
depresif anlarınızda enstrümanızı çalma arzusu, sizi alıp başka alemlere götürebilitesi.
sevdiceğinize beste yapmak, evinize gelen dostlara müzik ziyafeti vermek.
bu işi hobi olarak yapmanın yanısıra profosyonel olarak yapıp para kazanma olanağı sağlaması.
kendin çalıp kendin söylemektir.
konser vermek, coşmak, eğlenmek, eğlendirmek.
biran olsun insanların duygularına tercüman olmak.
yerine göre stres atmak ya da hüzünlenmektir.
insanların yüzündeki tebessümü görüp, "bunu ben yaptım lan, vallahi de ben mutlu ettim bu insanları!" diyebilmek.
(bkz: ben müzisyenim demenin 101 farklı yolu)
diğer müzisyenleri, müzikleri anlayarak, bilerek dinlemek.
(bkz: comfortably numb solosu)
insanlara karşı çalarken kalp durduran heyecandır.
bir şarkıyı dinlerken onu sağlam analiz edebilme başkalarının duyamadıkları güzel ahengi yakalamak..
müzik dinlerken başkalarının fark edemeyeceği ayrıntıları, hataları, atraksiyonları sezmek ve bunun büyük haz vermesi.
keyif aldığın her an için para ödenmesidir.
kediye bile şarkı yazmaktır.

(bkz: syd barrett)
ilgi alaka toplamak !

geçen gün stüdyodayız yaylı tanbur'u aldım çalmaya başladım dağlar dağlar'ı sonra dediki elemanlar abi gitar da yok onu çaldım bu sefer. sonra tutturdular abi şunun klavyelerini de sen gir diye. dedim siz ne boka yarıyosunuz lan grupta. kovdum bunları... "bateriyi nasıl çalcan peki" dedi stüdyodaki eleman dedim "korg pa800 herşeye yeter. boşuna mı verdik o kadar parayı o paraya araba alınıyor be".
bir davulcu * olarak çok hatun kaldırmak. tabi güzel tarafı sadece bu değildir. bir dünya güzel şeyler vardır.
mekan sahipleri ve mekanın müdavimleri tarafından tanınmak, ilgi alaka sahibi olmaktır.