bugün

sanki müslümanlar paso dua ezberleyip onları okuyup namaz kılıp işe gidip seks yapıp yemek yiyip sıçıp ölüyormuş gibi "müslümanlar hiç sorgulamıyor yhaaaa, ateist insan sorgulayan insandır yhaaaa" diyen ateisttir. bir siz sorguluyorsunuz. git sokrates'in savunmasını oku ulan yavşak, adam biliciyi doğrulamak için canını feda etti. git sokrates'e ayar ver sonra gel bana sorgulamadan bahset itoğlu it.

not: tabiki sorgulamayan hurafe peşinde "allah'a şirk koşan" müslümnlar(!) vardır ayrı mesele.
din dogmatiktir. yani sorgulanmaz. dolayısıyla ona inanıyorsan dogmatiksindir. gerçi senin sorgulamak dediğin şey ''bu uçaklar havada nasıl uçuyor amk'' tarzıysa bir şey diyemeyeceğim.
ve uçan sabri sahneye girer....
Alllah! Allah!
gerçekten de müslümanların paso dua ezberleyip onları okuyup namaz kılıp işe gidip seks yapıp yemek yiyip sıçıp ölmesinden kaynaklanmaktadır.

sorgulayan müslüman öncelikle şu soruyu "sorabilen" müslümandır:

9 yaşında kız ile seks yapan bir adam benim peygamberim olabilir mi ?
aslında bir gerçek var ki ateistler sorgulamaz. Sorgularsa allahı bulur.
Yazık dediğim insan türü. Şimdi buna da çıkıp da ' o ateistim diyo diye ateist olmaz ki yeaaa hiç bi bok bilmiyonuz amk. az sorgulayın' der kesin. Öyle de bir çelişki vardır işte zihninde.
din dogmatik olması yüzünden dinin sorgulanamadığını zannetmek ise düştükleri en büyük hatalardan yalnızca biri. bir insan müslüman olmadan önce ve sonra sorgulamaya devam edebilir. ve kafasının içinde neleri sorguladığını bir ateist nasıl oluyorda bilebiliyor ve "benden daha az sorguluyor yhaaa orası kesin yani" şeklinde net sonuçlara varabiliyor hayret amk.

biride kalkmış gelmiş ne diyor la bu diyerek ayar veriyor. anlamadın mı lan mal?
bunu müslüman kişi olarak ben de söylüyorum. Müslümanlar sorgulamıyolar. çok fazla hurafe var ve okumadan, anlamadan burunlarının dikine gidiyolar. Okuyan da işine gelen gibi yorumlayıp işine geleni yapıyor. inanıyosan ya adam gibi inanıcaksın yada hiç inanmıcaksın. Götünden element uydurmucaksın.

Tanım: ateistlerin müslümanlarla taşak geçtiğini zanneden yazarın, ateistler tarafından recm edilmesidir.
hiç kur'an okumamış ateisttir. sahi, çoğu müslüman da arapçasını (yüzünden) okuyor o ayrı mesele.
Bir ateist tarafından ortaya atılmayacak iddiadır. Zira ateist birey bilir ki dindar kişi de sorgular. Eğer sorgulama yöntemi doğruysa, sonunda o da ateist olacaktır. Eğer yanlışsa sorgulamayı bırakacak ve mutlu(!) bir yaşam sürecektir. O yüzdendir ki, kendi sığ ufkunuzla oluşturduğunuz saçmasapan iddiaları ateistlere mal etmeyiniz. Direkt kendinize "mal" edebilirsiniz. Hem yabancılık da çekmez o zaman "mal" olan.
meseleyi "sorgulamak" kelimesine tıkıştırmaya çalışarak durumun kurtarılamayacağını bilen şahıstır.

-"biz de sorguluyoruz"... ama neyi, ve nasıl?

adama sorarlar: "sorguluyorsun da ne yapıyorsun, toplumunu ve kendini hangi noktadan hangi noktaya taşıdın, ne başardın, ne icat ettin, neyi iyileştirdin?" eylemlerin niteliğine değil de eylemlere verilen isimlere aşina olan bir toplumda müslüman "biz de sorguluyoruz yeahh" dediği an çevresindekilerin "aman hocam, bilemedik, kusura bakma" falan demesini bekler. oysa hala kadının yeri erkekten daha aşağıdır, hala bin yıllık boş tantanalara bahaneler bulunur, hala bir halt güzele, iyiye, gelişkinliğe evrilmez; neden? adam bir kere evrim kelimesine gıcık olmuş, duyduğu an "şeytan" kelimesinin eş anlamlısı zannediyor, bunun sorgulamasından ne olacak?
yeni başlayanlar için sokrates'in savunması: http://dusundurensozler.b...n-zerinizde-nasl-bir.html

adam tanrının olduğunu kanıtlamış beyler. ama belli bir iq points gerekiyor anlamak için. bundan sonrası "din" olayını anlamaya geçiyor. sırayla.
Şu anki müslümanları(!) gördüğü için öyle zannediyordur.

