bugün

(bkz: akp)
Namaz kaçırmaz oruç da tutar ama bunların dışında her türlü pisliği yaparlar. insana islamı sorgulatıyor böyleleri. Ulan sen 5 vakit namaz kıl senelerce ama sonra git yaşından başından utanmadan liseli kızların seks videolarını izle.
halk arasında münafık olarak söylenen kişiler olup diğer türlüde iki yüzlü olarak bilinirler..
Siyasal islamcıların alayıdır. Kafir denilen dinsizler bile islama bu kadar zarar verememiştir çünkü.. Müslüman birinin de bunu düşünmesi lazım.
Basbayağı siyasal islamcı topluluğudur..

Şimdi Bu 3 iq'lu ak-yobaz çaycı, yine bir şeyler zırvalamış.. Zaten bir kere olsun mantıklı konuştuğunu görmedim bu embesilin. Sen ne diyorsun amk? Desteklediğin partinin yemediği halt mı kaldı? 2-3 Vaka diyerek algı kasmaya çalışıyor burada hıyar.. Ulan kendinizi nasıl biliyorsunuz var ya, hemen olaya şak diye atladığınıza göre..

Tecavüzcü tarikatlara övgüler yağdıran, çözüm süreciyle terör örgütlerine destek veren, çocuk tecavüzleri için bir kereden ne olacak diye beyan veren, milyon dolarlar çalan, fetö'yü kozmik odalara sokan hep sizin köpekliğini yaptığınız parti.. Siz akpliler hiçbir şey olmamış gibi davranmayı nasıl da iyi biliyorsunuz.. Sizde omurga namına bir şey yok ki zaten. Ancak karşı tarafa suç atın. Çözüm süreci sevdalısı kahpe seni. Yobazsın hıyarto. Hep de öyle kalacaksın, yazık lan sana.
kafir sayılmazlar hatta münafık da sayılmazlar. münafıklığa düşebilmek öyle iki küçük günahla olacak iş de değil. iki tane absürt video izledi diye günah kazanır ama münafık olmaz , kafir hiç olmaz.
sorun müslüman geçinmek falan değil.
sorun toplumun bozulması.
bu tayfanın yegane savunması "3-5 kişi yapınca karalayamazsınız." başka hiçbir argüman yok. karşı tez de "x ler de böyle yaptı ama", yani ad hominem.

bu ülkede siyasal islam/sağ partiler 50 senedir var, 50 senede insan bir gram üstüne katkı yapıp geliştirir... ama nerdee...ne zaman tartışma cıksa savunma / iddia aynı.

çoğua tecavuz ettiler; 1 kere oldu.
kokain çekti; 1 kişinin davranışı.
rüşvet; genelleme yapamazsın
şirk koştun; tek kişinin görüşü geneli bağlamaz.

yani adamların her seye cevabı, lafı, fikri var ama hiçbir şeye dair sorumlulukları yok, kabul etmiyorlar. bu mantıkla bakarsan naziler de kötü adamlar değil zira hitler emir verdi diğerleri yaptı.

yani özetle bu yüzsüzler ordusuyla tartışmaya değmez. dünyanın en haklı argümanını önüne koysanız alacağınız cevap yine aynı olacak. kendiniz yormayın, canınızı sıkmayın.
Siyasal islamcıları kapsayan topluluktur. Israrla savunuyorum.
dişe dokunur tek bir özgün yorumun yok. tipik samancı tayfanın aynı ezberlerini papağan gibi tekrar etmekten başka vasfın bile yok. bi de zekadan bahsediyor, aciz yaratık...

Dişe dokunur tek bir yorumum yoksa yazdığım entarilere şak diye hakaret ederek atlayamacaksın o zaman kürtperest civelek seni.. Gören de bu adamı sözlüğün seçkin yazarlarından sanacak.. Bir cümle yazıyorsun, kime salladığın belli değil. Beş para etmez herifin tekisin. Fasulye kendini nimetten sanmış.. Kin tutacak kadar önemli biri sanıyor kendi kaldırım yosması..

Bu arada sizden ala batı götü yalayan mı var? israil, Amerika ile iş birliği yapıp, suriye'yi çökerttiniz, first emoşunuz hep yabancı markalardan giyiniyor, uzun adamın çocukları batıda okudu ama batıda okuyanlara vatan haini diyorsunuz.. Sizin batı götü yalamaktan kastettiğiniz, ümmetçilik kisvesi adı altında Arap götü yalamamaktır. Siyonistlerden borç alan adamlar, kendine muhalif olanlara batı götü yalayıcısı diyor.. iyi ki batı götü yalamıyorsunuz ama kaynaklarımızı katarlı araplar peşkeş çektiniz. Bir de batı götü yalasanız ne olurdu, hepten Vatansız kalırdık (!)

Yazdığı yorumla bile 3 iq meselesini kanıtlamış.. Yobaz, yobazlığını yapmış her zamanki gibi. Senle tartışılmaz. Sana Dünyanın en mantıklı şeyini yazsan, sen yine kendini böyle saçma şeylerle savunmaya çalışırsın. Hırsız yalayıcısı seni.
sanırım burada akabelilerden bahsediliyor.
Gördüğünüz gibi yine hiçbir argüman yok. Sadece ad hominem, varsa yoksa “batı ibneliği kurumsallaştırmış, batı günahkar.” O batının, ona ne kadar özenen varsa hepsinin amına koym o zaman ben.

Peki sen “müslüman görünüp malı götüren süslğmanlara, ortamlarda ahlak zabıtası kesilip arabasında kokain çekenler” e bunu diyebilir misin? Diyemezsin yemez cunku. Anca burada olmayan bilginle buralarda fikir efeliği yaparsın çapsız çapsız.