---spoiler---
ben islamı müslümanlardan öğrenseydim müslüman olmazdım. (yusuf islam)
---spoiler---
onların sorgulayanlar kulübüne katılmak için yeterli tek şart "tanrı'nın varlığını" sorgulamaktır. başka herhangi birşeyi sorgulamak gerekmemektedir. tanrıyı inkar edebiliyorsan, senden iyi düşüneni yoktur. bilim, siyaset, hayatın anlamı gibi konuları irdelemene gerek yoktur.
ateist, hiç bir dini takip etmeyen, inancı olamayan demektir. bunlardan üç tane bulunur, teist. ateist. agnostik.

theist inançlı kişiye denir.
agnostikse neye inanacağını bilmeyen, emin olmayandır. yani arada kalan.

bu örnekte ki tipten üçü de olmaz belki amam ne b.k düşündüğünü kendi bile bilmiyor oluşu kişilik olarak agnostik olgusuna daha yakın olduğunu gösteriyor. 

ateist insan, dini inanç alanında kendini inzivaya çekmiş insandır. ama gelin görün ki bunlar dinleri teistlerden fazla sorguluyor, kurcalıyor. yukarıda sayılan üç grup içerisinde agnostik harici diğer ikisi neye inandıklarından kesinlikle emin varlıklardırlar. düşünceleri inançları konusunda keskin olur. inanıyorum, inanmıyorum olarak kestirip atabilirler. ama gelin görün ki her yanımız kafasında soru işaretleriyle saldırgan tavırları birleştirmiş ateist bozuntularıyla dolu. bu demek oluyor ki birşeyleri kafaya takıyor, bir cevap bulmak istiyorlar. bu da demek oluyor ki bu iki kategori altında çok soru soran sorgulayan adamdan 'bir bok olmaz!'.

bunları, daha ne b.k olduklarını kendileri dahi bilmeden, iki tane sığ bakış açısıyla orda burda ahkâm kesen düşük zekâlı yapılar olarak betimliyor konuyu burda şahsım adına kapatmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

(bkz: işte bunlar hep bilgi)
Sınıflama düzeyi ilkokul terk olanı pat diye açığa çıkarmış önerme.

Bak sevgili kardeşim, dinle ilgili olarak, teizm, deizm, panteizm, panateizm, agnostisizm ve ateizm belli başlı sınıflardır. Ateist dini takip etmeyene değil, din felsefesini ve dinleri öğrenip, bunların doğru olmadığı kanaatine varan kişiye denir. Agnostik, şu anki bilgi/birikim düzeyimizle varlık ya da yoklukla ilgili herhangi bir sonuca varılamayacağını iddia eden kişidir. Teist, tanrının varlığını ve müdahaleciliğini kabul edendir. Deist, tanrıyı kabul eden ancak müdahaleciliğini kabul etmeyen kişidir. Panteist, tanrının evrenin kendisi olduğunu iddia eden ve buna inanan kişidir. Panateist, tanrının hem evrenin kendisi hem de evrenin ötesi(aşkın) olduğunu iddia eden ve buna inanan kişidir.

Velhasıl-ı kelam, iki kitap okuyun deyince kızıyorsunuz ama gidin iki kitap okuyun bilgi sahibi olun ve ondan sonra fikir beyan edin amk.
bunun ateizm ile bir ilgisi yok.
tüm dinlerde gayba (bilinmez olana) iman esastır. ha keza tüm gerçekler bilinir olsaydı imanın anlamı azalırdı belkide kalmazdı.
bu sebeple müslümanlar dinlerindeki her şeyi bir mantık-sonuç ilişkisi içinde sorgulamayamaz.
ancak sebep-sonuç ilişki içinde sorgulayabilir.
müslümanları sınıf sınıf ayırmadan, hepsini aynı kefeye koyup "sorgulayın biraz amk yhaaaa, oh ne güzel ateistim ben sorguluyorum ben siz beyinsizsiniz ahahahaytttt" diye yırtınan herkes şimdi gelmiş sınıftan falan bahsediyor. vay efendim ateist aslında şuymuşta buymuş. en azından şahsen sizi çözdüm ve artık yemiyorum beyler. iğrençsiniz amk. 2555 cilt kitap okusanız yine iğrençsiniz yine iğrençsiniz. ayrıca bizim okumadığımızı nereden biliyorsunuz? bunu nasıl anlıyorsunuz lan? üsluptan mı? üsluptan olmalı çünkü bilgiden anlayamayacağınıza %100 eminim. çünkü sizde kaydadeğer bilgi yok. sadece "nasıl ateizmi savunabilirim" ışığında bir düşünce tarzı var ve beyninizin içinde ne varsa hepsini bu yolda kullanıyorsunuz. üsluba gelince; ben böyle seviyorum şekerim.
muhtemelen zeki olduğunu düşünüp, 2 entry ile ateist olmuş olan ateisttir. zekidir, ama emsallerine göre. geneli 1 entry ile rekor kırmıştır. hatta entrysizler bile vardır. "sübhanallah bu ne ibretlik bir paylaşım" dedirtirler.