Zekanın zekatı olsa el öpüp alacak adamlar anca buralarda böyle millete kendinde olmayandan dağıtır.

Boşuna demiyoruz bunlarla muhatap olmaya bile değmez diye. Alın size canlı örneği.
camimizde işki içtileeeeeeeeee

deyip ortalığı ayağa kaldırdılar

bir zamanlar yakın oturduğum cami

hiç bir zaman orada içki falan içilmedi

hayatları yalan

bu kafayı nasıl yapıyor la bunlar diyordum ?

kokoyla yavrııım kokoylaaa.
Türkiyede kendine dindar diyenlerdir. olum.en azından ateistler inanmadığını söylüyor inkar etmiyor müslüman geçinenler ise allahı kandırıyor. mesele bundan ibaret.
Bu kişileri nasıl tanıyabiliriz.

1- acımasız vicdansız oluşlarından
2- çıkarcı, yalaka ve güçlünün yanında oluşlarından
3- düşene bir tekme de onların vuruşundan
4- cimriliklerinden
5- hayvanları sevmiyor oluşlarından
6- işine geldiğinde islami kuralları, işlerine gelmediklerinde en zalim zorbaların kurallarını işletmeye çalışmalarından
7- Allahın koyduğu kuralları beğenmemelerinden ve en acısı bundan haberleri bile olmayışından
8- zaten onlarla konuştuğunuzda içlerinin pisliklerini hissedersiniz

*bu liste uzar gider...
Sünnete inanacağım diye kuranın hükmünü reddetmek gibi çılgınca bir şeyi yapamamak neyin işine gelmemesiymiş anlayamadım.

Allah ayan beyan bir emir vermiş ama bazıları yok demiş bu yetmez daha büyük bir şey olmalı. Bu mudur?

Ve evet Allah bir insan için cehenneme hükmetmişse o insan zalimdir ve cehennemi hak etmiştir.

Yukarıda ateist fikirlerle bir olup bana sorduğun soruya cevap vereyim. Karnında bebeği olan kadına tecavüz edip karnındaki bebeği de kadını da öldüren yaratıklar için daha vicdani bir önerin var mı?

söylediğin şeyle boyunu aşan bir topa giriyorsun sevgili din kardeşim. Ayrıca ilk entrymi girerken asla seni kastetmedim.
ağutiy ve merseles gibi alman tenekelerinin meraklısıdırlar . " passat mı
çekeyim yanlarına " sloganlarını tekrarlar dururlar ....
günah işlemeyi bile beceremeyen cahil , köylü takımıdır ....
Kendisini var edeni ve o'nun ayet ve nimetlerini inkar edenin ateşte yanması kadar vicdani bir şey yok.
Cehenneme zalimler giriyor. tecavüz eden birinin zalim olduğuna inandığım gibi, yaratıcısına asi olan, ona büyüklenen, ona nankörlük eden ve "tüm hayatında bunda ısrar eden" birinin de zalim olduğuna inanıyorum. Allah da böyle diyor zaten. Çünkü bu hayata geliş amacımız rabbimizi tanımamız, ona kulluk etmemiz. Ana amacımız bu. Bu dünyada bir kedinin vasfı ne ise, bşr taşın vasfı ne ise bizim vasfımız da kulluk. Ve kulluk Allah ana fikirli olarak iyi, güvenilir, cömert, yardımsever, başkalarına ve tüm tabiata faydalı olmaktan geçiyor.

Bence en baştan dinini öğrenmek, kuranı defalarca üzerinde düşüne düşüne hatmetmek, başka başka fikirleri öğrenmek üzerinde düşünmek zorundasın.

Burada söylediklerine sadece bir ateist destek verir benden söylemesi.
Tanrı Allahtır. Tanrı diğer insanlar değildir ki. Bir Müslüman için Esas olan Allah ve onun rızasıdır.

Inançlı inançsız Herkes dünyaya faydalı olabilir. Herkes iyi olabilir. Ama müslğman yaptığı iyiliği Allahı temellendirerek yapar.

Allah herkese adil olarak dümyada yaptıklarının karşılığının verileceğini söylüyor.

Bu bağlamda iyilik yapan iyiliğin, kötülük yapan ise kötülüğün karşılığını bulacak.

Peki kötülük nedir?

Kötü fiil sadece dünyevi şeyler için mi geçerlidir.

Tüm hayatını rabbini inkar ederek, onu tanımayarak, onu görmezden gelerek, nimetlerini yok sayarak, yaşadığı iyiliklerin boşluktan loto misali kendine geldiğini farzetmek başlı başına bir kötülüktür. Bir tanrı vardır fikrinin bir anlığına doğru olduğunu varsayan bir ateist bile bunun bir sorumluluğu olması gerektiğini anlatabilir. Tanrı var ise böyle bir sorumluluk da vardır.

işte Allah'a inanmak yada inanmamak da başlı başına bir sorumluluk yükler insana. Ben bu konuya girmiyorum dışındayım diye bir olay yok çünkü insanın bu dünyadaki varlık sebebi kulluğu.

Kulluk fakire yardım etmek değil, kulluk Allah emrettiği için kendi istemese bile Allah emrettiği için fakire yardım etmektir.
Kur'an'ın neyi emrettiğini bakmaksızın hocaları Kur'an böyle diyor diye anlattıklarına inanarak Kur'an'a zıt hareket edenler topluluğu.

- biz Kur'an'a uyuyoruz.
+ Kur'an ne diyor?
- şeyhime sormam lazım.
güncel Önemli Başlıklar